کد خبر: ۱۸۰۲۳
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۴
بعضی‌ها امروز مجبور می‌شوند برای بعضی از کار‌ها به یک کشور دیگر بروند و کار خودشان را آنجا انجام دهند. پس حداقل باید بتوانیم در همین کارخانه نوآوری آزادی اینترنتی به بچه‌ها ارائه کنیم که متفاوت باشد؛ مثل اینترنت دانشگاه.

معاون علمی رئیس‌جمهور: «اینترنت حرفه‌ای» درخواست بعضی بچه‌های استارتاپی است

مخاطب24:«روح‌الله دهقانی فیروزآبادی»، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، اعلام کرد اینترنت با سطح دسترسی متفاوت یک راه‌کار و راهبرد میانی برای وضعیت موجود اینترنت در کشور است. به گفته او، این درخواستی است که بسیاری از «خود بچه‌های استارتاپی» از معاونت علمی و فناوری دارند.

 


موضوع ‎اینترنت طبقاتی با اسامی مختلف ازجمله «اینترنت حرفه‌ای» یا ویژه بحث داغ ماه‌های اخیر بوده است و بسیاری از مدیران حوزه نوآوری، کارشناسان و رسانه‌های تخصصی حوزه فناوری مخالفت جدی خود را با آن نشان داده‌اند و درخصوص تبعیض مشهود در اجرای چنین طرحی هشدار داده‌اند.

این درحالی است که معاون رئیس‌جمهور در مراسم بزرگداشت روز روابط‌عمومی در کارخانه نوآوری روایت جدیدی از درخواست‌ها برای دریافت این نوع اینترنت ارائه داد.

تأکید معاونت علمی بر «اینترنت حرفه‌ای»

دهقانی فیروزآبادی در رویداد PR Day در مورد «اینترنت حرفه‌ای» گفت: «یک راه‌حل این است که رها کنم. یک راه‌حل دیگر این است که مثل بعضی آقایان توییت بزنم و بگویم امروز با رئیس‌جمهور صحبت کردم و قول همکاری گرفتم، سپس همه برایم دست بزنند و فردا هم هیچ اتفاقی نیفتد.»

او همچنین گفت: «یک رویکرد هم شاید این باشد که در ظاهر نشان دهم خیلی برای اینترنت دل‌سوزی می‌کنم و کسی به من گوش نمی‌کند؛ بعد هم فردا در انتخابات بعدی شرکت کنم. من این رویکرد‌ها را انتخاب نکرده‌ام. رویکرد من این بود که ببینم امروز بچه‌های ما برای ادامه کسب‌وکارشان به اینترنت نیاز دارند.»

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور همچنین در ادامه توضیحات خود، گفت: «بعضی‌ها امروز مجبور می‌شوند برای بعضی از کار‌ها به یک کشور دیگر بروند و کار خودشان را آنجا انجام دهند. پس حداقل باید بتوانیم در همین کارخانه نوآوری آزادی اینترنتی به بچه‌ها ارائه کنیم که متفاوت باشد؛ مثل اینترنت دانشگاه.»

فیروزآبادی در ادامه توضیحات خود افزود: «هنگامی که به دانشگاه می‌روم، به موارد و دیتابیس‌هایی دسترسی دارم که اینترنت خانه‌ام به آن‌ها دسترسی ندارد. حتی از قدیم سرعت اینترنت در دانشگاه بهتر از اینترنت خانگی بوده است. موضوع سرعت بیشتر در دانشگاه هم در خیلی از جا‌های دنیا مطرح است.»

بمیریم یا بپذیریم!

او با اشاره به عدم امکان تغییرات اساسی گفت: «به‌هرحال در شرایط فعلی نمی‌توانیم به ۱۰۰ برسیم؛ یا باید بگوییم صفر و بمیریم یا می‌توانیم بگوییم بیایید به ۲۰ یا ۴۰ برسیم و برای بچه‌هایی که اینترنت برای آن‌ها مهم است، تلاش کنیم.»

معاون علمی رئیس‌جمهور همچنین افزود: «این‌ها را از خودم درنیاورده‌ام. همین بچه‌هایی که شاید الان بعضی‌هایشان اینجا باشند، به سراغ من می‌آیند و می‌گویند آیا نمی‌توانی برای ما کاری انجام دهی؟ لااقل ما در اینجا [کارخانه نوآوری آزادی]بتوانیم اینترنت درست‌وحسابی داشته باشیم؟ این دغدغه‌ها از خود بچه‌ها منتقل می‌شود. این یک راه‌کار و راهبرد میانی است که امیدوارم بتوانم انجامش دهم.»

 
برچسب ها: اینترنت
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
استاتین‌ها برای افراد بالای ۷۵ سال هم موثرند title
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که حتی افراد بالای ۷۵ سال نیز می‌توانند از مزایای قلبی ناشی از مصرف استاتین‌ها بهره‌مند شوند.
هنرپیشه سریال آخرین شاه، یک سیاه پوست شبیه محمدرضا پهلوی است title
بعد از تایید خبر ساخت سریال آخرین شاه با موضوع دوران حکومت محمدرضا شاه پهلوی، حال اولین تصویر از هنرپیشه سریال آخرین شاه منتشر شده که یک سیاه پوست با شباهت زیاد به محمدرضا پهلوی است.
راز ساخت اهرام بزرگ مصر بالاخره فاش شد title
محققان با تحلیل تصاویر ماهواره‌ای راداری برای نقشه‌برداری از شاخه رودخانه‌ای در نزدیکی اهرام مصر، توانسته‌اند پاسخ بسیاری از معما‌های مطرح‌شده درباره نحوه ساخت و حتی مراسم تدفین فراعنه مصر را رمزگشایی کنند.
حال حامیم خواننده وخیم است title
خواننده پاپ در آی سی یو بستری شد.
ماهواره سنگین وزن ایرانی "طلوع ۳" در آستانه پرتاب title
ماهواره سنگین‌وزن طلوع ۳ یک ماهواره سنجشی است که مراحل ساخت آن به پایان رسیده است؛ این ماهواره قابلیت ارسال تصاویری با دقت ۵ متر (تک طیفی) و ۱۰ متر (رنگی) را دارد همچنین امکان الحاق "رادار دهانه مصنوعی" (سار) بر روی ماهواره طلوع ۳ وجود دارد.
رضا عطاران با گریم صدام حسین می‌آید! title
پروانه ساخت فیلم «صد دام» صادر شد.
از خبرهای درگوشی‌ مجلس دوازدهم چه می‌دانید؟ title
همیشه خبر‌های مهم و اصلی در بسیاری از خبرگزاری‌ها وجود دارد و به سرعت در دسترس است، ولی آنچه که جالب و قابل توجه است مواردی می‌باشد که در خبر‌های رسمی و اصلی به آن‌ها پرداخته نمی‌شود. امروز افتتاحیه مجلس دوازدهم شورای اسلامی بود، ولی با توجه به شهادت رییس جمهور جو سنگینی بر فضای مجلس دوازدهم حاکم بود.
برگزیده
امام خامنه‌ای:وقت مجلس مصروف مسابقات بی‌فایده رسانه‌ای نشود title
رهبر معظم انقلاب در پیامی به دوازدهمین دوره مجلس تأکید کردند: در خود مجلس مسابقات بی‌فایده‌ی رسانه‌ای و مجادلات مضرّ سیاسی، وقت و عمر کوتاه دوران مسئولیّت را به خود مصروف نسازد؛ وگرنه ظرفیّت ارزشمند حضور نمایندگان در این جایگاه والا ضایع خواهد شد.
رهبر انقلاب در منزل شهید رئیسی چه مطالبی بیان فرمودند؟ title
بیانات منتشر نشده رهبر انقلاب در منزل شهید رئیسی
۲۰ جانشین احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟ title
در پی شهادت رئیس جمهور در اتفاقی نادر دوره ریاست جمهوری در ایران نا تمام ماند تا با برگزاری انتخابات زودهنگام سکاندار قوه اجرایی کشور مشخص شود
وداع تاریخی خراسان جنوبی با رئیس جمهور شهید title
خراسان جنوبی امروز تمام قد برای وداع با یار دیرینش به میدان آمدند تا در تاریخ ثبت شود این حضور و شکوه برای همیشه.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.