کد خبر: ۱۶۳۸
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
چالش بین اصلاح طلبان و راست افراطی عملا پایان یافتنی نیست. زیرا دو نحله فکری تاریخی بشمار می روند.

بازی در زمین اقتدار گرایان افراطی و ترامپیست ها بمنظور تخلیه خشم

فرهنگ اسکندری

 مطالب مندرج در قسمت یادداشت سایت مخاطب24 ، دیدگاه نویسندگان بوده و لزوماً بیانگر دیدگاه مخاطب24 نیست.

بازی در زمین اقتدار گرایان افراطی و ترامپیست ها بمنظور تخلیه خشمچالش بین اصلاح طلبان و راست افراطی عملا پایان یافتنی نیست. زیرا دو نحله فکری تاریخی بشمار می روند.در اندیشه سنتی افراطیون دموکراسی به حاشیه می رود و بصورت زینتی مورد پذیرش است. این در حالیکه برای اصلاح طلبان یک خواست محوری و مانیفیستی بشمار می آید.
امروزه قرار است این اندیشه بطور کامل شیوه خود را در حکمرانی سیطره بخشد. لذا توسط راست گرایان افراطی که بدنبال پروژه یکدست سازی حاکمیت در قدرت هستند, در حال اجراست. امثال جناب تاجزاده در صددند که با نوعی گفتمان سازی جلوی مافیای انتصاب را در این باره بگیرند.
گمان دارم شرایط کنونی بازی در زمین پدیدآورندگان چنین وضعیت خطرناک, رفتار دهشتناکی است که از جانب جریان ترامپیستی در خارج و رادیکال های داخل دارای عصبیت سیاسی بمنظور تخلیه آن, در حال پی گیری ست ....
به نظر نگارنده راه برون رفت در شرایط کنونی, تقویت نهادهای مدنی مانند;احزاب وسایر سمن ها (سازمان های مردم نهاد) بمنظور اعمال سیاست فشار از پایین و پرسمان از بالا. در درازمدت ودر کوتاه مدت, حضور جدی و اقناعی پروپاگانداها ( مبلغین و تئوریسین اصلاحات ) در راستای کار تبلیغاتی در عرصه فضای مجازی . همچنین حوزه هایی که بتوان قشر خاکستری عصبانی طبقه متوسط و همچنین فرودستان ناراضی اما بشدت عصبانی که معمولا کف خیابان را برای مطالباتشان برمی گزینند, قانع کرد که ترک وقهربا صندوق رأی دقیقا همان کار دلخواهی است که راست افراطی برایش این روزها له له می زند...."

برچسب ها: انتخابات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار