کد خبر: ۱۹۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار صبح امروز با حضور در شبکه سه سیما گفت عزم دولت برای حمایت از بازار سرمایه جدی است

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار صبح امروز با حضور در شبکه سه سیما بیان کرد: مردم حق دارند نگران باشند، عزم دولت برای حمایت از بازار جدی است. جای هیچ نگرانی نیست و شرایط بنیادی خوبی داریم. چند ابهام در بازار داریم که باید برطرف شوند.

مجید عشقی رییس سازمان بورس از امروز اوضاع بازار سرمایه بهتر می شود

عشقی ادامه داد: قرمزی بازار از سال قبل و از مرداد ۹۹ شروع شد و در تابستان امسال یک نوسانی رخ داد، اما امروز شرایط با سال قبل تفاوت دارد و وظیفه ما افشا اطلاعات شرکت‌ها در زمان مناسب و نظارت به شفافیت معاملات است.

 

همچنین درباره سودآوری شرکت ها اضافه نمود: شرکت‌ها در ۶ ماهه اول نسبت به سال قبل سودآوری مناسبی داشتند. P به E شرکت‌ها پایین آمده و قیمت سهام جذاب است. سود آوری شرکت‌ها صرف طرح و توسعه‌ها می‌شود این دیدگاه که سود میدهند و سود باید گرفته شود درست نیست. طرح‌های توسعه بسیار زیادی وجود دارد که زمینه ثبات بازار سرمایه را فراهم خواهد کرد.

همچنین عشقی درباره بازارگردان ها افزود: سعی کردیم با صندوق‌های بازارگردانی و افزایش فعالیت آن‌ها از بازار حمایت کنیم، این صندوق‌ها خودشان تمایل به انجام خرید دارند.

رئیس سازمان بورس در خصوص تامین مالی دولت از بازار سرمایه گفت: بحث‌هایی که بازار را تحت تاثیر قرار داده است، انتشار اوراق در بازار سرمایه است. ما به اندازه کشش بازار سرمایه اوراق منتشر می کنیم. در ۴۰ روز گذشته ما هیچ انتشار اوراقی در بازار سرمایه نداشتیم. کسری بودجه دولت از بازار سرمایه تامین نمی شود، ابزار‌های دیگری در بانک مرکزی، سیستم بانکی و بیمه وجود دارند؛ و بحث مولد سازی دارایی‌های دولت مطرح است که بخشی از کسری بودجه دولت از آنجا تامین می‌شود.

رئیس سازمان بورس درباره جبران زیان سهامداران بورسی گفت: جو ناامیدی در بازار وجود دارد و سیگنال‌هایی است که در ۲۰ سال اخیر در بازار شکل گرفته است و اتفاق جدیدی نیست. در حال حاضر تعداد سهامداران زیاد شده است و ۵۸ میلیون کد سهامداری صادر شده است و نیمی از جمعیت کشور درگیر بازار سهام است. با توجه به در برگیری قشر بزرگی از مردم برای جبران زیان سهامداران و رشد و توسعه شرکت‌ها تلاش می‌کنیم.

همچنین رئیس سازمان بورس درباره جلسه صبح امروز با فعالان بازار  اظهار نمود که جلسه خوبی بود؛ همه فعالان اذعان دارند که قیمت‌های فعلی قیمت‌های خیلی خوبی است؛ در یک سال آینده با ابزار‌هایی همانند اختیار فروش مردم را از یک سود نسبی مطمئن می‌کنیم. تمام تلاش ما این است که جلوی قیمت‌گذاری دستوری و رانت را بگیریم

عشقی درباره ایجاد ثبات در بازار سهام گفت: از این به بعد بیشتر با مردم صحبت میکنم. به دلیل تغییرات مدیریتی وقفه یک ماهه در اطلاع‌رسانی سازمان بورس ایجاد شده است. انشالله از این پس به صورت منظم اطلاع‌رسانی خواهد شد تا مردم به کانال رسمی انتشار اطلاعات دسترسی داشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار