کد خبر: ۱۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۸
اولین مناظره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری با حضورسیدابراهیم رئیسی، محسن رضایی، سعید جلیلی، محسن مهرعلیزاده، عبدالناصر همتی، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی زاده با موضوع اقتصادی برگزار شد.

اولین مناظره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری با حضورسیدابراهیم رئیسی، محسن رضایی، سعید جلیلی، محسن مهرعلیزاده، عبدالناصر همتی، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی زاده با موضوع اقتصادی برگزار شد.

 

اولین مناظره انتخاباتی نامزد‌های سیزدهمین دوره ریاست جمهوری چگونه بود؟

تاثر مناظرات بر آرای عمومی مردم

مناظره‌های تلویزیونی می‌توانند آرای یک نامزد انتخاباتی را تغییر دهند. این مناظره‌ها هستند که قدرت، اعتماد به نفس، هوشمندی، توانایی استدلال و مبارزه یک نامزد را به مخاطبان عرضه می‌کند و به رأی‌دهندگان نشان می‌دهد که هر شخص چقدر توانایی و قابلیت مبارزه در برابر مخالفان را دارد و می‌تواند آن‌ها را از میدان به در کند یا نه.

مناظره‌های انتخاباتی بیشتر از این که روی رأی‌دهندگان مصمم موثر باشد آرای خاکستری را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ آن‌هایی که نمی‌دانند رأی‌شان موثر است یا نه و هنوز تصمیم نگرفته‌اند به کدام نامزد رأی بدهند تا مسائل آن‌ها را حل کند. این آرا در همه کشور‌ها تعیین‌کننده انتخابات هستند.

به نظر می‌رسد در این مناظره، چیز‌های زیادی اثبات شد، از جمله:

۱ - در این مناظره ثابت شد که هیچ کدام از کاندیدا‌ها، از رئیسی و جلیلی و رضایی و قاضی زاده و زاکانی تا همتی و مهرعلیزاده، نقشی در وضع نوجود نداشته اند، حتی اگر رئیس قوه و رئیس بانک و نماینده و ... بوده اند یا هستند! گو این که آن‌ها همین دیشب با یک ون هفت نفره، از مرز بازرگان وارد کشور شده و مستقمی رفته اند استودیوی مناظرات!

۲ - در این مناظره ثابت شد که از نظر آقایان رئیسی و جلیلی و رضایی و قاضی زاده و زاکانی، قبل از دولت روحانی، ایران گل و بلبل بود و همه مشکلات از گرانی و تورم و تحریم و ... فقط و فقط در این ۸ سال رخ داده اند.

۳ - در این مناظره ثابت شد کاندیدای پوششی چه کسانی هستند  و چه کسانی نیستند (این را از تقسیم کار بین برخی کاندیدا‌ها می‌شد فهمید).

۴ - در این مناظره ثابت شد اصولگرایان "مرگ بر آمریکا"گو، اساساً آمریکا را دشمن ایران نمی‌دانند و از نظر آنها، این همتی بود که برجام را پاره کرد و تحریم‌ها را برگرداند نه "دونالد جی ترامپ"!

۵ - در این مناظره ثابت شد که باید در فرایند تحصیلات مسؤولان که ماشاء الله همه شان هم "دکتر" شده اند، تجدید نظر کرد و مثلاً از آن‌ها پرسید: مگر نه این است که طبق قانون، تحصیلات در دوره دکتری همزمان با اشتغال به کار غیرقانونی و ممنوع است. چطور همه تان با آن همه پست و سمت، دکترا گرفتید؟ وقتی دکترایتان غیر قانونی است، چگونه می‌خواهید به عنوان رئیس جمهور، پاسدار قانون اساسی باشید.

۶ - در این مناظره ثابت شد می‌توان با جادوی کلمات، اتهامات خود را افتخارات جلوه داد و توپ را به زمین دیگران انداخت.

۷ - در این مناظره ثابت شد که می‌توان مشتی شعار را به عنوان برنامه به خلق الله داد و مثلاً گفت برنامه من این است که با فساد و گرانی مبارزه کنم. حتی می‌شود به عنوان چاشنی، چند تا نمودار هم نشان داد!

نظر شما در مورد نخستین مناظره سیزدهمین دوره ریاست جمهوری چیست؟

 

.

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
0
1
جالب نبود و قاضی زاده جذابیت مناظره را میگرفت. اگر قاضی زاده نبود کار برای رئیسی خیلی سخت میشد و قاضی زاده قدرت رضایی را میگیرد درباره رضایی هم چون اقتصادی بود به همتی حمله میکرد مناظرات بعدی باید دید به رئیسی و زاکانی لاقل ظاهری حمله میکنه یا نه
حسینی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۵
0
1
زاکانی و رضایی به رئیسی بیشتر کمک کردند تا جلیلی
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
0
1
اقای رئیسی متاسفانه بیش از حد نیاز به تعریف از خود پرداخت تعریف هایی که در خور و شان او نبود و برایش ارزش افزوده خلق نکرد، مثلا اینکه 2 میلیون فالور دارم چه مزیتی دارد برای شخصیتی که رییس قوه قضائیه هست
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها