کد خبر: ۱۴۳۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۵
علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل استقلال، درخصوص آخرین وضعیت این باشگاه برای پرداخت طلب استراماچونی و حذف از آسیا، توضیحاتی را ارائه کرد.

فتح‌الله‌زاده: از اول گفتم نمی‌توانم این پول را پرداخت کنم

مخاطب۲۴ : در شرایطی که باشگاه استقلال در آخرین ساعات مهلت تعیین شده برای دریافت مجوز حرفه‌ای به سر می‌برد، خبرنگاران از ظهر امروز برابر ساختمان این باشگاه حضور یافتند و در انتظار پاسخگویی مدیران بودند که در نهایت علی فتح‌الله‌زاده با حضور در جمع آنها، پاسخگوی سوالات بود.

فتح‌الله‌زاده در ابتدای صحبت‌هایش با اینکه تا فردا ظهر بحث اسپانسری استقلال مشخص می‌شود، درباره اینکه زمان زیادی باقی نمانده و واریز مبلغ و انتقال آن زمان می‌برد، گفت: پول بیاید، یک روزه آن را جابجا می‌کنیم.

وی درباره کمک دولت و همراه اول نیز گفت: همراه اول اسپانسر ما نبوده است. ما به چند شرکت از جمله همراه اول پیشنهاد دادیم که می‌توانند قبول کنند یا خیر. ما باید تلاش کنیم اسپانسر پیدا کنیم تا این کار را انجام دهیم. من به همه سه پیشنهاد داده‌ام. گفته‌ام که زمین کمپ ناصر حجازی را داریم که خود من چند سال پیش گرفته‌ام، یک سند آزاد داریم و می‌توانند آن را بردارند و بخشی از پولش را به ما بدهند و بخش دیگری را به وزارت ورزش.

او ادامه داد: ما گفتیم شرکت یا بانکی بیاید، باز هم سند می‌گذاریم و ۱۰۰ میلیارد به ما قرض بدهند و آن را پرداخت کنیم. این ۲ مورد قابل‌انجام است. یا اگر سازمان خصوصی‌سازی پولی داشته باشد و به ما کمک کند، وقتی سهام ما را فروختند، از آن مبلغ را بردارند. خود آقای قربانزاده همراه من بوده و پیگیری کرده است.

مدیرعامل استقلال درباره اینکه قربانزاده گفته است فتح‌الله‌زاده بابت چک‌هایش، مطالباتش را گرفته و آیا با هم آشتی کرده‌اند، پاسخ داد: ما قهر نبودیم. اطلاعات غلط به این بنده خدا داده بودند. من مدیرعامل هستم و هر چکی که در باشگاه است، امضایش با مدیرعامل است. آن چک برای چهار بازیکن بوده که ۱۰ سال از مدتش گذشته است و از نظر قانونی اقدام کرده بودند و ۱۲ میلیارد می‌خواستند که ما باید آن را طبق ابلاغیه قوه قضاییه پرداخت می‌کردیم. ما با آن‌ها صحبت کردیم و ۱۲ میلیارد را به پنج میلیارد تبدیل کردیم و به آن چهار بازیکن دادیم. اگر هر کسی چیزی به نام من آورد که پول گرفته بودم، جایزه دارد.

فتح‌الله‌زاده اظهار داشت: آن چک ۴۰۰ میلیون نبود و یک میلیون و ۱۰۰ هزار بود، از ۱۰ سال پیش. من این‌ها را به آقای قربانزاده توضیح دادم و براساس توضیحات قبلی این مسئله را مطرح کرده بودند.

مدیرعامل آبی‌ها درباره اینکه هواداران اعتقاد دارند فرصت از دست رفته و این کار انجام شدنی هست یا خیر، توضیح داد: من تا فردا بعد از ظهر که وقت داریم، تمام تلاشم را می‌کنم. اگر هم نشد، صادقانه می‌آیم و به هوادار می‌گویم.

او درباره اینکه مخبر اعلام کرده است کمک‌هایی از سوی دولت انجام می‌گیرد و آیا چنین اتفاقی رخ داده یا خیر، توضیح داد: دولت تمام صحبت‌هایش را انجام داده است. ولی یک عده‌ای این وسط کار را خراب می‌کنند.

وی در مورد اینکه واضح بگوید این عده چه کسانی هستند، گفت: من تیتر‌ها را می‌گویم. همان کسانی که می‌گویند امروز AFC تمام شد، استقلال محروم شد، تمام شد، اعلام شد. کو؟ کی اعلام کرده است؟ AFC کجا اعلام کرده است؟

«در تزار مالی منتهی به ۳۱ تیر ۱۴۰۱ آمده است که وزارت ورزش مبلغ ۱۳۵ میلیارد تومان به استقلال بدهکار است. چرا باشگاه پیگیر این طلب نشد؟» فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این سوال گفت: ما همه آن‌ها را پیگیری کردیم. ما نمی‌توانیم وصول کنیم. مسئول وصول آن من نیستم.

زمانی که خبرنگاران پرسیدند که چرا باشگاه آن را رسانه‌ای نکرده و به آن نپرداخته است، توضیح داد: آن‌ها مشکلات قانونی دارند. مجلس مصوب کرده که وزارت ورزش نمی‌تواند به تیم‌های حرفه‌ای کمک کند. مجلس مدیران را متعهد کرده که نمی‌توانند. یکی از صحبت‌هایی که من با آقای قربانزاده داشتم، گفتند که ما یک بار پول داده‌ایم تا طلب استراماچونی را بدهند. به او گفتم شما درست می‌گویید. ما گفتیم ۱۲۳ میلیارد را اگر بدهید، ما طلب استراماچونی و بقیه را پرداخت می‌کنیم. اولا آن ۱۲۳ میلیارد نبود و ۹۰ میلیارد بود که ۳۰ میلیارد تفاوت دارد. آن روزی که صحبت کردیم آن پول را بدهند، دلار ۳۵ هزار تومان بوده است. روزی که پول را گرفتیم، دلار ۴۵ هزار تومان شد. یعنی یک بدهی ۴۰ میلیاردی، ۸۰ میلیارد شده است.

او ادامه داد: آن روز من به باشگاه آمدم و دیدم یک بازیکن به ما نوتیس داده است. این یعنی ما ۱۰ روز فرصت پرداخت داریم. اگر ندهیم، آن بازیکن راحت می‌تواند جدا شود. متأسفانه آن بازیکن با ما سه سال قرارداد دارد و اگر برود، استراماچونی دیگر راه می‌افتد و ۲ میلیون دلار باید بدهیم. شما جای من باشید، پول آن بازیکن را در آن ساعت می‌دهید یا پولی که برای استرا هم کافی نبود را می‌پرداختید؟ من به بازیکن ۷۰ میلیارد پول دادم.

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این سوال که اگر استقلال نتواند طلب استراماچونی را بدهد و تیم از آسیا حذف شود، از سمت خود استعفا می‌دهد یا خیر، اظهار داشت: اگر من استعفا بدهم، می‌گویند ترسید و فرار کرد. من اوایل مدیریتم در برنامه ورزش و مردم گفتم توان این همه پرداخت را ندارم و همین امروز هر کسی را می‌خواهید، جای من بگذارید. الان ایستاده ام. من تلاش می‌کنم. اگر تلاش نکرده بودم... درست است اینجا به خطر افتاده ایم، ولی استقلال الان نزدیک صدر است.

مدیرعامل آبی‌ها درباره اینکه آیا از محبوبیت او سوء استفاده نشده است، پاسخ داد: من همیشه با هوادار صادق بوده ام. من آمده ام و گفته ام کتمان حقیقت کرده اند. به من نگفتند اینقدر بدهی داریم. شما دیدید که سازمان خصوصی سازی هم اعلام کرد کتمان حقیقت شده است. من بازی نخوردم، شاید خواستند من را قربانی کنند و محبوبیتی که پیش هواداران دارم را خراب کنند. من محبوبیتم را از هوادار داشتم و اگر آن را از من بگیرد، حقش است. ولی هوادار بداند که من اگر ایستاده ام، می‌دانستم اگر این کمک‌ها نشود، درباره استراماچونی به خطر می‌افتیم. ولی وایساده ام که حداقل تیمم نیفتد، جام را از دست ندهد و بیاییم کار کنیم. الآن نیز به خدا توکل دارم. امروز نیز جلسه‌ای که گذاشتیم، بد نبود. امیدوار کننده بود.

وی اظهار داشت: شما حساب کنید که همراه اول تعهدی نداده است اسپانسر ما شود. نامرد‌ها به همراه اول حمله کرده اند که مقصر است. چرا مقصر است؟ آن‌ها می‌خواهند به ما کمک کنند. اجباری که ندارد. این صحبت‌ها را که مطرح می‌کنید، کار ما خراب می‌شود. بگذارید کارمان را انجام دهیم. اسپانسر باید خودش راضی باشد. اتفاقا ما با همراه اول بسته ایم و داریم با آن‌ها همراهی می‌کنیم. ببینید برادران، این حرف منطقی است. در کشور بانکی نیست، حتی بانک‌های خصوصی که ۱۰۰ میلیارد را ۶ ماهه به ما قرض بدهد. اگر اراده شود، این وام یک روزه و یک ساعته انجام می‌دهد.

در این لحظه یکی از هواداران با عصبانیت به فتح‌الله‌زاده گفت شما از دهه ۷۰ در این باشگاه تشریف دارید و من نباید باور کنم که علی فتح‌الله‌زاده نمی‌تواند ۱۰۰ میلیارد به باشگاه بیاورد، گفت: من ۱۴۳ میلیارد به باشگاه آورده ام. ۹۰ میلیارد آن را وزارت ورزش داده و بقیه اش را ما جور کرده ایم.

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این سوال اصلا فرض بگیریم پول جور شود، چگونه می‌خواهد در شرایط تحریم آن را به استراماچونی برساند، اظهار داشت: من می‌رسانم. شما فردا پول را به من بده، آن را می‌رسانم.

مدیرعامل استقلال درباره عارف غلامی نیز گفت: عارف بازیکن خیلی خوب ما هست. ما مقررات داریم. در قراردادش نوشته شده است. براساس مقررات با بازیکن برخورد می‌کنیم و هیچ کار اضافه‌ای انجام نمی‌دهیم.

وی در پایان و درخصوص اینکه گفته می‌شود همراه اول اعلام کرده اگر فتح‌الله‌زاده مدیرعامل باشد، به استقلال کمکی نمی‌کند که مدیرعامل آبی‌ها پاسخ داد: برعکس، گفته بودند اگر کمکی هم بخواهند انجام بدهند، بخاطر آقای فتح‌الله‌زاده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
فیلم فرود هواپیما در جزیره کیش از دید خلبان title
در این فیلم لحظه فرود هواپیما در فرودگاه کیش از دید خلبان نشان داده می‌شود
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برخورد مرگبار صاعقه به اعضای یک خانواده/ پیداشدن پسربچه ۶ ساله در کنار پدر مرده!+ فیلم و عکس title
پسربچه ۶ ساله پس از برخورد صاعقه در کنار پدر مرده در حالی که هنوز نفس می کشید پیدا شد.
برگزیده
حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است را می‌خوانید.
خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش را می‌خوانید.
معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! را می‌خوانید.
زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار