کد خبر: ۱۷۳۵
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۶
کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی توانست با زدن دو گل در دیدار برابر فرانسه شمار گلهای خود را به ۱۰۹ برساند تا به رکورد علی دایی آقای گل فوتبال جهان برسد، علی دایی بیش از ۱۵ سال صاحب این رکورد بود.
Cristiano Ronaldo converted two penalties in Portugal vs France on Thursday to reach 109 international goals and equal Iran’s Ali Daei’s record of most international goals.

کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی توانست با زدن دو گل در دیدار برابر فرانسه شمار گل‌های خود را به عدد ۱۰۹ برساند تا به رکورد آقای گل فوتبال جهان علی دایی برسد.
علی دایی بیش از ۱۵ سال صاحب رکورد برترین گلزن دیدار‌های ملی بود که اکنون رونالدو نیز در کنار او در صدر قرار می‌گیرد.
به گزارش "مخاطب ۲۴"، بالاخره انتظار کریستیانو رونالدو برای تبدیل شدن به بهترین گلزن رده ملی در تاریخ فوتبال جهان به سر رسید و او با زدن دو گل در دیدار برابر تیم ملی فرانسه از روی نقطه پنالتی، به رکورد ۱۰۹ گل علی دایی رسید.
واکنش لحظه‌ای دایی به ۱۰۹ گله شدن رونالدو (عکس)

ستاره سابق فوتبال ایران خیلی زود به ۱۰۹ گله شدن رونالدو واکنش نشان داده و این افتخار بزرگ را به او تبریک گفت.

کریس رونالدو به رکورد علی دایی رسید/ رونالدو هم آقای گل فوتبال جهان شد

بعد از این اتفاق، علی دایی پستی را در اینستاگرام منتشر کرد و با تبریک به رونالدو به خاطر شکستن این رکورد، او را انسانی الهام بخش دانست.

رونالدو ساعاتی بعد از این موضوع، در استوری اینستاگرامی خود در واکنش به اظهارات علی دایی نوشت: “قهرمانان واقعی برای همیشه قهرمان می‌مانند. من خیلی مفتخرم که چنین سخنان مهربانه‌ای از طرف یک الگوی بزرگ مثل شما (در مورد خودم) خواندم. ممنون علی دایی”

بهترین گلزن ملی جهان، عنوانی است که علی دایی در عدد ۸۴ آن را از فرانس پوشکاش گرفت و با زدن ۲۵ گل دیگر تا سال‌ها آن را مال خود کرد؛ ۱۰۹ گل ملی، رکوردی بود که دست یافتن به آن بسیار سخت بود و همین موضوع باعث شد تا فوتبال ایران برای مدت بسیار طولانی صاحب یک افتخار بزرگ باشد.

ویدئو: فیلم یکصد و نهمین گل کریستیانو رونالدو که آقای گل جهان شد
در حالی که فوتبال دوستان ایرانی به داشتن این عنوان عادت کرده و تغییر آن را متصور نبودند، ماشین گلزنی رونالدوی پرتغالی شروع به کار کرد. فوق ستاره پرتغالی‌ها با سرعت و تناوب پایان مثال زدنی این رکورد را دنبال کرد و برای رسیدن به آن بسیاری از رکورد‌های دیگر مثل بهترین گلزن تاریخ جام ملت‌های اروپا و بهترین گلزن مجموع جام جهانی و یورو را هم شکست.

کریس رونالدو به رکورد علی دایی رسید/ رونالدو هم آقای گل فوتبال جهان شد

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها