کد خبر: ۱۴۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۰
اولین تصویر از بازار طلا و سکه در سال ۱۴۰۲
طلا در اولین روز معاملاتی سال جدید برخلاف آنچه فروشنده‌ها می‌گفتند رفتار کرد. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم هم در مقایسه با روز پایانی سال قبل کاهش پیدا کرد، اما سایر قطعات سکه قبراق و سرحال ظاهر شدند

عقب‌نشینی طلای ۱۸ عیار و جهش بلند سکه امامی

مخاطب24:قیمت طلا در روز نخست معاملاتی سال ۱۴۰۲ برخلاف آنچه فروشنده‌ها قبل تعطیلات ادعا می‌کردند، نه تنها رشد نکرد، بلکه سر به پایین انداخت و با حدود ۷۶ هزار تومان کاهش به دو میلیون و ۵۶۴ هزار و ۵۲۲ تومان رسید. با این حال اگر مبنای مقایسه را یک‌سال پیش، یعنی روز نخست معاملاتی ۱۴۰۱ در نظر بگیریم، قیمت طلا در هر گرم تقریبا دو برابر شده است. بازدهی هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در این مدت معادل ۲۰۷ درصد برآورد می‌شود. خرید سکه رونق بیشتری داشته، چون در قیاس با طلا، بازدهی بیشتری برای سرمایه‌گذاران به ارمغان آورده است. بازدهی یک‌ساله سکه گرمی معادل ۲۹۰ درصد است. اگر پارسال همین موقع‌ها با ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ۱۰ قطعه سکه گرمی خریداری می‌کردید، الان ارزش سرمایه شما به حدود ۷۱ میلیون رسیده بود.

قیمت سکه در اولین روز معاملاتی سال ۱۴۰۲
به گزارش فرارو، قیمت سکه امامی در روز شنبه پنجم فروردین ۱۴۰۲ به ۳۲ میلیون تومان رسید که دو میلیون و ۱۷۹ هزار تومان بیشتر از قیمت همین سکه در آخرین روز معاملاتی سال قبل است. در ۲۸ اسفند هر عدد سکه طرح جدید ۲۹ میلیون و ۸۲۱ هزار تومان به‌فروش رسیده بود. احتمالا باور نمی‌کنید، اما یک‌سال پیش، درست در همین روز‌های اول فروردین برای خرید هر عدد سکه امامی لازم نبود بیشتر از ۱۲ میلیون و ۵۲۳ هزار تومان پول خرج کرد.

سکه تمام بهار طرح قدیم برخلاف سکه امامی در اولین روز معاملاتی سال جدید کاهش قیمت را تجربه کرد و عوض ۲۸ میلیون و ۲۲۶ هزار تومان روز ۲۸ اسفند ۱۴۰۱، در روز شنبه پنجم فروردین ۱۴۰۲ با قیمت ۲۷ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان فروخته شد. یک‌سال پیش در اولین روز معاملاتی بازار همین سکه را با قیمت ۱۲ میلیون و ۷۳ هزار تومان می‌فروختند.

قیمت سکه نیم‌بهار آزادی در روز شنبه پنجم فروردین، نسبت به آخرین روز سال ۱۴۰۱ افزای پیدا کرد و با حدود یک میلیون تومان رشد از ۱۸ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان به ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. یک‌سال پیش در ششم فروردین سال ۱۴۰۱، می‌توانستید با همین مقدار سرمایه دو تا و نصفی سکه نیم بهار آزادی بخرید. در آن روز‌ها قیمت سکه نیم بهار آزادی تنها هفت میلیون و ۴۲۰ هزار تومان بود.

قیمت ربع سکه در روز نخست فعالیت بازار در سال جدید، نسبت به معاملات پایانی روز آخر سال ۱۴۰۱ با حدود ۳۰۰ هزار تومان افزایش روبرو شد و از ۱۱ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان به ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. سکه ربع بهار آزادی در اولین روز فعالیت بازار در سال ۱۴۰۱، روی سکوی چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار داشت. این یعنی در عرض همین یک‌سال قیمت سکه ربع بهار آزادی تقریبا سه‌برابر شده است.

سکه گرمی همین وضعیت را تجربه می‌کند؛ اگر پارسال در اولین روز معاملاتی بازار سراغ خرید سکه گرمی می‌رفتید، در جریان معاملات تک‌فروشی هر عدد از این سکه را دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان فاکتور می‌کردند. در پایان سال، قیمت همین سکه تا شش میلیون و ۸۱۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد. اگر آن روز هم برای خرید دچار تردید و دودلی می‌شدید، خبر بد این است که قیمت سکه گرمی در اولین روز معاملاتی سال ۱۴۰۲ به سکوی هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دست پیدا کرد.

عقب‌نشینی طلای ۱۸ عیار و جهش بلند سکه امامی

وضعیت قیمت طلا در روز اول معاملاتی سال ۱۴۰۲
قیمت طلا ۱۸ عیار در روز شنبه پنجم فروردین ۱۴۰۲ به دو میلیون و ۵۶۴ هزار و ۵۲۲ تومان در هر گرم رسید. این عدد در کمال شگفتی نسبت به آخرین روز معاملاتی سال قبل ۷۶ هزار تومان کاهش پیدا کرده و از این نظر دارای اهمیت است که روز‌های گذشته گروهی از فروشندگان تلاش کردند نسبت به رشد قیمت‌ها با شروع سال جدید هشدار دهند. این شایعه با وجود رشد دو هزار و ۴۰۰ تومانی دلار، به‌خاطر ثابت ماندن قیمت انس حداقل در روز نخست معاملات سال ۱۴۰۲ محقق نشد، اما باید منتظر ماند و دید در ادامه چه پیش می‌آید. هر گرم طلا ۱۸ عیار در آخرین روز معاملاتی سال قبل دو میلیون و ۶۴۰ هزار و ۶۰۰ تومان ارزش داشت. یک‌سال پیش در ششم فروردین ۱۴۰۱، می‌توانستید همین مقدار طلا را یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری کنید.

عقب‌نشینی طلای ۱۸ عیار و جهش بلند سکه امامی

مقایسه بازدهی انواع سکه طلا در طول یک‌سال
سکه گرمی با ثبت بازدهی یک‌ساله حدود ۲۹۰ درصدی، موقعیتی جذاب بین سرمایه‌گذاران داشته است. برای خرید این سکه در اولین روز معاملاتی سال قبل تنها لازم بود دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان پول خرج کنید، اما الان در اولین روز‌های سال ۱۴۰۲ قیمت هر قطعه سکه گرمی به هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

ربع سکه جایگاه دوم را مال خود می‌کند. این سکه را پارسال در اولین روز معاملاتی ۱۴۰۱ باید چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خریداری می‌کردید که الان در ابتدای سال جدید به ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دست پیدا کرده. این به‌معنای ثبت بازدهی ۲۷۴ درصدی برای سکه گرمی در ابتدای سال ۱۴۰۲ است.

قیمت نیم سکه بهار آزادی روز شنبه پنجم فروردین ۱۴۰۲ به ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید تا بازدهی ۲۶۳ درصدی را از خود به‌جا بگذارد و در جایگاه سوم قرار بگیرد. قیمت سکه امامی و سکه تمام بهار آزادی قدیم نیز در یک‌سال اخیر به‌ترتیب ۲۵۶ درصد و ۲۳۱ درصد رشد کرده است.

عقب‌نشینی طلای ۱۸ عیار و جهش بلند سکه امامی
برچسب ها: قیمت طلا سکه
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
فیلم فرود هواپیما در جزیره کیش از دید خلبان title
در این فیلم لحظه فرود هواپیما در فرودگاه کیش از دید خلبان نشان داده می‌شود
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برخورد مرگبار صاعقه به اعضای یک خانواده/ پیداشدن پسربچه ۶ ساله در کنار پدر مرده!+ فیلم و عکس title
پسربچه ۶ ساله پس از برخورد صاعقه در کنار پدر مرده در حالی که هنوز نفس می کشید پیدا شد.
برگزیده
حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است را می‌خوانید.
خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش را می‌خوانید.
معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! را می‌خوانید.
زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار