کد خبر: ۱۴۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۶
فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: آقای خاتمی در ۱۵ نکته توصیه‌ای برای اصلاح روند ساختار موجود دادند اما می‌بینید تندروها در رسانه‌ها به چه شکل با پیشنهادات آقای خاتمی رفتار می‌کنند.

هرکس اعتراض کند می‌گویند وابسته به خارج هستید

مخاطب۲۴ : محمود میرلوحی گفت: حاکمیت باید بپذیرد که میزان رأی ملت و مشارکت حداکثری راه‌حل است. این شیوه نظارت در انتخابات باید اصلاح شود و بعد از آن بپذیریم یک آشتی ملی، گفت‌وگوی ملی و همبستگی ملی شکل بگیرد و حقوق شهروندان نیز بیشتر مورد احترام قرار بگیرد.

وی افزود: بعد از اعتراضاتی که اخیرا شکل گرفت، حاکمیت لازم است در رفتار خود اصلاحات جدی انجام دهد. در انتخابات ۱۴۰۰ دیده شد که برخی از کارشناسان و افراد دلسوز گفتند اگر مشارکت حداکثری کنار گذاشته شود، آسیب‌هایی را به دنبال خواهد داشت، اما متاسفانه مسیر انتخابات برعکس برنامه‌ریزی شد و نتیجه چیزی شد که امروز می‌بینیم؛ بنابراین مسئولان حاکمیت باید این موضوعات را ببینند. اگر نبینند معلوم است که آن نتیجه‌ای که در انتخابات ۱۴۰۰ رقم خورد بار دیگر تکرار می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: در همین حقوق قانون اساسی حق انتخابات آزاد، مطبوعات آزاد و برگزاری اجتماعات آزاد به رسمیت شناخته شده است. مهم این است که اگر این قوانین اجرا شود، می‌بینیم این قانون اساسی چقدر خوب و متاثر از وصیتنامه امام است.

وی افزود: متاسفانه امروز شورای نگهبان به ابزاری جهت ممانعت از ورود برخی اقشار به مجلس تبدیل شده است. چرا دولت اصلاحات توانست با اهل فکر و فرهنگ رفیق و صمیمی باشد؟ چرا با دانشجویان رفتار مناسبی داشت؟ زیرا نماینده اکثریت بود و به این افراد احترام می‌گذاشت.

میرلوحی گفت: یک از موضوعاتی که باید اصلاح شود، نقش احزاب در کشور است. زیرا این نقش امروز، خیلی کمرنگ شده و جایگاهی برای احزاب مشخص نشده است. اساسا فعالیت حزبی نادیده گرفته شده است. به همین دلیل انتخابات غیرحزبی نمی‌تواند انتخابات مفید و موثری واقع شود. اگر در انتخابات ما حزبی عمل شود، آن مطالباتی که توسط مردم مطرح می‌شود، می‌تواند در احزاب رسیدگی شود و برای آن اصلاحاتی انجام شود. اما وقتی مانع فعالیت احزاب شوند مشخصا مانع تشکیل دولت قوی و قدرتمند خواهد شد تا نتواند مطالبات مردم را پیگری کند.

او گفت: انباشت بحران‌ها در کشور باعث به وجود آمدن این صحبت‌ها شده است. این وضعیت اقتصادی در کشور است که نصف جمعیت زیر خط فقر قرار گرفتند. این ملت باید یک روز به آرامش و آسایش برسد یا خیر؟ مسئله گشت ارشاد باید در مقوله فرهنگی حل شود یا خیر؟ مشخصا تمام این مشکلات بدون توجه به حل آن روی هم انباشته شده است؛ چراکه در گذشته این مسائل حل نشده است.

وی افزود: برخی هرکس اعتراض کند می‌گویند شما وابسته به خارج از کشور هستید. در گذشته فقط اصلاح‌طلبان خواستار تصحیح برخی رویه‌ها بودند، اما صدای آنان شنیده نشد و برخی درصدد حذف آنان برآمدند.

میرلوحی گفت: آقای خاتمی در ۱۵ نکته توصیه‌ای برای اصلاح روند ساختار موجود دادند، اما می‌بینید تندرو‌ها در رسانه‌ها به چه شکل با پیشنهادات آقای خاتمی رفتار می‌کنند.

این فعال سیاسی گفت: جریان تندرو در کشور متاسفانه جامعه امروز را قبضه کرده است و رفتارشان آمرانه، عبوسانه و زیاده‌روانه است. در خارج از کشور، جوانان اهل فن و تحصیلکرده وجود دارید ببینید گاهی چه رفتاری با آنان شد. آقایان تندرو از خودشان بپرسند چرا جوانان ما مهاجرت می‌کنند؟ چرا فرار مغز‌ها اتفاق افتاده است؟ اولین اصل جذب حداکثری این است که باید کرامت و احترام ایرانیان خارج از کشور حفظ شود.

آخرین اخبار
پربازدید ها
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
فیلم فرود هواپیما در جزیره کیش از دید خلبان title
در این فیلم لحظه فرود هواپیما در فرودگاه کیش از دید خلبان نشان داده می‌شود
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برگزیده
اطلاعیه مهم برای مشمولان رتبه بندی | حمایت حمید محمدی مجری و گوینده خبر صداوسیما از علی دایی | طرح رتبه‌ بندی و وعده وزیر برای اصلاح نظام حقوقی معلمان title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند اطلاعیه مهم برای مشمولان رتبه بندی | حمایت حمید محمدی مجری و گوینده خبر صداوسیما از علی دایی | طرح رتبه‌ بندی و وعده وزیر برای اصلاح نظام حقوقی معلمان را می‌خوانید.
حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است را می‌خوانید.
خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش را می‌خوانید.
معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! را می‌خوانید.