کد خبر: ۱۳۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
یکی از معامله‌گران بازار می‌گوید خبر ورود محموله درهم به کشور از حوالی ظهر به بازار رسیده و روند را دوباره کاهشی کرده است. البته این محموله امروز وارد نمی‌شود و فردا به بازار می‌رسد. ما هم منتظر کاهش قیمت‌های بازاریم و فکر می‌کنیم این محموله قیمت دلار را کاهش دهد. اما بعید است که به زیر ۴۰ هزار تومان برسد.

شوک ارزی جدید به قیمت دلار

مخاطب 24:بعد از توافق ایران و عربستان در پکن، رئیس اتاق ایران و چین از عرضه سنگین درهم در روز یکشنبه در بازار ایران خبر داده بود. حالا خبر رسیده که این محموله در راه است و اگر چنین باشد، باید منتظر ریزش بیشتر قیمت دلار بود.

قیمت دلار ظرف دو هفته حدود ۱۶ هزار تومان کاهش پیدا کرد. سفر رئیس سازمان انرژی اتمی به ایران قیمت دلار را وارد کانال ۵۰ هزار تومان کرد و خبر توافق ایران و عربستان دلار را به کانال ۴۰ هزار تومان رساند.

روز توافق، رئیس اتاق ایران و چین در توییتی از عرضه سنگین درهم به بازار ایران خبر داد و گفت ریزش شدید قیمت دلار در راه است.

خبر عرضه درهم به بازار ارز، زودتر از رسانه‌ها به بازار فردوسی رسیده است و معامله‌گران می‌گویند امروز روز فروش دلار است و فردا روز خرید. چراکه عرضه سنگین درهم در بازار، هم قیمت درهم را کاهشی می‌کند و هم قیمت دلار را و ممکن است آن را به آستانه کانال ۳۰ هزار تومان برساند.

امروز اقتصادآنلاین هم در گزارشی اعلام کرد محموله درهم جدید در راه ایران است. این رسانه نوشت «نرخ‌ها کاهشی شده، مردم اغلب فروشنده‌اند و صرافی‌ها کمتر تمایلی به خرید ارز دارند، اما مهمتر از همه اینها، اعلام خبر عرضه یک محموله قابل توجه درهم در بازار است که می‌تواند تیر نهایی برای کاهش شدید نرخ ارز باشد تا جایی که نرخ دلار را به تحلیل صرافی‌ها، به نیمه کانال ۳۰ هزار تومانی هم پایین ببرد.»

جز رئیس اتاق ایران و چین و البته معامله‌گران میدان فردوسی، فرد دیگری این خبر را تایید نکرده و مشخص نیست محموله جدید درهمی که در راه ایران است چقدر است و اینکه چرا چنین محموله‌ای قرار است به ایران برسد؟

اما اگر چنین باشد، باید منتظر کاهش قیمت دلار بود. چراکه تغییرات قیمتی درهم تاثیر مستقیمی بر قیمت دلار دارد. با کاهش قیمت درهم، قیمت دلار هم پایین می‌رود و با افزایش آن، قیمت دلار هم افزایشی می‌شود.

افزایش عرضه درهم به بازار می‌تواند باعث کاهش قیمت درهم شود و این کاهش، می‌تواند قیمت دلار را مجددا وارد فاز ریزش کند. نکته قابل توجه این است که از میانه‌های امروز قیمت دلار روند افزایشی گرفت و از ۴۴ هزار تومان به ۴۶ هزار تومان رسید. اما همزمان با انتشار این خبر در بازار، قیمت دلار کاهشی شد و به ۴۴ هزار تومان برگشت.

یکی از معامله‌گران بازار به تجارت‌نیوز می‌گوید خبر ورود محموله درهم به کشور از حوالی ظهر به بازار رسیده و روند را دوباره کاهشی کرده است. البته این محموله امروز وارد نمی‌شود و فردا به بازار می‌رسد. ما هم منتظر کاهش قیمت‌های بازاریم و فکر می‌کنیم این محموله قیمت دلار را کاهش دهد. اما بعید است که به زیر ۴۰ هزار تومان برسد.

کارشناسان اقتصادی هم می‌گویند سد مقاومتی قیمت دلار محدوده ۴۵ هزار تومان است. اگر دلار به بالاتر از این رقم برسد، سیگنال افزایش قیمت به بازار می‌دهد. اما اگر دلار به زیر ۴۵ هزار تومان برسد و در این محدوده بماند، روند کاهشی ادامه پیدا می‌کند.

منبع:فرارو

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مهارت دیدنی پلنگ برفی در تعقیب و شکار طعمه در صخره شیب دار!+ فیلم title
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
لحظه احساسی آزادی مردی که ۳۴ سال به اشتباه در زندان بود! + فیلم title
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.
کوسه یک دختر نوجوان استرالیایی را کشت title
دختر نوجوان استرالیایی که با دیدن دلفین ها به داخل یک رودخانه پریده بود مورد حمله کوسه قرار گرفت.
لحظه وحشتناک سقوط دانشجو از طبقه ششم خوابگاه + فیلم (۱۶+) title
در این مطلب ویدئوی سقوط دانشجوی هندوستانی از طبقه ششم یک خوابگاه را ببینید.
حرکت زیبای خبرنگار ترک حین وقوع پس لرزه در گزارش زنده تلویزیون + فیلم title
خبرنگار تلویزیون ترکیه در حین گزارش زنده تلاش کرد تا یک دختربچه را که با وقوع پس لرزه دچار وحشت شده بود آرام کند.
برگزیده
بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند را می‌خوانید.
نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر را می‌خوانید.
قیمت سکه ۳۰۰ هزار تومان افت کرد | پرداخت دو یارانه معیشتی در آستانه نوروز+ جزئیات | افزایش دستمزد کارگران در سال آینده title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند دونگا، جدیدترین گزینه سرمربیگری تیم ملی | قیمت سکه ۳۰۰ هزار تومان افت کرد را می‌خوانید.
غفلت استقلال برایش گران تمام می‌شود | سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند غفلت استقلال برایش گران تمام می‌شود | سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد! | ناراحتی شدید دلالان مسکن از قانون جدید را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار