کد خبر: ۱۷۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۷
سخنگوی گمرک ایران گفت: در یک الی دو روز گذشته ۱۸۰۰ ایرانی وارد مرز بین ایران و ارمنستان شدند.

به گزارش «مخاطب ۲۴»، یکی از مسافران ایرانی در مرز ارمنستان در گفتگو با ایلنا با بیان اینکه ازدحام مسافران در مرز بین ایران و ارمنستان بسیار افزایش یافته، گفت: آنقدر صف مسافران بر روی پل ورودی کشور ارمنستان طولانی و ازدحام زیاد است که چند مسافر به دلیل گرما و انتظار برای انجام تست پی سی آر بیهوش شدند و از این رو ارمنستان چند دستگاه آمبولانس در این نقطه مرزی مستقر کرده‌است.

ورود ۱۸۰۰ مسافر ایرانی به مرز ارمنستان در ۴۸ ساعت

وی ادامه داد: پایانه مرزی نوردوز بر روی ایرانی‌ها بسته نشده، اما روند پذیرش به دلیل افزایش تقاضا و روند تست پی سی آر کُند شده‌است.

در همین رابطه روح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران در گفتگو با ایلنا با بیان اینکه در حال حاضر مرز ارمنستان برای ایرانی‌ها متوقف نیست و پذیرش انجام می‌شود، گفت: به یکباره ورود مسافران به مرز ایران و ارمنستان افزایش یافته به طوری که در ۴۸ ساعت گذشته حدود ۱۸۰۰ ایرانی با ورود به مرز نوردوز تقاضای سفر به ارمنستان را داشتند.

وی ادامه داد: از سوی از تمام مسافران در ورودی مرز ارمنستان تست پی سی ار گرفته می‌شود و با افزایش تقاضا و انجام تست پی سی آر روند پذیرش و ورود ایرانی‌ها به ارمنستان کند شده است.

 


لطیفی افزود: پس از خروج از خاک ایران تا خاک ارمنستان پلی وجود دارد که گمرک ارمنستان اعلام کرده تا زمانی که ازدحام مسافر بر روی این پل کاهش نیافته، ایران مسافر جدیدی را از کشورش خارج کند.

وی گفت: با انجام این تهمیدات در حال حاضر شرایط در مرز بین ایران و ارمنستان عادی شده‌است. هر چند در ساعت‌هایی که مسافر جدید نپذیرفتند، اما به صورت کامل پذیرش مسافر ایرانی متوقف نبود و در حال حاضر هم پذیرش روند عادی دارد.

مقامات ارمنستانی اعلام کرده‌اند به کسانی واکسن تزریق می‌شود که 10 روز در این کشور اقامت داشته باشند، به‌عبارت دیگر یا گردشگر باشند یا برای انجام کاری به این کشور سفر کنند و نیاز به تردد داشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها