کد خبر: ۱۷۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۱
در جلسه ارتقای ایمنی پیمانکاران تعمیرات مرکزی مطرح شد؛
حسین مدرسی‌فر، مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست فولاد مبارکه در جلسه ارتقای ایمنی پیمانکاران واحد تعمیرات مرکزی این شرکت با تأکید بر اهمیت مدیریت ایمنی پیمانکاران اظهار کرد: مدیریت ایمنی فرایندی ترکیبی از مهارت‌های مهندسی، عملیاتی و مدیریتی است.

تأکید بر آگاهی پیمانکاران در دست‌یابی به اهداف HSE فولاد مبارکه

به گزارش مخاطب24به نقل از شرکت فولاد مبارکه اصفهان؛ جلسه ارتقای ایمنی پیمانکاران واحد تعمیرات مرکزی شرکت فولاد مبارکه، با حضور مدیران، رؤسای مراکز، مدیران عامل پیمانکاران و جمعی از کارشناسان حوزه ایمنی در سالن اجتماعات مرکز تحقیقات شرکت برگزار شد.
حسین مدرسی‌فر، مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست فولاد مبارکه در این جلسه با تأکید بر اهمیت مدیریت ایمنی پیمانکاران اظهار کرد: مدیریت ایمنی فرایندی ترکیبی از مهارت‌های مهندسی، عملیاتی و مدیریتی است.

وی در ادامه افزود: اطمینان از تعهد به مدیریت ایمنی فرایند، ایجاد سیستم ارزش‌یابی خطرات، تجزیه‌وتحلیل ریسک استقرار، حفظ سیستم مدیریت و کنترل ریسک، تلاش در راستای تعالی با بهره‌گیری از تجارب و آموزه‌های پیشین، بهبود مستمر در راستای اطمینان از اثربخشی سیستم، مدیریت ایمنی فرایند و برقراری و حفظ هوشیاری در سازمان در مورد آسیب‌پذیر بودن در مقابل مخاطرات از المان‌های مهم مدیریت ایمنی فرایند است.

مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: حصول اطمینان از آگاهی پیمانکاران در خصوص روش‌های اجرایی سازمان و هم‌راستایی آن‌ها با اهداف HSE سازمان، از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی ادامه داد: در نظر گرفتن برنامه‌های استاندارد ایمنی و سوابق پیمانکاران، دانش مرتبط با ایمنی تجهیزات حفاظت فردی، مشخص کردن مسئولیت‌ها، روند آموزشی و بازنگری فرایند‌ها ازجمله مهم‌ترین عوامل در تأیید صلاحیت پیمانکاران در شرکت فولاد مبارکه است.

مدرسی‌فر با تأکید بر اهمیت واکنش در شرایط اضطراری تصریح کرد: پیمانکاران باید از رویه‌های واکنش در شرایط اضطراری سازمان مطلع باشند و آن را رعایت کنند. ازجمله مهم‌ترین این موارد، اطلاع‌رسانی شرایط اضطراری مربوط به فرایند‌های مشترک با پیمانکاران است.

وی با اشاره به اهمیت پیاده‌سازی مدیریت ایمنی پیمانکاران در مدیریت ایمنی فرایند اذعان داشت: بازنگری سیستم‌های تأیید صلاحیت و ارزیابی پیمانکاران، تدوین گردشکار عملیات هم‌زمان برای فعالیت‌های پیمانکاران و یکپارچه‌سازی منافع فولاد مبارکه و پیمانکاران از موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد.

مدیر HSE فولاد مبارکه تأکید کرد: همچنین مشارکت پیمانکاران در گزارش حوادث و سوانح و حوادث فرایندی و شغلی برگزاری Induction Safty قبل از شروع فعالیت و برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریت ایمنی فرایند برای آنان از دیگر موارد مهم در خصوص پیاده‌سازی مدیریت ایمنی پیمانکاران در مدیریت ایمنی فرایند در فولاد مبارکه است.

گفتنی است در ادامه این نشست، کارشناسان ایمنی شرکت‌های کیان‌پارس اصفهان و پیشگامان فن‌اندیش تهران، به ارائه گزارشی از عملکرد ایمنی مجموعه‌های خود پرداختند و پس از آن نیز گزارشی از عملکرد ایمنی پیمانکاران تعمیرات مرکزی ارائه گردید و در بخش پایانی همایش از کارگران برتر ایمنی واحد تعمیرات مرکزی فولاد مبارکه و برخی از شرکت‌های پیمانکار این واحد تقدیر شد.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
استاتین‌ها برای افراد بالای ۷۵ سال هم موثرند title
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که حتی افراد بالای ۷۵ سال نیز می‌توانند از مزایای قلبی ناشی از مصرف استاتین‌ها بهره‌مند شوند.
هنرپیشه سریال آخرین شاه، یک سیاه پوست شبیه محمدرضا پهلوی است title
بعد از تایید خبر ساخت سریال آخرین شاه با موضوع دوران حکومت محمدرضا شاه پهلوی، حال اولین تصویر از هنرپیشه سریال آخرین شاه منتشر شده که یک سیاه پوست با شباهت زیاد به محمدرضا پهلوی است.
راز ساخت اهرام بزرگ مصر بالاخره فاش شد title
محققان با تحلیل تصاویر ماهواره‌ای راداری برای نقشه‌برداری از شاخه رودخانه‌ای در نزدیکی اهرام مصر، توانسته‌اند پاسخ بسیاری از معما‌های مطرح‌شده درباره نحوه ساخت و حتی مراسم تدفین فراعنه مصر را رمزگشایی کنند.
حال حامیم خواننده وخیم است title
خواننده پاپ در آی سی یو بستری شد.
ماهواره سنگین وزن ایرانی "طلوع ۳" در آستانه پرتاب title
ماهواره سنگین‌وزن طلوع ۳ یک ماهواره سنجشی است که مراحل ساخت آن به پایان رسیده است؛ این ماهواره قابلیت ارسال تصاویری با دقت ۵ متر (تک طیفی) و ۱۰ متر (رنگی) را دارد همچنین امکان الحاق "رادار دهانه مصنوعی" (سار) بر روی ماهواره طلوع ۳ وجود دارد.
رضا عطاران با گریم صدام حسین می‌آید! title
پروانه ساخت فیلم «صد دام» صادر شد.
از خبرهای درگوشی‌ مجلس دوازدهم چه می‌دانید؟ title
همیشه خبر‌های مهم و اصلی در بسیاری از خبرگزاری‌ها وجود دارد و به سرعت در دسترس است، ولی آنچه که جالب و قابل توجه است مواردی می‌باشد که در خبر‌های رسمی و اصلی به آن‌ها پرداخته نمی‌شود. امروز افتتاحیه مجلس دوازدهم شورای اسلامی بود، ولی با توجه به شهادت رییس جمهور جو سنگینی بر فضای مجلس دوازدهم حاکم بود.
برگزیده
امام خامنه‌ای:وقت مجلس مصروف مسابقات بی‌فایده رسانه‌ای نشود title
رهبر معظم انقلاب در پیامی به دوازدهمین دوره مجلس تأکید کردند: در خود مجلس مسابقات بی‌فایده‌ی رسانه‌ای و مجادلات مضرّ سیاسی، وقت و عمر کوتاه دوران مسئولیّت را به خود مصروف نسازد؛ وگرنه ظرفیّت ارزشمند حضور نمایندگان در این جایگاه والا ضایع خواهد شد.
رهبر انقلاب در منزل شهید رئیسی چه مطالبی بیان فرمودند؟ title
بیانات منتشر نشده رهبر انقلاب در منزل شهید رئیسی
۲۰ جانشین احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟ title
در پی شهادت رئیس جمهور در اتفاقی نادر دوره ریاست جمهوری در ایران نا تمام ماند تا با برگزاری انتخابات زودهنگام سکاندار قوه اجرایی کشور مشخص شود
وداع تاریخی خراسان جنوبی با رئیس جمهور شهید title
خراسان جنوبی امروز تمام قد برای وداع با یار دیرینش به میدان آمدند تا در تاریخ ثبت شود این حضور و شکوه برای همیشه.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.