کد خبر: ۱۹۱۲
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۹
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی، دکتر حمیدرضا جماعتی را به عنوان دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی، دکتر حمیدرضا جماعتی را به عنوان دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب کرد.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب شد

در متن حکم قاسم جان بابایی خطاب به جماعتی آمده است: با توجه با سوابق و تجارب ارزنده جنابعالی در خدمات به بیماران مبتلا به کرونا به خصوص در بخش‌های ویژه و همکاری در تدوین راهنما‌ها و استاندارد‌ها و بسته‌های آموزشی مرتبط با کرونا بدینوسیله به عنوان دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود که موارد زیر در دستور کار دبیرخانه کمیته کشوری کرونا قرار گیرد:

۱ - تشکیل جلسات منظم با حضور اندیشمندان و صاحبنظران در حوزه علوم پایه و بالینی و پاراکلینیک که در طول مدت پاندمی کرونا در خط مقدم تشخیص و درمان این بیماری بوده اند. بدیهی است که از تجربیات و ظرفیت اساتید برجسته کشوری به صورت حضوری و یا مجازی و یا در تدوین بسته‌های آموزشی استفاده گردد.

۲ - ارتباط کمیته‌های علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی با دبیرخانه کشوری و انطباق فعالیت‌های علمی با وضعیت مدیریت خدمات تشخیصی و درمان به طوریکه ضمن استفاده از تجربیات آن‌ها در ارتقا و به روز رسانی این کمیته‌ها نیز تلاش گردد.

۳ - بررسی مطالعات و پژوهش‌های داخلی و استفاده مطلوب همزمان از مطالعات و تجارب بین المللی در به روز رسانی پروتکل‌های تشخیص و درمان کرونا

۴ - تحلیل و ارزیابی انواع واکسن‌های مصرفی در جهان و ایران از جهت اثربخشی و عوارض و ارائه مشاوره به معاونین محترم بهداشت و تحقیقات و فناوری و نهایتا به مقام عالی وزارت

۵ - جمع بندی تحلیل‌ها و نتایج فعالیت‌های کمیته علمی به معاونت درمان برای تایید نهایی و ابلاغ به دفتر مقام عالی وزارت

۶ - حضور تمام اعضای کمیته کشوری و همچنین اعضای کمیته علمی و دانشگاهی در رسانه‌ها و فضای مجازی صرفا با پیشنهاد دبیرخانه کمیته کشوری کرونا و با هماهنگی روابط عمومی وزارت متبوع صورت گیرد.

جماعتی فوق تخصص ریه و مراقبت‌های ویژه است و نیز سمت استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را برعهده دارد.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا منصوب شد

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار