کد خبر: ۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵
گزارش روز اول فارس از کاخ مردمی جشنواره

گزارش روز اول فارس از کاخ مردمی جشنواره

اینجا مردمی است برای رسانه‌ای‌ها جا نداریم

نخستین روز جشنواره فیلم فجر ۹۴در حالی در کاخ مردمی برگزار شد که تاخیر، سلفی و میزبانی جذاب از رسانه‌ایی‌ها نمایش فیلم‌ها را تحت شعاع قرار داد.

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نخستین روز جشنواره در کاخ مردمی فجر با اکران سه فیلم در بخش های نگاه و سودای سیمرغ  برگزار شد.

*تاخیر

«پل خواب» اکتا براهنی گویا در خواب به سر می بُرد و فرش قرمزش با تاخیری یک ساعته و نمایش آن با تاخیری بیست دقیقه ایی انتظار طولانی را برای کاخ نشینان مردمی فجر 34 رقم زد.

 

*میزبانی کاخ مردمی از رسانه ایی ها؛ اینجا مردمی است برای رسانه ایی ها جا نداریم

اصحاب رسانه که بسیاری از آن ها برای دیده شدن هر چه بیشتر کاخ مردمی جشنواره فیلم فجر،سینما رسانه برج میلاد را رها کرده بودند و آمده بودند با مردم به تماشای فیلم ها بنشینند، با میزبانی کم سابقه ایی از سوی مسئولان اجرایی جشنواره رو به رو شدند و حتی جایی برای نشستن در سالن سینما نداشتند و در کنار در سالن های 3 و 4 پردیس ملت باید منتظر می ماندند اگر تماشاگران مردمی تمام شدند و جایی باقی ماند این خبرنگاران محترم وارد سالن سینما شوند.

و بالاخره مدیر پردیس سهمیه صندلی های خود را به اصحاب رسانه داد تا شاید امور اجرایی جشنواره به یاد آوردند که خبرنگاران به دعوت آنها به پردیس آمدند و میهمانان ناخوانده نیستند که اگر هم بودند مستحق این رفتار نبودند!

 

*عادت نمی کنیم؛ افتخار فروتن

در فرش قرمز فیلم سینمایی عادت نمی کنیم محمدرضافروتن این اثر را اقتخار کارنامه خود خواند و ابراهیمیان (کارگردان فیلم) اثرش را برای دلجویی از معتمدآریا به وی تقدیم کرد.

 

*پذیرایی به صرف خیانت و قتل با طعم خون

در اثنای تنفس بین اکران ها، مردمی که پول و وقت خود را هزینه کرده بودند تا ساعات خوشایندی را در جشن سینمایی ایران داشته باشند محور گپ و گفتشان در کنار پذیرایی، خیانت و قتل و عشق های مثلثی بود که فیلم های اولین روز جشنواره به خورد ذهنشان می داد و ظریفی می‌گفت انگار چای هم بوی خون می‌دهد امروز.

 

 *جشن عکاس‌ها؛ به اسم فرش قرمز به کام سلفی

مراسم فرش قرمز سه فیلم که آخرین آن «خشم و هیایو» هومن سیدی بود بیشتر از تماشا و لذت، جشنی برای عکاسان حرفه‌ای و غیرحرفه‌ایی بود که با تمام امکانات آمده بودند که به جای دیدن هنرمندانشان از نزدیک، آن‌ها را از پشت لنز دوربین‌ها و موبایل‌هایشان ببیند البته عکاسان خبری که وظیفه‌شان بود و فبها، اما تماشاگران مردمی که تعدادشان از حد انتظار خیلی پایین تر بود هم عشق به سلفی در آن‌ها بیشتر نمود داشت تا عشق به سینما و سینماگران حاضر در کنارشان.

 

‌*  انفجار

در اطراف پردیس سینمایی ملت که عنوان کاخ مردمی جشنواره را به دوش می‌کشد در حین اکران فیلم‌ها بارها صدای انفجارهای خفیف شنیده شد که دلایل آن نامعلوم بود و شاید قرار بود جای آتش‌بازی‌های معروف دهه فجر را در این جشن سینمایی بگیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها