کد خبر: ۱۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸
مسعود فراستی یکی از منتقدان سینمای ایران است که هر از چند گاهی به واسطه اظهار نظر و انتقادات خود به تیتر خبرگزاری و رسانه ها تبدیل می شود.

صحبت های مسعود فراستی، منتقد سینما در برنامه «رخ به رخ»،مسعود فراستی یکی از منتقدان سینمای ایران است که هر از چند گاهی به واسطه اظهار نظر و انتقادات خود به تیتر خبرگزاری و رسانه ها تبدیل می شود.

اخیراً نیز او گفت و گوی با رسانه ها داشته که سر و صدای زیادی به پا کرده و او را به ترند گوگل تبدیل کرده است.

صحبت های مسعود فراستی، منتقد سینما در برنامه «رخ به رخ»

سرویس فرهنگی، مسعود فراستی، منتقد سینما در برنامه «رخ به رخ» از رکورد عجیب تماشای فیلم و انتقامی که از فیلم‌ها می‌گیرد سخن گفت.

در برنامه «رخ به رخ»، امیرعلی دانایی مجری برنامه در گفت‌وشنودی صمیمانه و صریح با مسعود فراستی به مبحث نقد فیلم، فیلمسازان مختلف، دغدغه‌های اجتماعی این منتقد، نگاه ویژه فراستی به برخی مضامین و مفاهیم سینما و ... پرداخت. در بخشی از برنامه دانایی درباره اینکه آیا فراستی تاکنون از نقد فیلمی پشیمان شده است یا خیر پرسید و او توضیح داد: تا به حال اتفاق نیفتاده است؛ اما از چند فیلم تعریف کردم و دفعه بعد از آن انتقاد کردم.

دانایی در پاسخ گفت: شما که فیلم نمی‌بینید! بعد ۱۰ دقیقه از سالن سینما می‌روید. فراستی بیان کرد: من رکورد ۲ دقیقه هم دارم؛ چرا که دنبال قصه نیستم و بلدی را می‌خواهم. اگر فیلمساز اصول ساخت فیلم را بلد باشد، هر قصه‌ای را می‌تواند بگوید و ما این را همان چند دقیقه اول متوجه می‌شویم. افرادی هستند که کارهای حرفه‌ای هم در گذشته دارند، اما هنوز نمی‌دانند دوربین چیست؛ هنوز نمای دور و نزدیک را نمی‌دانند. خب من هم نمی‌نشینم چنین فیلمی را ببینم. مگر اینکه مجبور باشم نقدش کنم. بنابراین با شکنجه فیلم را می‌بینم و انتقام این شکنجه را می‌گیرم!

فراستی درباره هنر گوش دادن هم گفت: گفتگویی که آغاز شود، تا آنجا که تجربه زیستی و سوادم اجازه دهد در گفتگو قرار می‌گیرم. البته سکوت بلد هستم و سکوت نشانه این است آنجایی که حرف نداری، باید خوب گوش کنی.کسی که خوب گوش نمی‌دهد، خوب نمی‌تواند حرف بزند و به موقع نمی‌تواند بگوید. کلید حرف زدن در خوب گوش دادن است.

این منتقد درباره نقد طنز فیلم‌های جدی توضیح داد: من به شدت اهل شوخی شنیدن هستم و شوخی هم بلدم. من در نقد دو فیلم جدی ایرانی لحنم طنز است و شوخی کردم و حرف‌های جدی هم زدم. مهم ترین آن ها فیلم فروشنده است که نقد طولانی و جدی، اما طنز در آن است.

برچسب ها: مسعود فراستی
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار