کد خبر: ۱۶۴۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۱
به دنبال جنجال‌های ایجاد شده توسط ایلان ماسک و بیانیه چین در خصوص ممنوعیت معامله رمزارزها در این بازار، قیمت بیت‌کوین همچنان روند نزولی در پیش گرفته است.

آینده مبهم بیت کوین به دنبال سقوط خطرناک رمزارز معروف به ۳۰هزار دلار می رسد؟ به دنبال جنجال‌های ایجاد شده توسط ایلان ماسک و بیانیه چین در خصوص ممنوعیت معامله رمزارزها در این بازار، قیمت بیت‌کوین همچنان روند نزولی در پیش گرفته است. 

به دنبال تنزل قیمت‌ها در اوایل روز جمعه، پس از اینکه ایلان ماسک این رمزارز را به دلیل مصرف بیش از حد انرژی مورد انتقاد قرار داد، ضرر قابل توجهی متوجه طرفداران بیت‌کوین شد.

به گزارش مخاطب24 به نقل از اقتصاد آنلاین به گزارش بلومبرگ، بیت‌کوین، به دلیل هشدار جدید از سوی مقامات چینی در مورد تحت فشار گذاشتن رمزارزها، در پایان هفته روند نزولی در پیش گرفت. بزرگترین ارز دیجیتال در اواخر معاملات روز جمعه، پیش از بازگشت به قیمت ۳۸هزار و ۱۳۳دلار، ۱۰درصد سقوط کرد و به ۳۳هزار و ۵۵۰دلار رسید. این رمزارز، پس از صعود به قیمت ۴۹هزار و ۱۰۰دلار در تاریخ ۱۴می، در اوایل هفته تقریبا کانال ۳۰هزار دلاری را لمس کرد.

ضربه اخیری که به بازار رمزارزها وارد شد، به دلیل درخواست دولت چین برای محدود کردن استخراج و معاملات بیت‌کوین بود. این بازار در اوایل هفته به دلیل فروش اجباری و عواقب احتمالی مالیات ایالات متحده به هم ریخته بود.

دیوید تاویل، رییس ProChain Capital اذعان داشت: "در خصوص چین همیشه باید با احتیاط پیش رفت – هرگز نباید بیش از حد روند نزولی و صعودی در پیش گرفت. ما باید ببینیم که این مقررات چه چیزی را به دنبال خواهد داشت. گفتن و عمل کردن مثل هم نیست."

آینده مبهم بیت کوین و رمزارزها به دنبال سقوط خطرناک

به دنبال تنزل قیمت‌ها در اوایل روز جمعه، پس از اینکه ایلان ماسک این رمزارز را به دلیل مصرف بیش از حد انرژی مورد انتقاد قرار داد، ضرر قابل توجهی متوجه طرفداران بیت‌کوین شد. قیمت بیت‌کوین از جمعه گذشته حدود ۲۴درصد کاهش یافته؛ هرچند که پس از سقوط آن به کانال ۳۰هزار دلاری در روز چهارشنبه، افزایش را تجربه کرده است. سایر ارزهای دیجیتال نیز افت قیمت را تجربه کرده‌اند. اتریوم در طول هفت جلسه معاملاتی گذشته، حدود ۳۸درصد کاهش قیمت یافته است.

جدا از چین، کارشناسان اذعان داشتند که ارز دیجیتال به یک دارایی تبدیل شده که سرمایه‌گذاران مدت طولانی‌تری آن را نگاه می‌دارند. وزیر سابق خزانه‌داری ایالات متحده، لارنس اچ سامرز، ارز دیجیتال را با طلا، به عنوان یک دارایی امن مقایسه کرد.

وی در ادامه اذعان داشت: "ارز دیجیتال ماندگار خواهد بود، و احتمالا به عنوان نوعی از طلای دیجیتال باقی خواهد ماند. یک چشم‌انداز خوب وجود دارد که رمزارز تا مدتی دیگر بخشی از سیستم خواهد بود."

با این حال، او انتظار ندارد که مصرف‌کنندگان برای اکثر پرداخت‌های خود به بیت‌کوین روی بیاورند؛ حتی اگر این ارز دیجیتال به یک بخش مهم در تجارت الکترونیک تبدیل شود.

سقوط قیمت بیت‌کوین با تعلیق ایلان ماسک برای پذیرش این رمزارز به عنوان وجه پرداختی برای خرید خودروهای تسلا آغاز شد. بانک مرکزی چین نیز با صدور بیانیه‌ای برای هشدار نسبت به استفاده از ارزهای مجازی به این روند نزولی افزود. روز پنجشنبه، مشخص شد که ممکن است برای معاملات بالای ۱۰هزار دلار، گزارش به اداره مالیاتی نیاز باشد.

در این میان، نوسانات بیت‌کوین احتمالا بالا خواهد ماند. تنزل قیمت روز جمعه دوباره این رمزارز را به پایین‌ترین سطح خود در ۲۰۰روز اخیر کشاند و به همین دلیل برخی تحلیلگران فنی انتظار دارند که این روند نزولی تا کانال ۳۰هزار دلاری ادامه داشته باشد.

در زمان نوشتن این گزارش، بیت‌کوین به قیمت ۳۷هزار و ۹۹۰دلار، و اتریوم به قیمت ۲هزار و ۳۶۰دلار معامله می‌شود.

آینده مبهم بیت کوین و رمزارزها به دنبال سقوط خطرناک

برچسب ها: رمزارز
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها