کد خبر: ۱۷۶۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۶
در جمع دانشجویان دانشگاه خوارزمی، مسیر انگیزشی فعالیت در شرکت بیمه و آینده شغلی در این صنعت تشریح شد.

مسیر شغلی بیمه از نگاه مدیرعامل بیمه تعاون

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از روابط عمومی بیمه تعاون: یونس مظلومی، مدیرعامل شرکت در نشست «چشم انداز آینده شغلی تحصیل در رشته بیمه» با ذکر چگونگی ورود خود به صنعت بیمه تشریح کرد: «سال ۱۳۶۹ دیپلم گرفتم و در دانشکده علوم پزشکی ایران در رشته هوشبری قبول شدم و در کنار آن به تدریس خصوصی، بازاریابی و فروش انواع محصولات پرداختم».
او ادامه داد: «شخصی آن روز به من گفت که اگر دوست داری در بازاریابی بیمه فعالیت کن و با توجه به موفقیت کسب شده، در سال ۱۳۷۳ در رشته مدیریت بیمه در دانشکده مدیریت اقتصاد و دارایی که بعدتر در همین دانشگاه خوارزمی ادغام شد، تحصیل کردم».

مدیرعامل بیمه تعاون در ادامه توضیح داد: «در آن زمان هر شخصی در آن دانشکده قبول می‌شد بورسیه یک شرکتی می‌شد که بر این اساس، بنده بورسیه شرکت بیمه دانا شدم؛ لکن همان زمان مدیر فروش یک شرکت خدمات بیمه‌ای نیز بودم؛ در آن زمان با ارائه آگهی در روزنامه همشهری، می‌توانستیم نماینده جذب کنیم».

مظلومی همچنین بیان کرد: «به دلیل بورسیه بودن باید در بیمه دانا مشغول به فعالیت می‌شدم و از سال ۱۳۷۶ به عنوان کمک کارشناس وارد شرکت شده و ضمن ارتقاء در آنجا تا سال ۱۳۸۱ نیز به فعالیت پرداختم».
او در ادامه گفت: «در آن سال قانون تأسیس شرکت‌های خصوصی بیمه آمد و بنده نیز همراه با تیمی بیمه رازی را تأسیس کرده و خود نیز به عنوان مدیر بیمه‌های مسئولیت و مهندسی تا سال ۱۳۸۵ در آنجا مشغول به فعالیت شدم».

مدیرعامل بیمه تعاون همچنین اضافه کرد: «در سال ۱۳۸۵ توانستیم شرکت خدمات بیمه‌ای رایان سایپا را برای خودروسازی سایپا تأسیس کنیم و در آنجا به مدت ۴ سال به عنوان مدیرعامل فعالیت کردم».

مظلومی ادامه داد: «در سال ۱۳۸۹ به دلیل خاطرات خوبی که در ابتدای تأسیس بیمه رازی به وجود آمده بود، من به عنوان مدیرعامل به این شرکت بازگشتم و تا سال ۱۳۹۶ نیز در آنجا فعالیت داشتم و در ابتدای آن سال به عنوان مدیرعامل به بیمه تعاون پیوستم که تاکنون ادامه دارد».

او در خصوص ادامه وضعیت تحصیلی خود نیز اظهار داشت: «در سال ۱۳۸۲ همزمان با آنکه به عنوان مدیر بیمه‌های مسئولیت و مهندسی بیمه رازی مشغول به فعالیت بودم، در رشته مدیریت اجرایی، کارشناسی ارشد دریافت کردم؛ همچنین در سال ۱۳۸۸ با همکاری سازمان مدیریت صنعتی و دانشگاه بوردو فرانسه، دوره تحصیلی در ایران برگزار شد که بنده توانستم یک فوق لیسانس و یک دکتری از آن دریافت کنم».

مدیرعامل بیمه تعاون در ادامه از چگونگی ورود خود به حوزه آموزش سخن گفت و بیان داشت: «از حدود سال ۱۳۸۸ توانستم در دانشکده مدیریت و اقتصاد تدریس را آغاز کرده و از سال ۱۳۹۰ تاکنون نیز در دانشکده بیمه اکو به تدریس درس‌هایی نظیر بیمه‌های درمان، مسئولیت، مهندسی و ریسک مشغول هستم».

مظلومی با اشاره به اینکه او تاکنون در حوزه‌های گوناگون شرکت بیمه نظیر بخش اتکایی، مهندسی و آتش سوزی کار کرده است به چشم انداز شغلی تحصیل در رشته بیمه پرداخت و اظهار داشت: «در این خصوص فرد ابتدا باید بداند که می‌خواهد در کشور خود به فعالیت بیمه‌ای بپردازند یا خیر؟ چراکه هرکدام یک چشم انداز جدایی را می‌طلبد؛ آن‌ها که می‌خواهند بمانند، باید بدانند که آینده کلی شرکت بیمه بر اساس روحیه او شکل خواهد گرفت؛ برخی ذاتاً فروشنده خوبی هستند و برخی در حقوق بگیری بهتر می‌توانند عمل کنند».

او در ادامه تشریح کرد: «در بخش اول، نماینده یا کارگزار خواهند شد؛ این کار نیازمند برون گرایی، مهارت مذاکره، مهارت فروشندگی خوب و نیز ارتباطات خوب است که بالطبع به داشتن درآمد خوب هم منجر می‌شود؛ در بخش دوم، جذب در شرکت‌های بیمه است که یا در واحد‌های فنی و یا در واحد‌های اداری این کار انجام خواهد شد؛ با این حال باید این توصیه را ارائه کرد که تلاش کنید حتماً در دوران دانشجویی یا فروشندگی کنید یا کارآموزی، چراکه بهتر می‌تواند در جذب شما به عنوان یک فارغ التحصیل کمک کند».

مدیرعامل بیمه تعاون اضافه کرد: «از دیگر سو برای افرادی که می‌خواهند تحصیلات و کار خود را در کشور‌های دیگر ادامه دهند نیز باید این توصیه را داشت که با تحصیل در رشته اکچوئری و کسب دانش برنامه نویسی می‌توانند کار مناسبی پیدا کنند».

مظلومی همچنین به مشاغل جدید ایجاد شده نیز اشاره کرد و اظهار داشت: «دانش اکچوئری بحث ارزشمندی است که امروزه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و بیمه مرکزی نیز در این خصوص به دو موقعیت اکچوئر مستقل و اکچوئر داخلی اجازه فعالیت داده است».

او در ادامه گفت: «این مهم نیز قابل بیان است که اگر به حوزه حقوق یا حسابداری نیز علاقه دارید، باز هم شرکت‌های حقوقی می‌توانند در بخش‌های اداری خود از ظرفیت شما بهره‌مند شوند؛ فعالیت در شعب نیز دیگر ظرفیتی است که می‌تواند برای افراد علاقه‌مند به کار در صنعت بیمه قابل توجه باشد».

مدیرعامل بیمه تعاون در بخش پایانی صحبت‌های خود تأکید کرد: «این نکته را نیز بدانید که بسیاری، کارشناسان بسیار خوبی هستند، ولی الزاماً مدیران خوبی نیستند و فعالیت‌های مدیریتی، علاوه بر دانش، نیازمند مهارت‌هایی است؛ از دیگر سو این نکته را نیز باید در نظر داشت که کار بیمه یادگیری از طریق انجام دادن است و هر شخصی که نمره ۲۰ می‌گیرد باید به تقویت مهارت‌های خود نیز اقدام کند».

برچسب ها: بیمه تعاون
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
استاتین‌ها برای افراد بالای ۷۵ سال هم موثرند title
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که حتی افراد بالای ۷۵ سال نیز می‌توانند از مزایای قلبی ناشی از مصرف استاتین‌ها بهره‌مند شوند.
هنرپیشه سریال آخرین شاه، یک سیاه پوست شبیه محمدرضا پهلوی است title
بعد از تایید خبر ساخت سریال آخرین شاه با موضوع دوران حکومت محمدرضا شاه پهلوی، حال اولین تصویر از هنرپیشه سریال آخرین شاه منتشر شده که یک سیاه پوست با شباهت زیاد به محمدرضا پهلوی است.
راز ساخت اهرام بزرگ مصر بالاخره فاش شد title
محققان با تحلیل تصاویر ماهواره‌ای راداری برای نقشه‌برداری از شاخه رودخانه‌ای در نزدیکی اهرام مصر، توانسته‌اند پاسخ بسیاری از معما‌های مطرح‌شده درباره نحوه ساخت و حتی مراسم تدفین فراعنه مصر را رمزگشایی کنند.
حال حامیم خواننده وخیم است title
خواننده پاپ در آی سی یو بستری شد.
ماهواره سنگین وزن ایرانی "طلوع ۳" در آستانه پرتاب title
ماهواره سنگین‌وزن طلوع ۳ یک ماهواره سنجشی است که مراحل ساخت آن به پایان رسیده است؛ این ماهواره قابلیت ارسال تصاویری با دقت ۵ متر (تک طیفی) و ۱۰ متر (رنگی) را دارد همچنین امکان الحاق "رادار دهانه مصنوعی" (سار) بر روی ماهواره طلوع ۳ وجود دارد.
رضا عطاران با گریم صدام حسین می‌آید! title
پروانه ساخت فیلم «صد دام» صادر شد.
از خبرهای درگوشی‌ مجلس دوازدهم چه می‌دانید؟ title
همیشه خبر‌های مهم و اصلی در بسیاری از خبرگزاری‌ها وجود دارد و به سرعت در دسترس است، ولی آنچه که جالب و قابل توجه است مواردی می‌باشد که در خبر‌های رسمی و اصلی به آن‌ها پرداخته نمی‌شود. امروز افتتاحیه مجلس دوازدهم شورای اسلامی بود، ولی با توجه به شهادت رییس جمهور جو سنگینی بر فضای مجلس دوازدهم حاکم بود.
برگزیده
امام خامنه‌ای:وقت مجلس مصروف مسابقات بی‌فایده رسانه‌ای نشود title
رهبر معظم انقلاب در پیامی به دوازدهمین دوره مجلس تأکید کردند: در خود مجلس مسابقات بی‌فایده‌ی رسانه‌ای و مجادلات مضرّ سیاسی، وقت و عمر کوتاه دوران مسئولیّت را به خود مصروف نسازد؛ وگرنه ظرفیّت ارزشمند حضور نمایندگان در این جایگاه والا ضایع خواهد شد.
رهبر انقلاب در منزل شهید رئیسی چه مطالبی بیان فرمودند؟ title
بیانات منتشر نشده رهبر انقلاب در منزل شهید رئیسی
۲۰ جانشین احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟ title
در پی شهادت رئیس جمهور در اتفاقی نادر دوره ریاست جمهوری در ایران نا تمام ماند تا با برگزاری انتخابات زودهنگام سکاندار قوه اجرایی کشور مشخص شود
وداع تاریخی خراسان جنوبی با رئیس جمهور شهید title
خراسان جنوبی امروز تمام قد برای وداع با یار دیرینش به میدان آمدند تا در تاریخ ثبت شود این حضور و شکوه برای همیشه.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.