کد خبر: ۱۷۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰
تعداد متقاضیان در صف تسهیلات فرزندآوری طی یکماهه نخست سالجاری حدود ۳۷ درصد افزایش یافته و بیش از ۱۱۳ هزار نفر به آن افزوده شده است.

افزایش ۳۷ درصدی تسهیلات فرزندآوری

مخاطب24:سیستم بانکی کشور در فروردین ماه امسال بیش از ۷۷۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند پرداخت کرده است.

 

 


تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می‌دهد در نخستین ماه سالجاری، ۷۷۵ میلیارد و ۳۱۸ میلیون تومان وام فرزندآوری به ۱۳ هزار و ۸۰۰ متقاضی پرداخت شده است.

وام فرزندآوری با نرخ سود ۴ درصد، از تسهیلات جدیدی است که دولت طی دو سال اخیر در جهت حمایت از خانواده و افزایش جمعیت، بانک‌های کشور را مکلف به پرداخت آن کرده است.

بررسی آمار‌ها نشان می‌دهد در فروردین ماه امسال، بیشترین سهم وام‌های فرزندآوری پرداخت شده مربوط به بانک ملی بوده، به طوری که حدود یک سوم از کل تسهیلات توسط این بانک پرداخت شده است.

رکوردزنی بانک ملی در پرداخت وام فرزندآوری

در فروردین ماه امسال بانک ملی قریب به ۵ هزار فقره تسهیلات فرزندآوری را به ارزش ۲۷۹ میلیارد تومان پرداخت کرده است. بانک رفاه کارگران نیز با سهم تقریبا ۱۹ درصدی در رتبه بعدی قرار دارد.

۴۷۱ هزار نفر در صف وام فرزندآوری

همچنین آمار‌ها نشان می‌دهد که تا پایان فروردین ماه امسال بیش از ۴۱۷ هزار متقاضی در صف دریافت تسهیلات فرزندآوری قرار گرفته‌اند.

تعداد متقاضیان در صف تسهیلات فرزندآوری طی یکماهه نخست سالجاری، حدود ۳۷ درصد افزایش یافته و بیش از ۱۱۳ هزار نفر به آن افزوده شده است. در سال گذشته نیز سیستم بانکی کشور، تعداد ۸۲۱ هزار فقره تسهیلات فرزندآوری را به ارزشی بیش از ۳۳ هزار میلیارد تومان پرداخت کرد.

رشد این تسهیلات دهی در حالی رخ داده که برخی کارشناسان اقتصادی همواره نسبت به تسهیلات تکلیفی که دولت بر دوش بانک‌ها (که عمده آن‌ها دچار ناترازی هستند) می‌گذارد هشدار داده و پرداخت این نوع تسهیلات را موجب تشدید ناترازی بانکی، افزایش بدهی به بانک مرکزی، افزایش اضافه برداشت‌ها، رشد پایه پولی و در نهایت افزایش تورم عنوان می‌کنند.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برخورد مرگبار صاعقه به اعضای یک خانواده/ پیداشدن پسربچه ۶ ساله در کنار پدر مرده!+ فیلم و عکس title
پسربچه ۶ ساله پس از برخورد صاعقه در کنار پدر مرده در حالی که هنوز نفس می کشید پیدا شد.
برگزیده
این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی را می‌خوانید.
همه معلمان مشمول رتبه بندی می‌شوند |جزییات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | واکنش پانته‌آ بهرام به گشت ارشاد title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند همه معلمان مشمول رتبه بندی می‌شوند |جزییات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | واکنش پانته‌آ بهرام به گشت ارشاد را می‌خوانید.
پاسخ آموزش‌وپرورش به فرهنگیان معترض به رتبه‌های تعیین شده |آمادگی سازمان تامین اجتماعی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان | ناگفته‌های ظریف از دیدار مهم با خاتمی: به التماس افتادم title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند پاسخ آموزش‌وپرورش به فرهنگیان معترض به رتبه‌های تعیین شده |آمادگی سازمان تامین اجتماعی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان | ناگفته‌های ظریف از دیدار مهم با خاتمی: به التماس افتادم را می‌خوانید.
این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |ارزش واقعی بیت کوین چقدر است؟ |هومن سیدی و محسن تنابنده جوایز افق‌های جشنواره ونیز را کسب کردند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |ارزش واقعی بیت کوین چقدر است؟ |هومن سیدی و محسن تنابنده جوایز افق‌های جشنواره ونیز را کسب کردند را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار