کد خبر: ۱۳۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۰
«اتاقک گلی» اثری شریف و انسانی، که داستان زیبایی را روایت کرده و قهرمان ماندگاری می‌سازد. اثری که نشان می‌دهد سینما بیش از آن که به حضور چهره‌های مطرح نیاز داشته باشد به قصه خوب و ترسیم قهرمان نیازمند است.

داود صبوری تهیه کننده فیلم سینمایی "اتاقک گلی" در گفتگو با مخاطب ۲۴، گفت: در این اثر سینمایی، سعی کردیم به فیلم نامه وفادار باشیم چراکه فیلم نامه بعد از حدود ۱۸۰ ساعت مصاحبه با افرادی که در عملیات حضور داشتند نوشته و پرداخت شده است؛ و ما در مسیر حرکت فیلم نامه به طور کامل وفادار بودیم، در فیلم رگه‌های کمدی در رفتار "شاهو" می‌بینیم که او یک فرد روستایی است و نگاهش نجات خانواده اش بوده تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود ومیبینیم در مسیر فیلم خودش در خدمت کامل داستان قرار میگیرد.
وی در ادامه افزود: ما از ابتدا همین مسیر را انتخاب میکردیم و نگاهمان این بود که فیلم با ریتم خاص و مختص به محتوای خود با مخاطب همراه شود و مخاطب را با خود همراه کند.
صبوری پیرامون مضمون و محتوای فیلم سینمایی "اتاقک گلی" بیان کرد: داستان فیلم از زبان افرادی روایت می‌شود داخل آن کامیون حضور داشتند و با روایت خاطرات خود، داستان عاشقانه و در عین حال جنگی "اتاقک گلی" را رقم زدند، و شاهو شخصیت است که نگاهی عاشقانه به نامزد و خانواده خود داشته و این نگاه عاشقانه تبدیل به یک نگاه کلی به افراد در روستا و رزمندگان می‌شود و زیبایی خاصی را به دنبال خود می‌آورد که این زیبایی در خدمت مجموعه روستا و رزمندگان قرار می‌گیرد و به طور کل می‌توان گفت؛ روایت عاشقانه "شاهو" کاملا واقعی است.

این تهیه کننده گفت: فیلم "اتاقک گلی" فیلمی است که می‌توان به آن بسیار پرداخت و رگه‌هایی از تعریف جدید جنگ در آن دید و ما از این داستان‌ها در جنگ زیاد داریم که باید به آن باید بیشتر پرداخته شود و به طور کل می‌طلبد فیلم‌های جنگی را از پشت خاک ریز‌ها در بیاوریم و وارد مضمون و عمق رفتار‌های انسانی رزمنده‌ها کنیم. این روش حرکت نوینی است که در ساخت فیلم دفاع مقدس می‌تواند چشم انداز‌های خوبی را به دنبال داشته باشد.
بازیگر مجموعه‌هایی همچون آفتاب پرست، خوب بد جلف، یادآور شد: موزه ملی انقلاب اسلامی دفاع‌مقدس، بنیاد شهید و روایت فتح در تولید این اثر کمک‌های شایانی نمودند که اگر این سه حوزه همکاری لازم را نداشتند اتاقک گلی ساخته نمیشد، بنابراین از تلاش همه این عزیزان تشکر میکنم که با مساعدت‌های خود زمینه‌ای رافراهم نمودند که فیلمی تولید شود که بتواند در ۱۱ بخش کاندید گردد.
وی خاطر نشان کرد: فیلم نامه در راستای پروانه ساخت مورد تایید قرار گرفت و هیچ کم و کسری نداشت و به راحتی پروانه ساخت و نمایش آن صادر شد ما تلاش کردیم در این فیلم به امور مربوط به پاکی و رفتار‌های انسانی، ایثار و از خودگذشتگی تعدادی از رزمندگان دوران ۸ سال دفاع مقدس بپردازیم که برای نجات تعداد زیادی از مردم وارد یک روستا می‌شوند که در نهایت خود به شهادت می‌رسند، ولی نمی‌گذارند هیچ آسیبی به مردم برسد و این نگاه در دوران جنگ در اکثر عملیات‌ها بوده و در این فیلم که نگاهی به عملیات مرصاد دارد کمی متفاوت‌تر مصور شده است به گونه‌ای که می‌توان گفت اتاقک گلی سعی دارد ترسیم گر اتحاد همدلی مردم و رزمندگان بر علیه دشمن را به شکل و شمایلی داستانی و گاه عاشقانه روایت کند.
گفتگو از دینا محمدی

برچسب ها: دفاع مقدس
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مهارت دیدنی پلنگ برفی در تعقیب و شکار طعمه در صخره شیب دار!+ فیلم title
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
لحظه احساسی آزادی مردی که ۳۴ سال به اشتباه در زندان بود! + فیلم title
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.
کوسه یک دختر نوجوان استرالیایی را کشت title
دختر نوجوان استرالیایی که با دیدن دلفین ها به داخل یک رودخانه پریده بود مورد حمله کوسه قرار گرفت.
لحظه وحشتناک سقوط دانشجو از طبقه ششم خوابگاه + فیلم (۱۶+) title
در این مطلب ویدئوی سقوط دانشجوی هندوستانی از طبقه ششم یک خوابگاه را ببینید.
حرکت زیبای خبرنگار ترک حین وقوع پس لرزه در گزارش زنده تلویزیون + فیلم title
خبرنگار تلویزیون ترکیه در حین گزارش زنده تلاش کرد تا یک دختربچه را که با وقوع پس لرزه دچار وحشت شده بود آرام کند.
برگزیده
شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است را می‌خوانید.
از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! | مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ است را می‌خوانید.
بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند را می‌خوانید.
نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار