کد خبر: ۲۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از تشکیل کارگروه مشترک این کمیسیون و سازمان اداری و استخدامی برای ساماندهی استخدام کارکنان دولت خبر داد.

مجید انصاری با اشاره به موضوع ساماندهی استخدام کارکنان دولت، گفت: در این رابطه طرحی در مجلس مطرح بود که در جلسه ۲ ماه پیش کمیسیون با حضور مسئولان سازمان امور اداری و استخدامی مورد ارزیابی قرار گرفت که پس از بررسی و ارزیابی این طرح با توجه به داشتن بار مالی به این جمع‌بندی رسیدیم که دولت در این باره به مجلس لایحه دهد.

تشکیل کارگروه مشترک مجلس و دولت برای ساماندهی استخدام کارکنان دولت

وی با بیان اینکه در نهایت به دولت ۴۵ روز فرصت داده شد تا برای ساماندهی کارکنان دولت به مجلس لایحه دهد، افزود:جلسه اخیر کمیسیون اجتماعی در راستای مهلت ۴۵ روزه که برای دولت جهت تدوین لایحه ساماندهی استخدام کارکنان دولت تعیین شده بود برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه آقای لطیفی رئیس سازمان امور استخدامی و اداری نیز در این جلسه حضور داشت، ادامه داد: رئیس سازمان استخدامی و اداری عنوان کرد که تعدد قرارداد‌های استخدامی زیبنده نظام اداری و استخدامی کشور نیست و این موضوع باید ساماندهی شود که در همین راستا سازمان اقدام به تهیه سامانه جمعآوری اطلاعات نظام اداری کشور کرده که هنوز از آن رونمایی نشده است.

انصاری با تاکید بر اینکه در این جلسه مقرر شد کارگروه مشترکی متشکل از اعضای کمیسیون اجتماعی و کارشناسان سازمان اداری و استخدامی کشور تشکیل و در هفته آینده جلسه مشترکی خواهند داشت، گفت: در جلسات این کارگروه پیرامون سامان دهی تنوع استخدام‌ها و همچنین عدالت محور کردن نحوه پرداخت حقوق و مزایا بحث و تبادل نظر خواهد شد و گزارش جلسات به اتخاذ تصمیم کمیسیون درباره تدوین لایحه یا ادامه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت اثر گذار خواهد بود.

پیش از این، ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی درباره موضوع ساماندهی کارکنان دولت گفته بود، در صورتی که دولت در مهلت ۴۵ روزه لایحه ساماندهی کارکنان دولت به قوه مقننه ندهد، بلافاصله طرح ساماندهی کارکنان دولت در مجلس به جریان خواهد افتاد؛ در صورتی که لایحه ساماندهی کارکنان دولت در موعد مقرر تقدیم مجلس شود، نمایندگان در بودجه سال ۱۴۰۱ منابع آن را هم در بودجه تامین خواهند کرد تا ساماندهی کارکنان دولت انجام شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار