کد خبر: ۱۸۰۴۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۲
پس از آنکه رئیس جمهوری از شرکت هواپیمایی خصوصی کشور به دلیل از سرگیری پروازهایش به روسیه انتقاد کرد موسس این شرکت هواپیمایی رئیس جمهور را از استفاده از خدمات آن منع کرد.

شرکت هواپیمایی خدمات رسانی به رئیس جمهور را ممنوع کرد

مخاطب۲۴ :  نقل از یورونیوز ؛  پس از آنکه سالومه زورابیشویلی، رئیس جمهوری گرجستان از شرکت هواپیمایی خصوصی کشورش به دلیل از سرگیری پروازهایش به روسیه انتقاد و اعلام کرد که «جورجین ایرویز» را تحریم خواهد کرد، موسس این شرکت هواپیمایی خانم رئیس جمهور را از استفاده از خدمات آن منع کرد.

کرملین در ماه جاری اعلام کرده بود که ممنوعیت چهار سالۀ پرواز‌های مستقیم به گرجستان همچنین ضرورت داشتن ویزا برای شهروندان گرجی علاقمند به سفر به روسیه را لغو خواهد کرد؛ اقدامی که مورد استقبال شرکت هواپیمایی گرجستان قرار گرفته بود.

 

اما سالومه زورابیشویلی، رئیس جمهور گرجستان از مقامات کشورش خواست که این ابتکارات روسیه را خنثی کنند؛ درخواستی که از سوی تاماز گایاشویلی، موسس شرکت هواپیمایی خصوصی «جورجین ایرویز» نادیده گرفته شد.

او به خبرگزاری تاس گفت تا زمانی که خانم زورابیشویلی برای این تصمیم «از مردم گرجستان عذرخواهی نکند» از خدمات این شرکت محروم خواهد شد.

هنوز دفتر ریاست جمهوری گرجستان به این اقدام شرکت هواپیمایی واکنشی نشان نداده است.

تصمیمات اخیر روسیه، مردم گرجستان را نیز دوپاره کرده است. برخی مقامات از آغاز پرواز‌های مستقیم به مقصد روسیه استقبال کرده‌اند و برخی دیگر که عمدتا طرفدار اتحادیه اروپا و فاصله گرفتن از مسکو هستند، با آن مخالفند و روز یکشنبه در مرکز تفلیس نیز دست به تظاهرات زدند.

بسیاری از گرجی‌ها مخالف هرگونه نزدیکی با مسکو هستند؛ بویژه آنکه سربازان روسیه سالهاست در دو منطقه جداشده از خاک این کشور یعنی آبخازیا و اوستیای جنوبی (که حدود یک پنجم خاک این کشور را تشکیل می‌دهند) مستقر هستند.

با این حال گروه‌هایی نیز هستند که از ایده نزدیکی تفلیس و مسکو استقبال می‌کنند و دولت گرجستان نیز در سال‌های اخیر برای بهبود روابط با مسکو تلاش کرده و حتی از اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه به دلیل جنگ در اوکراین خودداری کرده است.

در گرجستان مقام ریاست جمهوری عمدتا یک مقام تشریفاتی است و به همین دلیل نیز در سال‌های اخیر روابط خانم زورابیشویلی با دولت این کشور تیره شده است. او هشدار داده است که تعمیق روابط با روسیه می‌تواند شانس این کشور را برای اینکه روزی عضو اتحادیه اروپا شود، به خطر بیندازد.

آخرین اخبار
پربازدید ها
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
فیلم فرود هواپیما در جزیره کیش از دید خلبان title
در این فیلم لحظه فرود هواپیما در فرودگاه کیش از دید خلبان نشان داده می‌شود
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برگزیده
اطلاعیه مهم برای مشمولان رتبه بندی | حمایت حمید محمدی مجری و گوینده خبر صداوسیما از علی دایی | طرح رتبه‌ بندی و وعده وزیر برای اصلاح نظام حقوقی معلمان title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند اطلاعیه مهم برای مشمولان رتبه بندی | حمایت حمید محمدی مجری و گوینده خبر صداوسیما از علی دایی | طرح رتبه‌ بندی و وعده وزیر برای اصلاح نظام حقوقی معلمان را می‌خوانید.
حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است را می‌خوانید.
خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش را می‌خوانید.
معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! را می‌خوانید.