کد خبر: ۱۳۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹
خدمات بانک تجارت در سال ۱۴۰۱
بانک تجارت به‌عنوان یکی از نقش‌آفرینان اقتصاد کشور در سال ۱۴۰۱ همچون گذشته حمایت از صنایع مختلف بزرگ و کوچک و دانش بنیان و همچنین اقشار گوناگون جامعه را در راستای عمل به وظیفه عملیاتی و تخصصی خود در دستور کار قرار داد.

پیشرفت را در «تجارت» دنبال کنید

به گزارش مخاطب۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک تجارت :سال ۱۴۰۱ با نام سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین با تمام دشواری‌های حاصل از تحریم‌های ظالمانه و تلاطم‌های اقتصادی با دستاورد‌های اقتصادی متفاوتی همراه شد.

بانک تجارت به‌عنوان یکی از نقش‌آفرینان عرصه اقتصادی ایران اسلامی در این سال همچون گذشته حمایت از صنایع مختلف بزرگ و کوچک و دانش بنیان و همچنین اقشار گوناگون جامعه را در راستای عمل به وظیفه عملیاتی و کارویژه تخصصی خود در دستور کار قرار داد.

انعقاد ده‌ها تفاهمنامه همکاری با مشتریان

بانک تجارت در این سال و در راستای گسترش تعامل خود با هلدینگ‌های مالی و صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی تفاهمنامه‌های متعدد و مهمی را با این مجموعه‌ها منعقد کرد. امضای تفاهمنامه همکاری با شرکت‌هایی همچون سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، شرکت مهندسی خدمات صنعتی ایران‌خودرو (ایسیکو)، گروه صنایع گیتی پسند، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، گروه ماموت، گروه صنعتی ایران ترانسفو، صنایع غذایی بیژن، سازمان بورس اوراق بهادار و چندین شرکت دانش بنیان و نوپا تنها گوشه‌ای از عملیات توسعه بازار این بانک در سال ۱۴۰۱ به شمار می‌رود.

خدمات ویژه بانک تجارت برای شرکت‌های بزرگ

در بانک تجارت هلدینگ‌های بزرگ که حجم تعاملات گسترده‌ای را با بانک دارند و نیاز به راهکار‌های پیچیده تامین مالی و اعتباری ارزی و ریالی دارند در قالب بانکداری شرکتی مورد حمایت قرار می‌گیرند. به‌منظور تسهیل کسب‌وکار مشتریان و پوشش تمامی نیاز‌های آن‌ها محصولات مختلفی در بانک تجارت طراحی و ارائه شده که از آن جمله می‌توان به تامین مالی زنجیره‌ای، توسعه پلتفرم‌ها، محصولات «پی بار» و «همیار بار»، «صنعت یار»، خدمات بانکداری باز، شخصی‌سازی محصولات در بورس کالا و توسعه محصولات مالی غیربانکی از جمله انعقاد قرارداد با شرکت‌های ارزش آفرین بانک در چهارچوب سوپرمارکت مالی بانک تجارت اشاره کرد.

بانک تجارت همچنین در سال جاری در چارچوب سیاست‌های ابلاغی بانک مرکزی، تامین مالی زنجیره تامین (SCF) را عملیاتی کرد و به‌عنوان یکی از بانک‌های پیش‌رو این خدمت نوین را به شرکت‌هایی همچون ایران خودرو و مجتمع فولاد مبارکه ارائه کرده است. بر همین اساس و در یکی از سمینار‌های تخصصی بانک، حمید آذرمند مدیر اداره تامین مالی زنجیره تولید بانک مرکزی، بانک تجارت را بانکی پیشرو در تامین مالی زنجیره تولید خواند و گفت: با توافق صورت گرفته با وزارت صمت بخشی از زنجیره‌های تولید از جمله خودرو، لوازم خانگی، پتروشیمی و صنایع غذایی که بخش عمده‌ای از آن‌ها جزو بانک تجارت هستند در اولویت این زنجیره تامین قرار گرفتند.

سرآمد در خدمات ارزی

بانک تجارت در زمینه ارائه خدمات ارزی و بانکداری بین‌الملل به مشتریان بخش‌های مختلف همواره دارای شهرتی خاص در شبکه بانکی کشور بوده و در آخرین آمار بر اساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز طی نه ماهه ۱۴۰۱ بانک تجارت رتبه اول انواع پرداخت‌های ارزی در شبکه بانکی کشور را داشته است. از منظری دیگر تا پایان دی ماه ۱۴۰۱ تسهیلات جاری بانک تجارت معادل ۱.۶۵۵ میلیون دلار بوده و با وجود تمام تنگنا‌های ناشی از تحریم نسبت به پایان سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

بانک تجارت در سال ۱۴۰۱ با نگاه حمایت از قشر پرتلاش و محترم کارگران و کارمندان بسته ارزش کارنو را طراحی و از طریق طرح کارنووام به کارکنان شرکت‌ها و سازمان‌ها تسهیلات خرد اعطا کرد.

بانک تجارت حامی جوانان ایرانی

این بانک همچون سال‌های گذشته در کنار انجام حمایت‌های مالی و تسهیلاتی خود از بخش‌های مختلف اقتصادی در قالب ایفای مسئولیت‌های اجتماعی، اقدامات عام المنفعه‌ی بسیاری را به انجام رسانده است. بانک تجارت از بین طرح‌های معرفی شده از محل بند الف تبصره ۱۸ (از محل تفاهم‌نامه بانک و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری) تا یازدهم بهمن ماه ۱۴۰۱ به ۲۶۳ طرح معرفی شده جمعا به مبلغ بیش از یازده هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرده است. همچنین بانک تجارت به تعداد ۱۸۷ طرح اقتصادی معرفی شده در سفر‌های ریاست‌جمهوری به استان‌های مختلف کشور جمعا بالغ بر ۷۱۸۷ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد.

حمایت از جوانان از طریق پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری یکی دیگر از اقداماتی است که بانک تجارت به صورت ویژه در سال ۱۴۰۱ به انجام رسانده است. بر اساس آخرین آمار این بانک تا پایان بهمن‌ماه سال جاری با ۱۲۰ هزار و ۹۴۲ فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج و ۸۵ هزار و ۸۹۹ فقره تسهیلات فرزندآوری در زمینه ازدواج و جوان سازی جمعیت ایران اسلامی فعالیت داشته است. علاوه بر این اعطای ۲۳ هزار و ۹۶۵ فقره تسهیلات به معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور جمعا به مبلغ بیش از ۲۰ هزار و ۷۳۶ میلیارد ریال از دیگر اقدامات حمایتی بانک تجارت در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی بوده است.

اجرای سیاست‌های بانکداری دیجیتال اینجا یک ضرورت است

بانک تجارت تحت سیاست‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر اجرای طرح بانکداری دیجیتال ساختار پیاده‌سازی نقشه راه بانکداری دیجیتال خود را تحت نظارت کمیته تحول دیجیتال و با پیگیری و اجرای دفتر استقرار بانکداری دیجیتال طراحی و اجرا کرده است. جایگاه پروژه‌های تحول دیجیتال و بهبود تجربه مشتری و برنامه زمانبندی آن کاملاً مشخص است و قرار است تا سال ۱۴۰۲ سامانه مدیریت پرداخت نهایی شود. در همین راستا اپلیکیشن «باجت» به‌عنوان دروازه پرداخت‌های موبایلی، احراز هویت و پرداخت تسهیلات امروز در دسترس بوده و قرار است از طریق بانکداری دیجیتال بهبود تجربه مشتریان، افزایش کارایی و سرعت عمل ارائه خدمت به مشتریان را دنبال کرده و یک بازمهندسی فرایند‌ها را از طریق توانمندسازی و ایجاد مهارت در بین کارکنان این بانک به اجرا درآید. محصولات و خدماتی همچون اکوتام، مدیریت پرداخت، صنعت‌یار، اپلیکیشن باجت، تکمیل و توسعه سامانه اعتبارسنجی (LOS)، بانکداری باز، راه‌اندازی مرکز نوآوری بانک تجارت، راه‌اندازی آکادمی دیجیتال بانک تجارت و تدوین نظام مدیریت و حاکمیت داده از دیگر اقدامات بانک تجارت در چارچوب بانکداری دیجیتال به شمار می‌رود.

سامانه‌ی کاربردی «باجت» مراجعه به شعب و تردد غیرضروری افراد را کاهش داده و فرآیند‌های آن به گونه‌ای طراحی شده که وام‌گیرنده پس از ثبت درخواست و ارسال الکترونیکی مدارک، تنها با یک بار مراجعه به شعبه می‌توانند تسهیلات خود را دریافت کند. به عنوان نمونه متقاضیان وام ازدواج پس از ثبت نام در سامانه بانک مرکزی، در صورتی که بانک عامل آن‌ها تجارت باشد، می‌توانند از طریق اپلیکیشن باجت مراحل بعدی مانند ارائه درخواست، ارسال مدارک گیرنده تسهیلات، ضامن‌ها و... را انجام داده که این امر وام‌گیرندگان و ضامنین آن‌ها را از مراجعات مکرر به شعبه، چاپ و ارائه مدارک و مستندات بی‌نیاز می‌کند.

جایگاه VIP برای دانش بنیان‌ها

عملکرد بانک تجارت در حوزه تسهیلات تا پایان دی‌ماه سال ۱۴۰۱ روندی صعودی داشته به نحوی که تسهیلات پرداختی این بانک به نخبگان بیش از ۲۹۱ میلیارد ریال، طرح جهش مسکن به تعداد ۱۳۳۲ فقره و جمعا مبلغ دو هزار و ۵۹۱ میلیارد ریال، بند الف تبصره ۱۸ در قالب ۳۰۵ فقره و جمعا بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال و تامین نیاز‌های ضروری ۹۴۳۹ فقره جمعا به مبلغ بیش از ۱۳۰۳ میلیارد ریال و سامانه‌های سامد و طرح‌های اقتصادی ریاست جمهوری جمعا ۵۶۷۶۸ فقره و بیش از ۵۶ هزار میلیارد ریال اعطا شده است.

این بانک علاوه بر این به ۱۲۷۸ طرح اقتصادی دانش بنیان در سراسر کشور جمعا بالغ بر ۱۳۳ هزار میلیارد تسهیلات تا پایان دی ماه سال جاری پرداخت کرده است.

اقتصاد ایران در برهه امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به اعتمادآفرینی و آرامش بخشی به بازار و همدلی و همراهی بخش‌های گوناگون کشور با اهداف خرد و کلان دارد و بانک‌های کشور نیز در این میدان می‌توانند در چارچوب وظایف حرفه‌ای خود و در راستای اهداف کلان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران نقش‌آفرینی کنند. عبور از گردنه‌های دشوار و مقابله با تندباد‌هایی همچون تحریم و تورم ممکن می‌شود اگر صنعت و تولید را بر بنیان دانش دنبال کرده و پیشرفت و توسعه را در تجارت دنبال کنیم.

 
برچسب ها: بانک تجارت
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
ایجاد فرصت مخاطب ۲۴ برای تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس title
مخاطب ۲۴ با هدف ایجاد بستر مناسب برای «انتخاب اصلح» و آشنایی مردم با داوطلبان انتخابات‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نظرات، دیدگاه‌ها و برنامه‌های آنها، آمادگی خود را برای میزبانی از شخصیت‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی فعال در انتخابات و انعکاس دیدگاه‌های آنان اعلام می‌کند.
میزان افزایش نرخ دستمزد کارگران، وزیر کار پاسخ داد + فیلم title
شورای عالی کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل دستمزد کارگران را مشخص و به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ کند تا کارفرمایان بر اساس تصمیمات مربوطه به اجرای حقوق و مزایا بپردازند.
اسامی نماینده های تهران که فعلا در هیچ لیست انتخاباتی قرار نگرفتند title
نکته قابل توجه در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای تهران، پوست‌اندازی شورای ائتلاف در نمایندگان فعلی و جایگزین ساختن چهره‌های جدید بوده است.
وراث متوفیان سهام عدالت؛ سریعتر اقدام کنند title
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
تیم ملی فوتبال ساحلی مقتدرانه در رده سوم جام جهانی title
تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از ساعت ۱۷:۳۰ امروز در دیدار رده بندی قهرمانی جهان به مصاف بلاروس رفت.
استوری خداحافظی خدابنده لو از مس رفسنجان (عکس) title
محمد خدابنده لو بعد از پیوستن به پرسپولیس، این استوری را برای تشکر از تیم سابقش منتشر کرد.
بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم مالیاتی تا پایان اسفند ماه تمدید شد title
رئیس کل سازمان مالیاتی کشور گفت: در امتداد رویکرد تعاملی و سازنده سازمان امور مالیاتی با شرکای راهبردی خود (فعالان اقتصادی)، بخشودگی تا صددرصدی جرایم مالیاتی تا پایان اسفندماه تمدید خواهد شد.
برگزیده
نظر دولت درمورد تعطیلی پنجشنبه و جمعه title
​بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های پایان هفته توضیح داد.
آخرین خبر از تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ title
​شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ما بین سه تعطیلی قرار گرفته است و احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ وجود دارد.
حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم، افزایش پیدا کند title
آصفری: مجلس دولت را موظف کرده است که در برنامه هفتم نسبت به پرداخت بدهی خود به صندوق‌های تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی اقدام کند. به نظر من دیگر راه فراری وجود ندارد.
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.