کد خبر: ۱۷۴۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵
به بار نشستن درخت سیب الماس سیاه به زمان زیادی نیاز دارد. رشد یک درخت سیب معمولی به حدود دو تا سه سال زمان نیاز دارد، در شرایطی که این زمان برای سیب الماس سیاه حدود هشت سال است.

الماس سیاه؛ گران‌ترین و کمیاب‌ترین سیب جهان

مخاطب 24: سیب به طور معمول در کنار واژه‌هایی مانند لوکس و عجیب و غریب قرار نمی‌گیرد. اما یک استثنا در این زمینه وجود دارد و آن "سیب الماس سیاه" است.

سیب الماس سیاه در تبت رشد می‌کند و به واسطه رنگ بنفش پر رنگ خود مشهور شده است. سیب الماس سیاه به خانواده سیب‌های هوانیو (Huaniu) تعلق دارد که نوعی سیب بومی چین است.

سیب الماس سیاه به عنوان یکی از لوکس‌ترین انواع سیب در نظر گرفته می‌شود.

رنگ تیره سیب الماس سیاه از چه چیزی ناشی می‌شود؟

رنگ سیب الماس سیاه به موقعیت جغرافیایی محل پرورش این نوع میوه که در شهر کوچک نینگچی (Nyingchi) در کوه‌های تبت قرار دارد، نسبت داده می‌شود.

پرورش در ارتفاع بالا موجب می‌شود تا این نوع سیب طی روز در معرض سطوح بالای نور فرابنفش قرار بگیرد. سیب الماس سیاه خود را با تغییرات آب و هوایی منطقه از جمله گرمای روز و دما‌های پایین شب سازگار کرده است. این سازگاری امکان رشد میوه را فراهم کرده و در رنگ منحصر به فرد پوست سیب نقش دارد.

گوشت میوه سیب الماس سیاه شبیه انواع معمولی سیب است.

سیب الماس سیاه چه طعمی دارد؟

سیب الماس سیاه به دلیل محتوای گلوکز طبیعی بسیار زیاد خود یکی از شیرین‌ترین انواع سیب محسوب می‌شود. همچنین، این میوه دارای پوستی ضخیم‌تر است که درخشش مومی به ظاهر آن می‌بخشد و همچنین هنگام گاز زدن تردتر احساس می‌شود.

زیرا شرایط رشد بسیار خاصی برای پرورش آن نیاز است. بازآفرینی شرایط آب و هوایی و نوسانات دمایی که در کوه‌های تبت رخ می‌دهد، شرایطی نیست که در بیشتر نقاط جهان امکانپذیر باشد، از این رو، سیب الماس سیاه میوه‌ای نیست که بیشتر کشاورزان قادر به تولید آن باشند.

سیب الماس سیاه در چه شرایطی رشد می‌کند؟

به بار نشستن درخت سیب الماس سیاه به زمان زیادی نیاز دارد. رشد یک درخت سیب معمولی به حدود دو تا سه سال زمان نیاز دارد، در شرایطی که این زمان برای سیب الماس سیاه حدود هشت سال است.

کوه‌های شیب‌دار که در آن سیب الماس سیاه رشد می‌کند نیز چالش بزرگی برای کشاورزان پرورش دهنده این میوه ایجاد می‌کند. در کنار این شرایط سخت، تکثیر سیب الماس سیاه به تعداد زیاد به دلیل هزینه‌های بالای نگهداری برای مردم محلی دشوار است.

فصل برداشت حدود ماه اکتبر (مهر - آبان) است و این نوع سیب فقط به مدت دو ماه در بازار موجود است. عرضه این میوه محدود است و بخش قابل توجهی نیز نمی‌توانند آزمون کنترل کیفیت را پشت سر بگذارند.

تنها حدود ۳۰ درصد از سیب‌های برداشت شده می‌توانند این آزمایش را پشت سر گذاشته و برای فروش به بازار عرضه شوند. به دلیل توزیع محدود و عرضه کم، سیب الماس سیاه به قیمت بسیار بالایی فروخته می‌شود.

سیب الماس سیاه به عنوان یکی از کمیاب‌ترین انواع سیب بیشتر در فروشگاه‌های شیک چین به فروش می‌رسد و هر فرد می‌تواند تعداد معینی از آن‌ها را خریداری کند. براساس اطلاعات موجود، این سیب دانه‌ای ۷ تا ۲۰ دلار باتوجه به کیفیت محصول، فروخته می‌شود.

منبع: عصرایران

آخرین اخبار
پربازدید ها
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
فیلم فرود هواپیما در جزیره کیش از دید خلبان title
در این فیلم لحظه فرود هواپیما در فرودگاه کیش از دید خلبان نشان داده می‌شود
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برگزیده
اطلاعیه مهم برای مشمولان رتبه بندی | حمایت حمید محمدی مجری و گوینده خبر صداوسیما از علی دایی | طرح رتبه‌ بندی و وعده وزیر برای اصلاح نظام حقوقی معلمان title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند اطلاعیه مهم برای مشمولان رتبه بندی | حمایت حمید محمدی مجری و گوینده خبر صداوسیما از علی دایی | طرح رتبه‌ بندی و وعده وزیر برای اصلاح نظام حقوقی معلمان را می‌خوانید.
حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است را می‌خوانید.
خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش را می‌خوانید.
معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! را می‌خوانید.