کد خبر: ۱۷۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۸
میزان مصرف الکترود در ناحیه فولادسازی شرکت فولاد مبارکه در فروردین سال ۱۴۰۱ به میزان ۱.۷۶ کیلوگرم بر تن مذاب بوده که در فروردین‌ماه سال جاری به ۱.۶۰ کیلوگرم به ازای هر تن مذاب کاهش یافت.

ثبت رکورد کمترین میزان مصرف الکترود گرافیتی در ناحیه فولادسازی

به گزارش مخاطب24به نقل از شرکت فولاد مبارکه اصفهان؛با تلاش کارکنان ناحیه فولادسازی و بهینه‌سازی فرایند، مصرف الکترود سایز ۶۰۰ میلی‌متر در کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه در فروردین‌ماه ۱۴۰۲ به ۱.۶۰ کیلوگرم به ازای هر تن مذاب کاهش یافت، در همین خصوص مسئولان و کارشناسان این ناحیه درباره علل کاهش مصرف الکترود در فروردین‌ماه چنین گفتند:

سید میثم هاشمی، مسئول الکترود گرافیتی ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم
میزان مصرف الکترود در مدت مشابه سال ۱۴۰۱ به میزان ۱.۷۶ کیلوگرم بر تن مذاب بوده است که در فروردین‌ماه سال جاری ضمن کاهش ۹.۱ درصدی، صرفه‌جویی قابل‌توجهی برای شرکت حاصل شده است.

کسب این موفقیت مهم حاصل تلاش جمعی همکاران ازجمله گروه فنی تولید، کارکنان تولید و تعمیرات کوره‌های قوس الکتریکی و همکاران بخش الکترود کوره‌های قوس، بهینه‌سازی فرایند، کاهش توقفات و افزایش آماده‌به‌کاری تجهیزات و همچنین تنظیمات مداوم کوره‌ها بوده است.

بهنام ادیبی، کارشناس تولید کوره‌های قوس الکتریکی
در فرایند فولادسازی با کوره قوس، الکترود یکی از مواد مصرفی استراتژیک و گران‌قیمت محسوب می‌شود و کنترل مصرف و کاهش حداکثری آن از اولویت زیادی برخوردار است. در شرکت فولاد مبارکه نیز این راهبرد از ابتدا در دستور کار بوده و همواره تلاش می‌شود از پتانسیل‌های تجهیزات و کارکنان برای کاهش مصرف الکترود به بهترین شکل ممکن بهره‌برداری شود. نهایتاً در فروردین‌ماه به همت کارکنان پرانگیزه و پرتلاش واحد کوره‌های قوس الکتریکی رکورد جدیدی در مصرف الکترود سایز ۶۰۰ میلی‌متر رقم خورد.

عبدالرحیم ذوالفقاری، کارشناس برق و ابزار دقیق کوره‌های قوس الکتریکی
یکی از مهم‌ترین و چالش‌برانگیزترین پارامتر‌های تأثیرگذار بر مصرف الکترود، تنظیمات سیستم الکترود رگولیشن (Electrode Regulation) است. به همین منظور پارامتر‌های برقی و مکانیکی شامل جریان، ولتاژ، ضریب قدرت و سیستم هیدرولیک به‌صورت روزانه پایش می‌گردد و در صورت لزوم برای حفظ آماده‌به‌کاری این سیستم‌ها، اقدامات اصلاحی لازم برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود. خوشبختانه با وجود دانش، تجربه و همدلی کارکنان تولید و تعمیرات واحد کوره‌های قوس و دفاتر فنی ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، توانستیم با حفظ شرایط تولید ایمن، به این رکورد قابل‌توجه دست یابیم. دست‌یابی به این موفقیت بزرگ را به تمام همکاران در مجموعه بزرگ فولاد مبارکه تبریک می‌گویم.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برخورد مرگبار صاعقه به اعضای یک خانواده/ پیداشدن پسربچه ۶ ساله در کنار پدر مرده!+ فیلم و عکس title
پسربچه ۶ ساله پس از برخورد صاعقه در کنار پدر مرده در حالی که هنوز نفس می کشید پیدا شد.
برگزیده
زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی را می‌خوانید.
میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان / آموزش و پرورش باید تلاش کند |قابلیت‌های جدید در اینستاگرام معرفی شد |فوق‌العاده ویژه معلمان و پاسخ به ابهامات آن title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان / آموزش و پرورش باید تلاش کند |قابلیت‌های جدید در اینستاگرام معرفی شد |فوق‌العاده ویژه معلمان و پاسخ به ابهامات آن را می‌خوانید.
این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی را می‌خوانید.
همه معلمان مشمول رتبه بندی می‌شوند |جزییات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | واکنش پانته‌آ بهرام به گشت ارشاد title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند همه معلمان مشمول رتبه بندی می‌شوند |جزییات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | واکنش پانته‌آ بهرام به گشت ارشاد را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار