کد خبر: ۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
بین الملل > آمریکا - هیلاری کلینتون و تد کروز،‌ دو کاندیدای دموکرات و جمهوری‌خواه، توانستند در انتخابات درون‌حزبی ایالت آیووا، از رقبای هم‌حزبی‌شان پیشی بگیرند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، انتخابات درون‌حزبی در ایالت آیووا که با حضور دموکرات‌های ایالت در انجمن‌های حزبی (Caucus) انجام گرفت، با رویدادهایی غیرمنتظره همراه بود. برخلاف آنچه که در نظرسنجی‌ها پیش‌بینی می‌شد دونالد ترامپ، کاندیدای میلیونر و جنجالی، نتوانست رأی اول جمهوری‌خواهان این ایالت را بدست آورد.

تد کروز پیروز میدان رقابت درون‌حزبی جمهوری‌خواهان در آیووا شد

تد کروز توانست 28 درصد آراء انجمن‌های حزبی آیووا را در اولین ایالتی که برای انتخاب نامزدهای ریاست‌جمهوری به پای صندوق‌های رأی می‌رود، را کسب کند.

دونالد ترامپ، میلیونر و کاندیدای جنجالی این دوره از انتخابات، با کسب 24 درصد آراء در مقام دوم ایستاد و مارکو روبیرو، نماینده مجلس نمایندگان، نیز توانست 23 درصد آراء را به خود اختصاص داده و در رده سوم قرار بگیرد.

 

جب بوش، برادر و پسر رؤسای جمهور سابق آمریکا تنها سه درصد آراء را بدست آورده و بدین ترتیب امیدهای خود برای ریاست‌جمهوری را تقریبا بر باد رفته می‌بیند.

هیلاری کلینتون با اختلافی ناچیز پیروز دموکرات میدان آیووا شد

کاندیدای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2016 تنها با چند دهم درصد فاصله از دیگر کاندیدای دموکرات توانست به یک پیروزی سخت و نزدیک در اولین ایالت آمریکا که رأی‌گیری درون حزبی در آن انجام می‌شود، دست یابد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هیلاری کلینتون توانست با کسب 49.85 درصد آراء پیشتاز رقابت در ایالت آیووا باشد. پس از وی برنی ساندرز با 49.62 درصد آراء قرار دارد و مارتین اُمالی نیز تنها به 0.6 درصد رأی‌ها دست یافت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها