کد خبر: ۱۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۵
خلاصه بازی عراق - ایران در چارچوب دور رفت رقابت های گروهی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، تیم ملی ایران با یک پیروزی قاطع در دور نهایی انتخابی جام جهانی قطر با سه گل عراق را درهم کوبید.

در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق از ساعت ۲۲:۳۰ به مصاف هم رفتند.

ایران در  بازی اول مقدماتی جام جهانی موفق شد از سد سوریه عبور کند و عراق نیز مقابل کره جنوبی مساوی کرد.

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق به شرح زیر است:

 

ویدیو| خلاصه بازی عراق ۰-۳ ایران (مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲)

علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی‌زادگان، امید نورافکن، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، علیرضا جهانبخش (کاپیتان)، وحید امیری، مهدی طارمی و سردار آزمون

به این ترتیب صالح حردانی، میلاد محمدی، کریم انصاری‌فرد، پیام نیازمند، سامان قدوس، عارف آغاسی، مهدی ترابی، علی قلی‌زاده، زبیر نیک‌نفس، سیاوش یزدانی، امیر عابدزاده و مهدی قایدی نیمکت‌نشینان تیم ملی ایران مقابل عراق هستند.

ترکیب تیم ملی عراق مقابل ایران هم به شرح زیر است:

فهد طالب، شیرکو کریم، علی فائز، احمد ابراهیم، ضرغام اسماعیل، صفا هادی، امیر العماری، امجد عطوان، همام طارق، بشار رسن و ایمن حسین

گزارش بازی

در دقیقه دوم، پارس در عمق امید نورافکن برای مهدی طارمی، منجر به ارسال دقیق و بسیار خوب این بازیکن به روی دروازه شد و علیرضا جهانبخش با ضربه سر دروازه عراق را در دقیقه دوم بازی گشود. تیم ملی ایران در ادامه باز هم صاحب دو موقعیت گلزنی شد که طارمی در دقایق شش و دوازدهم از مقابل محوطه جریمه و همینطور مقابل محوطه شش قدم توپ را کم دقت و ضعیف زد تا خطری دروازه عراقی‌ها را تهدید نکند. در دقیقه ۱۹ ایران صاحب ضربه ایستگاهی شد که ارسال جهانبخش به روی دروازه در یک رفت و برگشت با ضربه سر طارمی همراه شد و در ادامه منجر به برخوردی میان فهد طالب و وحید امیری شد و داور به نفع عراق خطا گرفت. در دقیقه ۲۸ سردار آزمون اولین موقعیت خود را به دست آورد که ضربه سر او روی سر مدافع عراقی از بالای دروازه این تیم به بیرون رفت. در دقیقه ۳۲، تیم ملی باز هم دروازه عراق را تهدید کرد که پاس در عرض چهانبخش و شوت فنی سردار آزمون از داخل محوطه جریمه در مسیر ورود به گل توسط فهد طالب به طور ناقص دفع شد.

 

برچسب ها
ارسال نظرا‌ت
نام:
ایمیل:
* نظر: