کد خبر: ۲۱۰۸
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
سمنان- طی حکمی از سوی رئیس حوزه هنری، محمد اصغر زاده چوبدار به عنوان رئیس حوزه هنری استان سمنان منصوب و از خدمات مصطفی حسینی تقدیر شد.

با حکم محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، محمد اصغرزاده چوبدار به ریاست حوزه هنری انقلاب اسلامی استان سمنان منصوب شد تا جایگزین سید مصطفی حسینی در این سمت شود. در حکم انتصاب اصغر زاده آمده است: خدمات شگفت‌آور و افسانه گون مردم سمنان به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، و همچنین حضور تعداد چشمگیری از هنرمندان شاخص سمنانی در صف نخست هنر پیش‌گام و تراز انقلاب اسلامی، این استان را در تاریخ رشادت و هنر انقلاب سرآمد کرده است.

رئیس جدید حوزه هنری استان سمنان منصوب شد/ اصغر زاده جایگزین حسینی

در این حکم می‌خوانیم: فارغ از این گذشته‌ی شکوه‌مند، معنویت و پشتکار جوانان مؤمن این استان سرمایه‌ای‌ست نقد که باید بدون غفلت بر آن افزود و هنر را بخصوص با قرائت انقلابی و مبتنی بر زیست‌بوم استان به پیش‌ران و مقوّم فعلیت یابی استعداد‌های انسانی سمنان بدل کرد. از همین رو، به صحنه آوردن هنر انقلاب برای روایت، بازخوانی و بهره‌گیری هنری از ذخایر فرهنگی، تاریخی و هویتی آن استان، از ضرورت‌های‌ست که باید به جِد مورد توجه قرار گیرد.

در این حکم بر تنظیم، تصویب و اجرای سند راهبردی حوزه هنری استان ذیل سیاست‌های کلان حوزه هنری، اقدام برای شناسایی و پرورش نسل مستعد و نوخاسته هنر انقلاب اسلامی در استان، ساماندهی شبکه‌ای منسجم، کارآمد و هم‌افزا از هنرمندان مؤمن و انقلابی استان، معرفی قله‌های هنر انقلابی استان، ارتباط مستمر و مؤثر با هیئت اندیشه‌ورز حوزه هنری استان، نهاد‌ها و تشکل‌های مردمی، دینی و انقلابی و اعضای جبهه فکری، فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی استان و ایجاد سازوکار دقیق تولید و ترویج محصولات و گفتمان هنر انقلاب اسلامی تأکید شده است.

مسئولیت واحد تدوین کتب تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی، مسئول آموزش تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی، سردبیری خبر تلویزیونی صداوسیمای استان سمنان، سردبیری سایت خبرگزاری صداوسیمای استان سمنان، از جمله فعالیت‌های محمد اصغرزاده چوبدار بوده است. وی همچنین دارای تألیفاتی در حوزه تاریخ شفاهی است.

پیش از این سید مصطفی حسینی، ریاست حوزه هنری استان سمنان را بر عهده داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار