کد خبر: ۱۹۹۰
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۳
تیم ملی فوتبال ایران ۲ لبنان ۱. شاگردان دراگان اسکوچیچ با بازگشتی رویایی به بازی توانستند در دقیقه ۵+۹۰ با گل احمد نوراللهی بازی باخته را پس از چند دقیقه به پیروزی تبدیل کنند.

شاگردان اسکوچیچ با بازگشتی رویایی به بازی توانستند در دقیقه ۵+۹۰ با گل احمد نوراللهی بازی باخته را پس از چند دقیقه به پیروزی تبدیل کنند. تیم ملی فوتبال ایران ۲ لبنان ۱

در این مسابقه ایران که از ۴ بازی گذشته، ۱۰ امتیاز کسب کرده و صدرنشین گروه بوده، به فکر یک برد دیگر است و در سوی دیگر لبنان نیز که با کسب ۵ امتیاز از مسابقات گذشته، رتبه سوم را در اختیار دارد، امیدوار است با یک تساوی به کار خود در این دور پایان بدهد.

تیم ملی فوتبال کشورمان در آخرین دیدار خود در دور رفت مرحله گروهی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه صیدا شهر بیروت به مصاف لبنان رفت و با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد. سونی سعد در دقیقه ۳۷ تنها گل لبنان را وارد دروازه ایران کرد و سردار آزمون در دقیقه ۱+۹۰ و احمد نوراللهی ۵+۹۰ موفق شدند برای تیم ملی گلزنی کنند.

ترکیب لبنان: مصطفی مطر، قاسم الزین، عباس عاصی (۴۶ - حسین الزین)، جورج ملکی، روبر ملکی، نادر مطر، محمد الدهینی، محمد حیدر (۷۵ - هلال الحلوه)، سونی سعد (۸۲ - حسین الدور)، محمد قدوح و باسل جرادی.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، وحید امیری، صادق محرمی، سعید عزت‌اللهی (۷۰ - اللهیار صیادمنش)، احمد نوراللهی، سامان قدوس (۶۰ - میلاد محمدی)، علیرضا جهانبخش (۸۵ - کریم انصاری‌فرد)، علی قلی‌زاده و سردار آزمون.

شرح گل


لبنان (۱-۰): در دقیقه ۳۷ ارسال بسیار بلند و مواج عباس عاصی مدافع راست تیم ملی فوتبال لبنان کمی آنطرف‌تر از تیرک دوم در شرایطی که بیرانوند به گمان اوت ایستاده بود، به سعد رسید و این بازیکن هم پس از کنترل بسیار خوب توپ، موفق شد دروازه بیرانوند را که اشتباه شیرجه زده بود و زاویه موافق را خالی کرد، باز کند تا برخلاف پیش بینی‌ها این لبنان باشد که گل اول بازی را به ثمر رسانده است.

ایران (۱-۱): در دقیقه ۱+۹۰ سردار آزمون روی پاس وحید امیری که با پس از اشتباه مدافع حریف توانست با یک ضربه بیرون پا دروازه مطر را باز کند.


ایران (۲-۱): در شرایطی که ثانیه‌هایی بیشتر به پایان بازی و وقت‌های اضافی باقی نمانده بود، نفوذ وحید امیری از سمت راست خط دفاعی تیم فوتبال لبنان با پاس رو به عقب بسیار خوب او همراه شد. ضربه اول آزمون به مدافع لبنان برخورد کرد و به پشت محوطه جریمه رسید که احمد نوراللهی منتظر بود تا با شوتی دقیق گل دوم بازی را در عین ناباوری به ثمر برساند.

 

لحظات حساس:

دقیقه ۳: پاسکاری‌های ایران در همین دقایق موجب فشار روی دروازه میزبان شده و از این حملات پیاپی یک کرنر نصیب ایران شد.

دقیقه ۱۲: ضربه آزاد یاران لبنان به روی دروازه ایران بی ثمر از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

دقیقه ۱۳:سانتر بلند کنعانی به محوطه جریمه روی سر جهانبخش نشست و ضربه سر کاپیتان ایران از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۸: ارسال جهانبخش روی تیرک دوم با شیرجه سردار آزمون همراه شد، ولی مهاجم تیم ملی به این توپ نرسید تا مطر از کنار دروازه بازی را آغاز کند.. دقیقه ۲۴: این دقیقه در شرایطی به انتها رسید که ارسال قلی زاده و در ادامه تلاش سردار برای زدن توپ با اعتراض ملی پوشان ایرانی همراه شد که معتقد بودند توپ به دست مدافع لبنان برخورد کرده است. در ادامه شوت جهانبخش با برخورد به مدافع لبنان راهی کرنر شد.

دقیقه ۲۵: چند دقیق‌های است که شاگردان اسگوچیچ روی دروازه تیم میزبان خیمه زده اند. درنهایت با یک کرنر دیگر که در برگشت نزدیک بود به ضدحمله تبدیل شود، این موج از حمله ایران تمام شد.

دقیقه ۲۹: ضربه سرکش جهانبخش از پشت محوطه جریمه با واکنش دروازه بان لبنان راهی کرنر شد.

دقیقه ۴۵+۱: ضربه قلی زاده از زاویه بسته روی پاس بسیار خوب عزت اللهی عرض دروازه را طی کرد تا یکی از جدی‌ترین موقعیت‌های تیم ملی در نیمه اول از دست برود.

دقیقه ۵۴: ارسال صادق محرمی با ضربه چکشی سامان قدوس همراه شد، ولی ضربه او دقت نداشت تا همچنان لبنان با یک گل پیش باشد.
دقیقه ۵۵: اقدام بیرانوند برای دریبل بازیکن حریف سبب شد توپ از مالکیت او خارج شود و در ریبابند شوت مهاجم لبنان با دخالت محرمی به کرنر رفت.
دقیقه ۵۶:ضدحمله بسیار خوبی برای ایران در حال شکل گرفتن بود، ولی پاس قدوس بی دقت بود و این موقعیت خوب از دست رفت.

دقیقه ۶۵: شوت سردار آزمون با قدرت بسیار زیادی از نزدیکی‌های نقطه کرنر زده شد، ولی ضربه او با واکنش عجیب و بسیار خوب مصطفی مطر به کرنر فرستاده شد.

دقیقه ۷۵: ضربه جهانبخش پس از برخورد به مدافعین لبنان به راحتی در اختیار مطر قرار گرفت.

دقیقه ۷۸: عل قلی زاده موقعیت بسیار خوبی در محوطه جریمه داشت که ضربه او بی دقت به اوت رفت.

دقیقه ۸۱: شوت سردار آزمون روی پایش جفت و جور نشد تا ضربه او با اختلاف و کم رمق از کنار دروازه راهی اوت شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار