کد خبر: ۱۳۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷
نمودار قیمت خودرو‌های داخلی در آخرین روز معاملاتی سال ۱۴۰۱ صعودی شد.

قیمت خودرو یکشنبه ۲۸ اسفند

مخاطب24:قیمت خودرو همزمان با ریزش دلار کاهشی شد، اما در روز‌های آخر سال ۱۴۰۱ دوباره به روند صعودی بازگشت و حتی ریزش چندروز گذشته را بی اثر کرد که به گفته کارشناسان یکی از دلایل آن اعلام افزایش قیمت خودرو در سال آینده از سوی شورای رقابت است.

مسئولان شورای رقابت در این رابطه گفته اند: برای سال آینده قیمت کارخانه‌ای برخی خودرو‌های داخلی افزایش می‌یابد، اما ممکن است در مورد برخی خودرو‌ها این افزایش قیمت کمتر و در برخی دیگر این افزایش قیمت بیشتر باشد.

بر اساس جلساتی که تشکیل شده این نتیجه حاصل شده که خودرو‌ها ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند، اما در بعضی خودرو‌ها این عدد می‌تواند کمتر از ۳۰ درصد و در برخی از خودرو‌ها نیز می‌تواند بیشتر از ۷۰ درصد باشد.

البته گفتنی است هیچ عددی را شورای رقابت درباره افزایش قیمت خودرو تایید نمی‌کند در حقیقت باید همه فرمول‌ها و داده‌ها بررسی شود و با در نظر گرفتن بقیه جوانب افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو‌ها اعلام شود.

در ادامه قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا و تغییرات آن‌ها نسبت به روز گذشته را می‌خوانید؛ دنا اتوماتیک توربو پلاس با افزایش ۴۰ میلیونی، شاهین سایپا با افزایش ۵۰ میلیونی طی یک روز رکورد زدند. دنا معمولی هم یک روزه ۵۰ میلیون گران شد.

قیمت ایران خودرو
قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۸۵ میلیون رسیده است و نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون گران شد. این خودرو طی ۸ روز گذشته ۲۵ میلیون ارزان شده است. قیمت مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۵۱۰ میلیون است که طی روز گذشته ۱۵ میلیون گران شده است. گفتنی است این خودرو نسبت به ۸ روز گذشته ۵۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۵۸۵ میلیون رسید که طی روز گذشته ۲۰ میلیون افزایش را به ثبت رسانده است. البته این خودرو نسبت به هشت روز گذشته ۱۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی۶۴۰ میلیونی شد که به معنای افزایش ۲۰ میلیونی نسبت به روز گذشته است.
البته این خودرو کاهش ۴۰میلیونی نسبت به هشت روزگذشته را ثبت کرده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما امروز ۶۹۰ میلیون است که طی روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است. با این حال نسبت به هشت روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.
قیمت تارا دنده‌ای بدون تغییر نسبت به روز گذشته با افزایش ۲۰میلیونی مواجه شده است. این خودرو ۷۳۰ میلیون تومان است. گفتنی است این خودرو ۱۰ گذشته ۳۰میلیون ارزان‌تر بود.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس به حوالی ۸۷۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۴۰ میلیون گران شده است. گفتنی است دنا نسبت به دو هفته گذشته ۵۵میلیون گران شده است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۶۸۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به سه روز گذشته ۵۰ میلیون گران شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس به ۵۹۰ میلیون تومان رسید که به معنای افزایش ۲۰ میلیونی طی یک روز است. این خودرو ریزش ۲۵ میلیونی طی هفت روز گذشته را به ثبت رسانده است.

قیمت رانا پلاس ۱۴۰۱ هم به ۵۴۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۲۰ میلیون گران شده است.

قیمت سمند EF ۷ حوالی ۵۳۰ میلیون تومان است که ۱۰میلیون گران شده است. با این حال سمند طی دو هفته ۱۵میلیون گران شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی هم ۵۹۰میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت وانت آریسان هم به ۳۸۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است با این حال این خودرو طی پنج روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت سایپا
قیمت پراید ۱۵۱ پلاس به ۲۹۰ میلیون تومان رسید که به معنای کاهش ثبات طی روز گذشته است. این خودرو ۱۶روز گذشته ۱۵ میلیون ارزان‌تر بود.

قیمت پراید ۱۵۱ SE با افزاش ۵میلیونی به ۲۷۵ میلیون تومان رسیده است. طبق بررسی نمودار تغییر قیمت‌ها این خودرو ۱۶ روز گذشته ۵ میلیون ارزان‌تر بود.

قیمت ارزان‌ترین مدل پراید یعنی پراید ۱۵۱ SE مدل ۹۹ هم به ۲۵۵ میلیون تومان رسیده است که طی یک روز ۵ میلیون گران شده است.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی ۳۳۵ میلیون است که به معنای افزایش ۱۵ میلیون تومانی طی روز گذشته است.

قیمت تیبا هاچ بک پلاس هم به ۳۴۰ میلیون رسیده است که نسبت به هفته روز گذشته ۲۵ میلیون گران شده است.

قیمت تیبا EX هاچ بک امروز ۳۳۵ میلیون تومان اعلام شده است که ۵ میلیون طی یک روز گران شده است.

قیمت ساینا S دنده ای حوالی ۳۶۰میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است. این خودرو دو هفته گذشته نیز همین قیمت بود.

قیمت ساینا پلاس دنده‌ای هم به ۳۶۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۱۰میلیون گران شده است.

قیمت کوییک دنده‌ای R حوالی ۳۵۵میلیون رسید که نسبت روز گذشته ۱۰میلیون گران شده است.

قیمت کوییک دنده‌ای S هم ۱۰ میلیون طی روز گذشته گران شد و به ۳۶۵ میلیون رسید.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک هم به ۴۶۵میلیون تومان رسید که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون افزایش داشته اشت.

قیمت شاهین سایپا ۶۲۰ میلیون است که نسبت به روز گذشته ۵۰ میلیون گران شده است. این خودرو طی هفت روز گذشته ۱۵ میلیون ارزان شده است.

 
برچسب ها: قیمت خودرو
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
نتایج نهایی شمارش آرا انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور title
ستاد انتخابات کشور از صبح روز شنبه نتایج شمارش آرا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را برای اطلاع ملت شریف ایران اسلامی منتشر می‌کند که براساس آخرین اطلاعات دریافتی، این گزارش به روز رسانی می‌شود.
اعلام نتایج رسمی انتخابات مجلس title
نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چند حوزه انتخابیه به صورت رسمی اعلام شد.
فیلم کامل مبارزه امیر علی‌اکبری برابر آرجالان بولار هندی-کانادایی title
رویداد یکصد و شصت و ششم سازمان وان چمپیونشیپ، امروز در استادیوم "لوسیل" برگزار شد و امیر علی‌اکبری در ششمین مبارزه خود در این سازمان در مقابل آرجالان بولار فایتر هندی - کانادایی به دلیل کارت قرمز و دیسکاله به پیروزی دست یافت.
ایجاد فرصت مخاطب ۲۴ برای تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس title
مخاطب ۲۴ با هدف ایجاد بستر مناسب برای «انتخاب اصلح» و آشنایی مردم با داوطلبان انتخابات‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نظرات، دیدگاه‌ها و برنامه‌های آنها، آمادگی خود را برای میزبانی از شخصیت‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی فعال در انتخابات و انعکاس دیدگاه‌های آنان اعلام می‌کند.
میزان افزایش نرخ دستمزد کارگران، وزیر کار پاسخ داد + فیلم title
شورای عالی کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل دستمزد کارگران را مشخص و به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ کند تا کارفرمایان بر اساس تصمیمات مربوطه به اجرای حقوق و مزایا بپردازند.
اسامی نماینده های تهران که فعلا در هیچ لیست انتخاباتی قرار نگرفتند title
نکته قابل توجه در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای تهران، پوست‌اندازی شورای ائتلاف در نمایندگان فعلی و جایگزین ساختن چهره‌های جدید بوده است.
وراث متوفیان سهام عدالت؛ سریعتر اقدام کنند title
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
برگزیده
نتانیاهو چه قولی داده بود به بایدن؟ title
اسکای نیوز عربی در گزارشی امروز از عدم تمایل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای گفتگو با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خبر داد.
حال قهرمان سنگین وزن اردبیلی چطوره؟ title
قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک هفته جاری از بیمارستان مرخص می‌شود و بیماری دیابت او تحت کنترل است.
پاسخ صریح آذری جهرمی به ادعای عبدالله گنجی درباره آراء باطله title
آذری جهرمی در پاسخ به عبدالله گنجی نوشت: معنای رای ۸۰۰ هزار نفری اولین نفر خبرگان (که در هر دو لیست حضور داشته اند) از مجموع ۱/۸ میلیون رای ماخوذه چیست؟
نظر دولت درمورد تعطیلی پنجشنبه و جمعه title
​بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های پایان هفته توضیح داد.
آخرین خبر از تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ title
​شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ما بین سه تعطیلی قرار گرفته است و احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ وجود دارد.
حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم، افزایش پیدا کند title
آصفری: مجلس دولت را موظف کرده است که در برنامه هفتم نسبت به پرداخت بدهی خود به صندوق‌های تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی اقدام کند. به نظر من دیگر راه فراری وجود ندارد.