کد خبر: ۱۸۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۵
همزمان با نخستین گردهمایی اساتید و فرهیختگان ارتباطات و روابط عمومی ایران، از یونس شکرخواه، باقر ساروخانی، فریدون صدیقی و مهدی محسنیان راد به عنوان مشاهیر ارتباطات کشور تجلیل و اعلام شد تالار مشاهیر ارتباطات ایران به زودی در موزه ملی ارتباطات راه اندازی خواهد شد.

رونمایی از کارخانه نوآوری پست و تجلیل چهار تن از مشاهیر ارتباطات کشور

مخاطب24:در نخستین گردهمایی اساتید و فرهیختگان ارتباطات و روابط عمومی ایران که عصر روز چهارشنبه سوم خرداد ۱۴۰۲ در موزه ملی ارتباطات برگزار شد چهارتن از اساتید برجسته این حوزه مورد تجلیل قرار گرفتند و شعبه مرکزی مرکز نوآوری پست رونمایی شد.

 


در این مراسم، محمود لیایی - معاون وزیر ارتباطات ضمن گرامیداشت و تبریک سالروز حماسه آزاد ساری خرمشهر، گفت: «برای ما افتخار است که همایش امروز ما با تشریف فرمایی اساتید گرانقدر حوزه ارتباطات مزین شده است.»
رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست افزود: «امروز دور هم جمع شدیم تا با ارج نهادن به دستاورد‌های فاخر مشاهیر ارزشمند حوزه ارتباطات و روابط عمومی ها، از زحمات این عزیزان تقدیر و تشکر نماییم.»
مدیرعامل شرکت ملی پست از برگزاری اولین نمایشگاه صنعت پست خبر داد و از تمامی حضار و شرکت‌های دانش بنیان دعوت بعمل آورد که در نمایشگاه صنعت پست حضور بهم رسانده و از دستاورد‌های شرکت ملی پست، دیدن بعمل آورند.
وی ادامه داد: «با توجه به تعهداتی که در گدشته به معاون رئیس جمهوری در خصوص افتتاح مرکز نوآوری شرکت ملی پست داشتیم، امروز مایه مباهات است که شعبه مرکزیِ مرکز نو آوری‌های شرکت ملی پست را افتتاح نماییم و در توسعه هرچه بیشتر صنعت پست گام برداشته و خدمتگذار صدیق مردم شریف میهنمان باشیم.»
محمداحسان خرامید - رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات در این آیین گفت: «موزه جایگاه بهترین‌ها است چرا که از آغاز، تصور ما از موزه تصویر برترین هاست.»
وی ضمن قدردانی از روابط عمومی شرکت ملی پست و موزه ارتباطات بابت تدارک آیین گردهمایی فرهیختگان حوزه ارتباطات گفت: «باعث افتخار است که این جمع امروز گرد هم آمده اند تا مقدمات انتقال تجارب این قشر فرهیخته به نسل آینده فراهم شود.»
خرامید گفت: «درک فضای موزه به دانشجویان و معرفی سیر تحول ارتباطات به اقشار مختلف یکی از اهداف مهم این نشست است.»
تبادل نظر در ارتباط با مباحث ارتباطات و رسانه‌های نوین دیگر هدف این نشست بود که وی به ان اشاره کرد.
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات افزود: «موزه با تمام امکانات آن در اختیار فرهیختگان و مشاهیر ارتباطات است تا بتوان ضمن هویت بخشی به این فضا، امیدآفرینی و رونق بیشتر را در آن شاهد باشیم.»
علیرضا بای -رئیس موزه ارتباطات هم ضمن خوشامد گویی به میهمانان مراسم گفت: «برحسب مسئولیت اجتماعی خود و در امتداد آنچه از گذشته با نام ارتباطات برجا مانده است نسبت به شروع فعالیت‌هایی در حوزه معرفی بزرگان این عرصه و انتقال تجربیات و آموزه‌های آن‌ها به علاقمندان و همچنین ثبت رخداد‌های ارتباطاتی و رسانه‌ای عصر جدید اقدام کرده ایم که امروز شاهد نخستین بخش آن هستیم.»

 

 

سرپرست دفتر ارتباطات وامور بین الملل شرکت ملی پست افزود: «تمام تلاشمان این است که یاد وخاطره بزرگانی که در این عرصه تلاش کرده اند زنده نگاه داریم و نسبت به معرفی آن به نسل آینده اقدام کنیم که از جمله این اقدامات برگزاری گردهمایی‌های دست اندرکاران ارتباطات است. راه اندازی اولین کتابخانه تخصصی در حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه و همچنین ایجاد مرکز پژوهش و مطالعات حوزه ارتباطات در آینده نزدیک از دیگر اقداماتی بود که وی از آن نام برد.»
رئیس موزه ملی ارتباطات در ادامه افزود: «امروز همزمان با این گردهمایی رونمایی از شعبه مرکزی مرکز نوآوری پست انجام خواهد شد و از امروز موزه ملی ارتباطات که پیش از این نیز طی مراسم‌های مختلف دستاورد‌های شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی در حوزه پست و لجستیک و تجارت الکترونیک را در معرض نمایش گذاشته بود به عنوان فضایی مختص به مرکز نوآوری پست فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و در اختیار اعضای این مرکز قرار خواهد گرفت.»
بای در پایان خواستار همراهی اساتید این حوزه در همراهی با موزه ارتباطات و معرفی هویت ارتباطات کشور و دمیدن جریان زندگی و روح حیات در موزه ارتباطات کشور شد.
باقر ساروخانی - استادجامعه شناسی ارتباطات در آیین تجلیل از مشاهیر ارتباطات ایران گفت: «موزه جایگاه ابدیت انسان است و آنچه اهمیت دارد دانش ماخادمان موزه هاست.»
این استاد دانشگاه افزود: «بالاترین ارجی که جامعه می‌تواند به سیاستمداران و دانشمندان و بزرگان خود دهد این است که ان‌ها را دردل موزه جای دهد.»
ساروخانی گفت: «همه دانش‌ها نیازمند موزه هستند و نیازمند جاودانی. دردانش انسانی ما همواره بزرگان دانش رادر ذهن داریم ودرس و کلام خود را با نام‌آن‌ها آغاز می‌کنیم، بنابراین در دانش انسانی میرایی کمتر و حضور بیشتر است.»
یونس شکر خواه که عنوان پدر روزنامه نگاری آنلاین را در کارنامه دارد ضمن تشکر از عوامل دست اندرکار این مراسم گفت: «باید همواره با برنامه ریزی در جهت گزینه نمودن میهمانان بتوانیم استفاده حداکثری را از تجربیات و نظرات آنان ببریم.»
شکرخواه افزود: «براساس تعریف شورای عالی موزه‌های جهان، موزه‌ها باید همواره بر پایه مشارکت و پیوسته سازی آثار موجود درآن‌ها استوار باشند.»
وی در پایان خواستار گزینش نشست‌ها براساس مسائل و مشکلات به جهت اندیشیدن صحیح درباره آن‌ها شد.
شکرخواه در پایان از دکتر هادی خانیکی از اساتید برجسته حوزه ارتباطات نام برد و گفت: «من به سهم خود از استاد بزرگوار، مولف و دانشجو پرور هادی خانیکی یاد میکنم که جای او بینهایت در بین‌ما خالی است.»
فریدون صدیقی دیگر استاد مدعو در این نشست گفت: «خواستگاه اولیه هرنوع ارتباطی خودشناسی و درک و دریافت از خود است تا بتوانیم در سایه آن به مکاشفه از آدمیانی که پیش روی ما هستند برسیم.»
وی در ادامه افزود: «برپایی چنین موزه‌هایی در بازآفرینی یافته‌ها و انتقال آن‌ها به نسل آینده بسیار موثر است.»

در انتهای مراسم ضمن انعقاد تفاهم نامه بین شرکت ملی پست با شرکت چهار فصل به منظور تجهیز شعبه مرکزی مرکز نوآوری پست در موزه ارتباطات کشور، از تمبر اختصاصی این آیین رونمایی و از یونس شکرخواه، باقر ساروخانی، فریدون صدیقی و مهدی محسنیان راد به عنوان مشاهیر ارتباطات کشور تجلیل شد.
گفتنی است تالار مشاهیر ارتباطات ایران به زودی در موزه ملی ارتباطات راه اندازی خواهد شد.

منبع:ایسنا

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
فیلم فرود هواپیما در جزیره کیش از دید خلبان title
در این فیلم لحظه فرود هواپیما در فرودگاه کیش از دید خلبان نشان داده می‌شود
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برگزیده
اطلاعیه مهم برای مشمولان رتبه بندی | حمایت حمید محمدی مجری و گوینده خبر صداوسیما از علی دایی | طرح رتبه‌ بندی و وعده وزیر برای اصلاح نظام حقوقی معلمان title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند اطلاعیه مهم برای مشمولان رتبه بندی | حمایت حمید محمدی مجری و گوینده خبر صداوسیما از علی دایی | طرح رتبه‌ بندی و وعده وزیر برای اصلاح نظام حقوقی معلمان را می‌خوانید.
حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است را می‌خوانید.
خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش را می‌خوانید.
معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار