کد خبر: ۱۸۵۹۸
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: افزایش ۲۹ درصدی مصوب شده و قانونی است همه ما باید از این قانون تمکین کنیم و بیشتر از این اگر سایتی رقم بالاتری بفروشند قطعا تخلف دارند.

افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما

مخاطب24:رادیو گفتگو برنامه صبح و گفتگو با حضورآقای یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما به گفتگو پرداخت.

 


مجری: درباره افزایش قیمت بلیت‌ها هواپیما ما در ماه‌های گذشته هم با حضرتعالی هم صحبت شدیم، اما بفرمایید درباره این که به چه قیمتی و چند رسیده و چه میزان افزایش لحاظ شده؟


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور: با تصویب و هماهنگی ستاد تنظیم بازار و شورای عالی هواپیمایی کشوری، در مجموعه وزارت راه و شهرسازی با ۲۹ درصد افزایش قیمت بلیت هواپیما موافقت شد و همین ۲۹ درصد را هم ما در روز دوم خرداد به طور رسمی روی سایت سازمان هواپیمایی کشور قرار دادیم و همین طورانجمن شرکت‌های هواپیمایی هم همین طور، قیمت‌هایی که در واقع با یک سوء تعبیر یا یک اشتباه در محاسبه، چون اگر خاطر مبارک باشد ما سه مرحله نرخ گذاری را در سال ۱۴۰۰ پشت سر گذاشتیم در تیرماه ۱۴۰۰ در آذرماه و در دی ماه ۱۴۰۰ که البته محاسبه ۲۹ درصد پایانی ما توی همان ۱۳/۱۰/۱۴۰۰ بود که قیمت را برپایه آن ۲۹ درصد افزایش دادند و خارج از این نرخ هم ما در پیوند با این موضوع، دو نکته را تذکر بدهم یکی این که ۲۹ درصد افزایش قانونی است و بیشتر از این اگر سایتی یا سیستم فروشی زیر مجموعه وب‌هایی که دارند شبکه توزیع کار می‌کنند اگر رقم بالاتری را بفروشند قطعا تخلف دارند و دو این که ما قبل از سال گذشته قبل از تعطیلات عید نوروز اعلام کردیم و مجددا باز پیرو زدیم پیرامون این موضوع که از مقصد و مبدا تهران به شش شهرستان پرتردد چارتر ممنوع است یعنی اصفهان، تبریز، مشهد، کرمان، بندرعباس و شیراز مواردی هستند که اگر کسی بخواهد تردد بکند و چارتر به هشان بفروشند تخلف صورت گرفته یعنی این هفت شهر با تهران که در واقع چارتر بهش به آن ممنوع است و مردم می‌توانند با همان نرخنامه‌ای که ما تصویب کردیم و با افزایش قیمتی که حتی داده شده با ۲۹ درصد قیمت بلیت هایشان را باید پرداخت می‌کنند.


مجری: و سومی را هم من اضافه کنم سومی هم این که ا گر احتیاج خبری دارید اگر احتیاج به این هست که راجع به موضوع این چنینی صحبت بشود حتما به روابط عمومی مراجعه بفرمایید و ازشان جویا بشید صحبت و سقم خبری که در رسانه‌های مجازی و غیرمجازی دارد مطرح می‌شود اگر نکته‌ای باشد که به هر حال خلاف این باشد شهروندان و شنوندگان باید چکار بکنند؟


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور: پیرو باز همان صحبت‌هایی که با شما داشتیم و شنوندگان شاهد بودند و شاهد هستند من خواهشم این است که برای این که دسترسی‌های ما را به لحاظ نظارتی و اعمال قانون باز نگه دارنداین است که مردم و خصوصا مسافران آن پویایی لازم را داشته باشند حساسیت لازم را داشته باشند ما یک ابزار‌های کنترلی و نظارتی داریم که می‌توانیم مجموعه‌ای که تو شبکه توزیع و نمایش بلیت فعال هستند اگر تخلفی را صورت بدهند مردم می‌توانند این را به ما گزارش کنند البته ما هر روز به صورت سیستمی توسط کارشناسانی که در سازمان هواپیمایی کشوری حضور دارند تمام شبکه توزیع بلیت را دارند نظارت می‌کنیم منتها، چون شبکه شبکه گسترده‌ای هست در حوزه توزیع و فروش و نمایش خب شاید یک جا‌هایی ممکن است از قلم بیفتد مضاف بر این که بعضی‌ها هستند که تو شبکه توزیع مجوز هم از ما ندارند، اما آمدند و متصل شدند به مواردی که در واقع از ما مجوز فعالیت گرفتند و دوم این که اگر جایی معمولا شرکت‌های هواپیمایی به خودشان ایناجازه را نمی‌دهند که گرانفروشی کنند و سیستمی هم می‌فروشند حتی با این ۲۹ درصدی که در موردش مباحث بسیار زیادی وجود دارد من ورود نمی‌کنم، اما به هرحال این ۲۹ درصد قانونی است که تصویب شده ابلاغ شده و همه ما باید از این قانون تمکین بکنیم منتها اگر کسی در این شرایط را رعایت نکرد خواست تخلفی بکند خصوصا تو حوزه گرانفروشی مردم می‌توانند به سایت سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه بکنند آنجا مجددا باز عرض می‌کنم آیین نامه حقوق مسافر را حتما مطالعه بکنند ما در پس از دو سه سال تلاش و کوشش همکاران توانستیم این آیین نامه حقوق مسافر را به تصویب برسانیم موارد بسیار قابل توجهی را نسبت به حقوق مردم و حقوق عامه مدنظردارد که امیدواریم به خدمتگزاران خودشان در مجموعه صنعت هواپیمایی کشور کمک بکنند و مضاف بر این که آقای دکتر من واقعا عذرخواهی می‌کنم بعضی از جا‌ها حالا بعضی از هموطنان عزیز، مسافران عزیز شاید در هفته‌های گذشته به سختی بلیت گیرشان آمده ما تلاشمان براین هست که ناوگان هواپیمایی کشوری را توسعه بدهیم چه به لحاظ بازآمدی و اورهال کردن و چه به لحاظ این که بتوانیم ناوگان جدید را وارد ناوگان هوایی کشور بکنیم به هرحال از مردم هم عذرخواهی می‌کنم هم این که خواهش دارم که ما را کمک بکنند در خدمتگزاری بیشتر انشاالله. از شما خیلی سپاسگزاریم و همکاران محترم که همیشه روی بازی را داشتید در حوزه اطلاع رسانی شفاف.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برخورد مرگبار صاعقه به اعضای یک خانواده/ پیداشدن پسربچه ۶ ساله در کنار پدر مرده!+ فیلم و عکس title
پسربچه ۶ ساله پس از برخورد صاعقه در کنار پدر مرده در حالی که هنوز نفس می کشید پیدا شد.
برگزیده
زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی را می‌خوانید.
میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان / آموزش و پرورش باید تلاش کند |قابلیت‌های جدید در اینستاگرام معرفی شد |فوق‌العاده ویژه معلمان و پاسخ به ابهامات آن title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان / آموزش و پرورش باید تلاش کند |قابلیت‌های جدید در اینستاگرام معرفی شد |فوق‌العاده ویژه معلمان و پاسخ به ابهامات آن را می‌خوانید.
این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی را می‌خوانید.
همه معلمان مشمول رتبه بندی می‌شوند |جزییات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | واکنش پانته‌آ بهرام به گشت ارشاد title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند همه معلمان مشمول رتبه بندی می‌شوند |جزییات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | واکنش پانته‌آ بهرام به گشت ارشاد را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار