کد خبر: ۱۷۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۷
شرکت مایکروسافت نسبت به لزوم به‌روزرسانی امنیتی سیستم عامل ویندوز به کاربران هشدار داد.

به گزارش «مخاطب ۲۴»، مایکروسافت از همه کاربران ویندوز خواسته است در کوتاه‌ترین زمان ممکن سیستم عامل خود را بروزرسانی کنند. طبق بررسی‌های انجام شده نوعی خلاء امنیتی در سیستم عامل ویندوز باعث شده هکر‌ها امکان نفوذ به حریم خصوصی کاربران را پیدا کنند. این باگ امنیتی print nightmare نام دارد.

 

هکر‌ها با سوء استفاده از این خلاء امنیتی به رایانه کاربران نفوذ کرده و اطلاعات آن‌ها را حذف و حساب‌های کاربری جدیدی ایجاد می‌کنند. به نظر می‌رسد هکر‌ها در حال برنامه‌ریزی برای حمله‌ای گسترده به کاربران ویندوز ۷ هستند و با وجود اینکه مایکروسافت بیش از ۱ سال است که به پشتیبانی از این سیستم عامل پایان داده، ولی میزان خطر به قدری بالاست که مدیران این شرکت تصمیم گرفته‌اند به‌روزرسانی امنیتی جدیدی را منتشر کنند.

اگر بخش به‌روزرسانی ویندوز در حالت خودکار قرار داشته باشد به احتمال زیاد سیستم عامل فرایند به‌روزرسانی را به سرعت آغاز کرده و پچ‌های امنیتی را نصب و اجرا می‌کند. مایکروسافت وعده داده است به زودی پچ‌های مخصوص توسعه دهندگان وب را ارائه می‌دهد تا این دسته از کاربران نیز با خیالی آسوده فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها