کد خبر: ۱۶۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۱
جام ملت های اروپا، یورو 2020 قرار بود سال گذشته برگزار شود اما به دلیل همه گیری کرونا یک سال به وقفه افتاد. از جمعه ۲۱ خرداد با حضور ۲۴ تیم برتر اروپا در ۱۲ شهر قاره سبز آغاز می شود.
یورو 2020 که همچون نامش قرار بود در سال 2020 برگزار شود، به دلیل کرونا، یک سال به تعویق افتاد و از امشب جمعه، ۲۱ خرداد شانزدهمین دوره از مسابقات جام ملت های اروپا در شهرهای مختلف اروپا برگزار می شود.

در اولین دیدار یورو ۲۰۲۰ که در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود، تیم‌های ایتالیا و ترکیه در استادیوم المپیکو رم به مصاف یکدیگر خواهند رفت. در این مطلب، نگاهی داریم به تاریخ و محل برگزاری مسابقات یورو ۲۰۲۱ از دیدار افتتاحیه تا فینال.

استادیوم های میزبان: استادیوم المپیکو رم (گروه A)، استادیوم المپیک باکو (گروه A)، استادیوم سن پترزبورگ (گروه B و E)، استادیوم پارکن کپنهاگ (گروه B)، استادیوم ملی بخارست (گروه C)، استادیوم یوهان کرایوف آمستردام (گروه C)، استادیوم ومبلی لندن (گروه D)، استادیوم همپدن پارک گلاسکو (گروه D)، استادیوم لاکارتوخا سویا (گروه E)، استادیوم پوشکاش آرنا بوداپست (گروه F)، استادیوم آلیانتس آرنا مونیخ (گروه F)

گروه A گروه B گروه C گروه D گروه E گروه F
ایتالیا بلژیک هلند انگلیس اسپانیا فرانسه
ترکیه دانمارک اوکراین کرواسی لهستان پرتغال
سوئیس روسیه اتریش جمهوری چک سوئد آلمان
ولز فنلاند مقدونیه شمالی اسکاتلند اسلواکی مجارستان

جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ (بازی افتتاحیه)

ترکیه - ایتالیا؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم المپیکو رم (هفته اول گروه A)

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

ولز - سوئیس؛ ۱۷:۳۰ | استادیوم المپیک باکو (هفته اول گروه A)
دانمارک - فنلاند؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم پارکن کپنهاگن (هفته اول گروه B)
بلژیک - روسیه؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم سن پترزبورگ (هفته اول گروه B)

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

انگلیس - کرواسی؛ ۱۷:۳۰ | استادیوم ومبلی لندن (هفته اول گروه D)
اتریش - مقدونیه شمالی؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم ملی بخارست (هفته اول گروه C)
هلند - اوکراین؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم یوهان کرایوف آمستردام (هفته اول گروه D)

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

اسکاتلند - جمهوری چک؛ ۱۷:۳۰ | استادیوم همپدن پارک گلاسکو (هفته اول گروه C)
لهستان - اسلواکی؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم سن پترزبورگ (هفته اول گروه E)
اسپانیا - سوئد؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم لا کارتوخا سویا (هفته اول گروه E)

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

مجارستان - پرتغال؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم پوشکاش آرنا بوداپست (هفته اول گروه F)
فرانسه - آلمان؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم آلیانتس آرنا مونیخ (هفته اول گروه F)

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

فنلاند - روسیه؛ ۱۷:۳۰ | استادیوم سن پترزبورگ (هفته دوم گروه B)
ترکیه - ولز؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم المپیک باکو (هفته دوم گروه A)
ایتالیا - سوئیس؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم المپیکو رم (هفته دوم گروه A)

پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

اوکراین - مقدونیه شمالی؛ ۱۷:۳۰ | استادیوم ملی بخارست (هفته دوم گروه C)
دانمارک - بلژیک؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم پارکن کپنهاگ (هفته دوم گروه B)
هلند - اتریش؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم یوهان کرایوف آمستردام (هفته دوم گروه C)

جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

سوئد - اسلواکی؛ ۱۷:۳۰ | استادیوم سن پترزبورگ (هفته دوم گروه E)
کرواسی - جمهوری چک؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم همپدن پارک گلاسکو (هفته دوم گروه D)
انگلیس - اسکاتلند؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم ومبلی لندن (هفته دوم گروه D)

شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

مجارستان - فرانسه؛ ۱۷:۳۰ | استادیوم پوشکاش آرنا بوداپست (هفته دوم گروه F)
پرتغال - آلمان؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم آلیانتس آرنا مونیخ (هفته دوم گروه F)
اسپانیا - لهستان؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم لاکارتوخا سویا (هفته دوم گروه E)

یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

ایتالیا - ولز؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم المپیکو رم (هفته سوم گروه A)
سوئیس - ترکیه؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم المپیک باکو (هفته سوم گروه A)

دوشنبه ۱ تیر ۱۴۰۰

اوکراین - اتریش؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم ملی بخارست (هفته سوم گروه C)
مقدونیه شمالی - هلند؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم یوهان کرایوف آمستردام (هفته سوم گروه C)
روسیه - دانمارک؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم پارکن کپنهاگن (هفته سوم گروه B)
فنلاند - بلژیک؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم سن پترزبورگ (هفته سوم گروه B)

سه شنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

کرواسی - اسکاتلند؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم همپدن پارک گلاسکو (هفته سوم گروه D)
جمهوری چک - انگلیس؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم ومبلی لندن (هفته سوم گروه D)

چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

سوئد - لهستان؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم سن پترزبورگ (هفته سوم گروه E)
اسلواکی - اسپانیا؛ ۲۰:۳۰ | استادیوم لاکارتوخا سویا (هفته سوم گروه E)
پرتغال - فرانسه؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم پوشکاش آرنا بوداپست (هفته سوم گروه F)
آلمان - مجارستان؛ ۲۳:۳۰ | استادیوم آلیانتس آرنا مونیخ (هفته سوم گروه F)

برنامه و تقویم کامل مسابقات یورو ۲۰۲۰

قوانین برگزاری مسابقات یورو 2021

دو تیم نخست هر گروه مستقیماً راهی مرحله بعدی می شوند. چهار تیم از شش تیم برتر سوم گروه ها نیز به دور بعد راه پیدا می کنند تا ترکیب شانزده تیم مرحله یک هشتم نهایی مشخص شود.

در مرحله گروهی، وقتی دو تیم امتیازات مساوی داشته باشند، بازی رودررو در اولویت نخست قرار می گیرد و بعد تفاضل گل و گل زده بررسی می شود. اگر عملکرد دو تیم از هر نظر مساوی باشد و در روز آخر مرحله گروهی بازی خود را با تساوی به پایان برسانند ضربات پنالتی تکلیف تیم برتر را روشن می کند.

در غیر این صورت و وقتیکه دو تیم پیش از روز سوم بازی رودررو را انجام داده باشند، وضعیت بازی جوانمردانه دو تیم (یک امتیاز منفی بابت هر کارت زرد و سه امتیاز منفی بابت کارت قرمز) بررسی می شود. حتی در صورت برابر بودن آن شرایط، آخرین رنکینگ فیفای دو تیم مورد بررسی قرار می گیرد.

برنامه بازی های مراحل حذفی یورو 2021

در این قسمت برنامه مسابقات یورو 2021 در مراحل حذفی (یک هشتم نهایی، یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال) را بررسی می کنیم.

مرحله یک هشتم نهایی

پس از دور روز استراحت، مرحله یک هشتم نهایی مسابقات با حضور 16 تیم برتر مرحله گروهی، در هفت شهر آمستردام، لندن، بوداپست، سویا، کپنهاگ، بخارست و گلاسکو برگزار خواهد شد.

# تاریخ ساعت مسابقه شهر
1 شنبه 26 ژوئن، 5 تیر 20:30 تیم دوم گروه A – تیم دوم گروه B آمستردام
2 شنبه 26 ژوئن، 5 تیر 23:30 تیم اول گروه A – تیم دوم گروه C لندن
3 یکشنبه 27 ژوئن، 6 تیر 20:30 تیم اول گروه C – تیم سوم گروه D/E/F بوداپست
4 یکشنبه 27 ژوئن، 6 تیر 23:30 تیم اول گروه B – تیم سوم گروه A/D/E/F سویا
5 دوشنبه 28 ژوئن، 7 تیر 20:30 تیم دوم گروه D – تیم دوم گروه E کپنهاگ
6 دوشنبه 28 ژوئن، 7 تیر 23:30 تیم اول گروه F – تیم سوم گروه A/B/C بخارست
7 سه شنبه 29 ژوئن، 8 تیر 20:30 تیم اول گروه D – تیم دوم گروه F لندن
8 سه شنبه 29 ژوئن، 8 تیر 23:30 تیم اول گروه E – تیم سوم گروه A/B/C/D گلاسکو

مرحله یک چهارم نهایی

پس از 2 روز استراحت، مرحله یک چهارم نهایی مسابقات با حضور 8 تیم برنده مرحله یک هشتم نهایی، در چهار شهر سن پترزبورگ، مونیخ، باکو و رم برگزار خواهد شد.

# تاریخ ساعت مسابقه شهر
QF1 جمعه 2 جولای، 11 تیر 20:30 برنده بازی 6 – برنده بازی 5 سن پترزبورگ
QF2 جمعه 2 جولای، 11 تیر 23:30 برنده بازی 4 – برنده بازی 2 مونیخ
QF3 شنبه 3 جولای، 12 تیر 20:30 برنده بازی 3 – برنده بازی 1 باکو
QF4 شنبه 3 جولای، 12 تیر 23:30 برنده بازی 8 – برنده بازی 7 رم

مرحله نیمه نهایی

پس از 2 روز استراحت، مرحله نیمه نهایی مسابقات با حضور 4 تیم برنده مرحله یک چهارم نهایی، در استادیوم ومبلی شهر لندن برگزار خواهد شد.

# تاریخ ساعت مسابقه شهر
SF1 سه شنبه 6 جولای، 15 تیر 23:30 برنده بازی QF2 – برنده بازی QF1 لندن
SF2 چهارشنبه 7 جولای، 16 تیر 23:30 برنده بازی QF4 – برنده بازی QF3 لندن

فینال

پس از 3 روز استراحت، آخرین بازی مسابقات برای مشخص شدن تیم قهرمان، در استادیوم ومبلی شهر لندن برگزار خواهد شد.

تاریخ ساعت مسابقه شهر
یکشنبه 11 جولای، 20 تیر 23:30 برنده بازی SF1 – برنده بازی SF2 لندن

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها