کد خبر: ۱۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۹
تیم ملی فوتبال ایران اولین بازی خود در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی را با پیروزی پشت سر گذاشت.

تیم ملی فوتبال ایران اولین بازی خود در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی را با پیروزی پشت سر گذاشت. ملی پوشان فوتبال ایران در این مرحله با تیم های کره جنوبی، امارات، سوریه، لبنان و عراق همگروه شدند و امروز در اولین بازی خود در ورزشگاه آزادی مقابل تیم فوتبال سوریه قرار گرفتند؛ تیمی که بالاتر از چین در رتبه نخست گروه اول مرحله دوم مقدماتی قرار گرفته و به دور نهایی صعود کرده بود. شاگردان اسکوچیچ در شبی که او به دلیل ابتلا به کرونا در ورزشگاه آزادی حضور نداشت مقابل سوریه قرار گرفتند. نیمه اول این دیدار با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید. در این نیمه هر دو تیم موقعیت هایی برای گلزنی داشتند اما در نهایت با تساوی راهی رختکن شدند. در نیمه دوم خیلی زود دروازه سوریه توسط جهانبخش باز شد تا تیم ملی ایران با همین تک گل برنده مسابقه با سوریه شود. ملی پوشان فوتبال کشورمان با این برد و با توجه به توقف کره جنوبی مقابل عراق با سه امتیاز به صدر جدول گروه صعود کردند.

ایران ۱ - سوریه ۰/ اولین پیروزی در مسیر قطر بدون سرمربی

ترکیب تیم ملی ایران:
علیرضا بیرانوند
 وحید امیری
شجاع خلیل‌زاده
حسین کنعانی‌زادگان
جعفر سلمانی (میلاد محمدی 46)
 احمد نوراللهی
میلاد سرلک (سعید عزت اللهی 31)
علی قلی زاده (مهدی ترابی 73)
علیرضا جهانبخش (کریم انصاری فرد 86)
سامان قدوس (صالح حردانی 46)
مهدی طارمی

ترکیب تیم ملی سوریه:
ابراهیم عالمه
سعد احمد
کامل حمیشه (محمد باهر 1+90)
عمر خریبین
 محمود المواس
محمد عثمان ( علاءالدین 60)
ثائر کروما
خالد کرداوغلی (فهد یوسف 1+90)
 عبدالرحمن ویس (ایاز عثمان 75)
اسرا حمویه (احمد عسگر 75)
موید الخولی

شرح گل

ایران 1 – سوریه 0 (علیرضا جهانبخش 55): پاس علی قلی زاده از سمت راست در داخل محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید؛ این بازیکن با یک چرخش سریع توپ را به علیرضا جهانبخش فرستاد تا این بازیکن با یک ضربه کات دار دروازه تیم ملی سوریه را هدف بگیرد؛ ضربه کاپیتان تیم ملی پس از برخورد به کامل حمیشه وارد دروازه شد.

 
کارشناسی داوری بازی:

حیدر سلیمانی، کارشناس داوری در خصوص قضاوت داور ژاپنی در دیدار ایران و سوریه که با برتری شاگردان اسکوچیچ همراه بود، گفت: بازی خیلی خوبی بود و قضاوت تقریبا بدون اشتباهی را از ساتو شاهد بودیم. داور ژاپنی دوندگی خوبی داشت و در صحنه ها به موقع ظاهر شد و اشتباهی هم نداشت.

وی ادامه داد: کارت زردهای او به شجاع خلیل زاده، مهدی طارمی و میلاد محمدی درست بود و حتی می توانست یک اخطار هم به میلاد سرلک دهد اما باتوجه به مصدومیت و وضعیت هافبک ایران مدارا کرد و به او کارت نداد اگرچه خطای سرلک مستحق کارت زرد بود.

سلیمانی در خصوص اعتراض سوری‌ها نسبت به اخراج طارمی گفت: در تمام دنیا جریمه چنین خطایی با چنین شدت و نوع ضربه کارت زرد است و داور هم به درستی تصمیم گرفت و اعتراض کادر فنی تیم حریف بی دلیل بود

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار