کد خبر: ۱۷۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۳
وزیر کشور گفت: حاشیه نشینی معضل شهر‌ها است و شهرداری‌ها برای مهار این پدیده باید برنامه داشته باشند.

تاکید وزیر کشور بر برنامه ریزی برای مهار حاشیه نشینی

مخاطب۲۴ : به نقل از خبرگزاری صداوسیما ؛ احمد وحیدی عصر امروز در نشست با فرمانداران، شهرداران و رؤسای شورا‌های اسلامی شهر‌های استان گفت: بخشی از راه حل حل مشکل حاشیه نشینی با توجه بیشتر به روستا‌ها حل خواهد شد.

وی گفت: بسیاری از معضلات شهری از حاشیه نشینی آغاز می‌شود که برطرف کردن آن بخشی به مسایل اجتماعی و بخشی به بحث بازآفرینی شهری باز می‌گردد.

وزیر کشور با بیان اینکه عملکرد این نهاد باید از منظر رضایتمندی مردم مورد ارزیابی قرار گیرد گفت: مدیریت شهری باید تلاش کند رضایت مردم را جلب کند چرا که شهر به لحاظ کالبدی، مبلمان و زیباشناختی زمینه‌های نشاط و فعالیت مردم را فراهم می‌کند.

 

وی بر لزوم ایجاد اعتماد به سلامت اداری در شهرداری‌ها هم تاکید کرد و گفت: شهرداری منابع درآمدی و مالی دارد و مهم است مردم احساس کنند در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها این منابع روشن و شفاف هزینه می‌شود چرا که شفاف سازی راه مهم اعتمادسازی است و لازم است جلوی گلوگاه‌های فساد را بگیرید.

وزیر کشور با تاکید بر لزوم سرعت دهی به ارائه خدماتی همچون صدور پروانه ساختمانی افزود: این خدمات باید در سامانه خدمات یکپارچه دولت ارائه شود و همه مجوز‌ها از آن مرکز واحد صورت گیرد کما اینکه در حال حاضر بسیاری از کلان شهر‌ها به این سامانه پیوسته اند.

وحیدی با اشاره به اینکه اماکن عمومی در اختیار شهرداری هاست گفت: مسائل اخلاقی و عفاف و حجاب باید در اماکن عمومی رعایت شود و لازم است مراجعه کنندگان به این اماکن حجاب را رعایت کنند و شرط ارائه خدمات منوط به رعایت چارچوب قانونی است.

وی گفت: شهرداری‌ها باید به نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها توجه کنند، برای مثال یکی از این موضوعات ارائه صنایع دستی در سطح شهرهاست که می‌توان میادین یا مراکزی برای ارائه آن فراهم کرد.

وزیرکشور گفت: از شهرداران و اعضای شورا‌های شهر و روستا انتظار است تا رابطه نزدیکی با مردم داشته باشند و این خواسته جدی رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور است.

وحیدی در ادامه بر لزوم راه اندازی هرچه سریعتر قطار سریع السیر اصفهان، قم، تهران تاکید کرد و گفت: راه اندازی این قطار، نیازی جدی برای کشور است و باید این موضوع را دنبال کنیم و ضمن بومی کردن این صنعت توسعه آن را دنبال کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برخورد مرگبار صاعقه به اعضای یک خانواده/ پیداشدن پسربچه ۶ ساله در کنار پدر مرده!+ فیلم و عکس title
پسربچه ۶ ساله پس از برخورد صاعقه در کنار پدر مرده در حالی که هنوز نفس می کشید پیدا شد.
برگزیده
زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی را می‌خوانید.
میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان / آموزش و پرورش باید تلاش کند |قابلیت‌های جدید در اینستاگرام معرفی شد |فوق‌العاده ویژه معلمان و پاسخ به ابهامات آن title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان / آموزش و پرورش باید تلاش کند |قابلیت‌های جدید در اینستاگرام معرفی شد |فوق‌العاده ویژه معلمان و پاسخ به ابهامات آن را می‌خوانید.
این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی را می‌خوانید.
همه معلمان مشمول رتبه بندی می‌شوند |جزییات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | واکنش پانته‌آ بهرام به گشت ارشاد title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند همه معلمان مشمول رتبه بندی می‌شوند |جزییات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | واکنش پانته‌آ بهرام به گشت ارشاد را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار