کد خبر: ۱۷۶۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۶
در جمع دانشجویان دانشگاه خوارزمی، مسیر انگیزشی فعالیت در شرکت بیمه و آینده شغلی در این صنعت تشریح شد.

مسیر شغلی بیمه از نگاه مدیرعامل بیمه تعاون

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از روابط عمومی بیمه تعاون: یونس مظلومی، مدیرعامل شرکت در نشست «چشم انداز آینده شغلی تحصیل در رشته بیمه» با ذکر چگونگی ورود خود به صنعت بیمه تشریح کرد: «سال ۱۳۶۹ دیپلم گرفتم و در دانشکده علوم پزشکی ایران در رشته هوشبری قبول شدم و در کنار آن به تدریس خصوصی، بازاریابی و فروش انواع محصولات پرداختم».
او ادامه داد: «شخصی آن روز به من گفت که اگر دوست داری در بازاریابی بیمه فعالیت کن و با توجه به موفقیت کسب شده، در سال ۱۳۷۳ در رشته مدیریت بیمه در دانشکده مدیریت اقتصاد و دارایی که بعدتر در همین دانشگاه خوارزمی ادغام شد، تحصیل کردم».

مدیرعامل بیمه تعاون در ادامه توضیح داد: «در آن زمان هر شخصی در آن دانشکده قبول می‌شد بورسیه یک شرکتی می‌شد که بر این اساس، بنده بورسیه شرکت بیمه دانا شدم؛ لکن همان زمان مدیر فروش یک شرکت خدمات بیمه‌ای نیز بودم؛ در آن زمان با ارائه آگهی در روزنامه همشهری، می‌توانستیم نماینده جذب کنیم».

مظلومی همچنین بیان کرد: «به دلیل بورسیه بودن باید در بیمه دانا مشغول به فعالیت می‌شدم و از سال ۱۳۷۶ به عنوان کمک کارشناس وارد شرکت شده و ضمن ارتقاء در آنجا تا سال ۱۳۸۱ نیز به فعالیت پرداختم».
او در ادامه گفت: «در آن سال قانون تأسیس شرکت‌های خصوصی بیمه آمد و بنده نیز همراه با تیمی بیمه رازی را تأسیس کرده و خود نیز به عنوان مدیر بیمه‌های مسئولیت و مهندسی تا سال ۱۳۸۵ در آنجا مشغول به فعالیت شدم».

مدیرعامل بیمه تعاون همچنین اضافه کرد: «در سال ۱۳۸۵ توانستیم شرکت خدمات بیمه‌ای رایان سایپا را برای خودروسازی سایپا تأسیس کنیم و در آنجا به مدت ۴ سال به عنوان مدیرعامل فعالیت کردم».

مظلومی ادامه داد: «در سال ۱۳۸۹ به دلیل خاطرات خوبی که در ابتدای تأسیس بیمه رازی به وجود آمده بود، من به عنوان مدیرعامل به این شرکت بازگشتم و تا سال ۱۳۹۶ نیز در آنجا فعالیت داشتم و در ابتدای آن سال به عنوان مدیرعامل به بیمه تعاون پیوستم که تاکنون ادامه دارد».

او در خصوص ادامه وضعیت تحصیلی خود نیز اظهار داشت: «در سال ۱۳۸۲ همزمان با آنکه به عنوان مدیر بیمه‌های مسئولیت و مهندسی بیمه رازی مشغول به فعالیت بودم، در رشته مدیریت اجرایی، کارشناسی ارشد دریافت کردم؛ همچنین در سال ۱۳۸۸ با همکاری سازمان مدیریت صنعتی و دانشگاه بوردو فرانسه، دوره تحصیلی در ایران برگزار شد که بنده توانستم یک فوق لیسانس و یک دکتری از آن دریافت کنم».

مدیرعامل بیمه تعاون در ادامه از چگونگی ورود خود به حوزه آموزش سخن گفت و بیان داشت: «از حدود سال ۱۳۸۸ توانستم در دانشکده مدیریت و اقتصاد تدریس را آغاز کرده و از سال ۱۳۹۰ تاکنون نیز در دانشکده بیمه اکو به تدریس درس‌هایی نظیر بیمه‌های درمان، مسئولیت، مهندسی و ریسک مشغول هستم».

مظلومی با اشاره به اینکه او تاکنون در حوزه‌های گوناگون شرکت بیمه نظیر بخش اتکایی، مهندسی و آتش سوزی کار کرده است به چشم انداز شغلی تحصیل در رشته بیمه پرداخت و اظهار داشت: «در این خصوص فرد ابتدا باید بداند که می‌خواهد در کشور خود به فعالیت بیمه‌ای بپردازند یا خیر؟ چراکه هرکدام یک چشم انداز جدایی را می‌طلبد؛ آن‌ها که می‌خواهند بمانند، باید بدانند که آینده کلی شرکت بیمه بر اساس روحیه او شکل خواهد گرفت؛ برخی ذاتاً فروشنده خوبی هستند و برخی در حقوق بگیری بهتر می‌توانند عمل کنند».

او در ادامه تشریح کرد: «در بخش اول، نماینده یا کارگزار خواهند شد؛ این کار نیازمند برون گرایی، مهارت مذاکره، مهارت فروشندگی خوب و نیز ارتباطات خوب است که بالطبع به داشتن درآمد خوب هم منجر می‌شود؛ در بخش دوم، جذب در شرکت‌های بیمه است که یا در واحد‌های فنی و یا در واحد‌های اداری این کار انجام خواهد شد؛ با این حال باید این توصیه را ارائه کرد که تلاش کنید حتماً در دوران دانشجویی یا فروشندگی کنید یا کارآموزی، چراکه بهتر می‌تواند در جذب شما به عنوان یک فارغ التحصیل کمک کند».

مدیرعامل بیمه تعاون اضافه کرد: «از دیگر سو برای افرادی که می‌خواهند تحصیلات و کار خود را در کشور‌های دیگر ادامه دهند نیز باید این توصیه را داشت که با تحصیل در رشته اکچوئری و کسب دانش برنامه نویسی می‌توانند کار مناسبی پیدا کنند».

مظلومی همچنین به مشاغل جدید ایجاد شده نیز اشاره کرد و اظهار داشت: «دانش اکچوئری بحث ارزشمندی است که امروزه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و بیمه مرکزی نیز در این خصوص به دو موقعیت اکچوئر مستقل و اکچوئر داخلی اجازه فعالیت داده است».

او در ادامه گفت: «این مهم نیز قابل بیان است که اگر به حوزه حقوق یا حسابداری نیز علاقه دارید، باز هم شرکت‌های حقوقی می‌توانند در بخش‌های اداری خود از ظرفیت شما بهره‌مند شوند؛ فعالیت در شعب نیز دیگر ظرفیتی است که می‌تواند برای افراد علاقه‌مند به کار در صنعت بیمه قابل توجه باشد».

مدیرعامل بیمه تعاون در بخش پایانی صحبت‌های خود تأکید کرد: «این نکته را نیز بدانید که بسیاری، کارشناسان بسیار خوبی هستند، ولی الزاماً مدیران خوبی نیستند و فعالیت‌های مدیریتی، علاوه بر دانش، نیازمند مهارت‌هایی است؛ از دیگر سو این نکته را نیز باید در نظر داشت که کار بیمه یادگیری از طریق انجام دادن است و هر شخصی که نمره ۲۰ می‌گیرد باید به تقویت مهارت‌های خود نیز اقدام کند».

برچسب ها: بیمه تعاون
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برخورد مرگبار صاعقه به اعضای یک خانواده/ پیداشدن پسربچه ۶ ساله در کنار پدر مرده!+ فیلم و عکس title
پسربچه ۶ ساله پس از برخورد صاعقه در کنار پدر مرده در حالی که هنوز نفس می کشید پیدا شد.
برگزیده
این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی را می‌خوانید.
همه معلمان مشمول رتبه بندی می‌شوند |جزییات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | واکنش پانته‌آ بهرام به گشت ارشاد title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند همه معلمان مشمول رتبه بندی می‌شوند |جزییات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | واکنش پانته‌آ بهرام به گشت ارشاد را می‌خوانید.
پاسخ آموزش‌وپرورش به فرهنگیان معترض به رتبه‌های تعیین شده |آمادگی سازمان تامین اجتماعی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان | ناگفته‌های ظریف از دیدار مهم با خاتمی: به التماس افتادم title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند پاسخ آموزش‌وپرورش به فرهنگیان معترض به رتبه‌های تعیین شده |آمادگی سازمان تامین اجتماعی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان | ناگفته‌های ظریف از دیدار مهم با خاتمی: به التماس افتادم را می‌خوانید.
این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |ارزش واقعی بیت کوین چقدر است؟ |هومن سیدی و محسن تنابنده جوایز افق‌های جشنواره ونیز را کسب کردند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |ارزش واقعی بیت کوین چقدر است؟ |هومن سیدی و محسن تنابنده جوایز افق‌های جشنواره ونیز را کسب کردند را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار