کد خبر: ۱۳۲۴
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۱
شریف در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:
احمد شریف : درباره برخی اظهارات مبنی بر اینکه جریان اصلاحات در قِبال دریافت هزینه نام برخی از افراد را در لیست خود قرار می‌دهد،گفت: من به عنوان یک فعال سیاسی که سالیان زیادی در این عرصه فعال بودم این موضوع را دور از شان تمام جریان های سیاسی کشور می‌دانم.
شاخص‌های سختی برای تعیین لیست‌های جریان اصلاح طلب و اصولگرا وجود دارند احمد شریف : درباره برخی اظهارات مبنی بر اینکه جریان اصلاحات در قِبال دریافت هزینه نام برخی از افراد را در لیست خود قرار می‌دهد،گفت: من به عنوان یک فعال سیاسی که سالیان زیادی در این عرصه فعال بودم این موضوع را دور از شان تمام جریان های سیاسی کشور می‌دانم.
احمد شریف  عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برخی اظهارات مبنی بر اینکه جریان اصلاحات در قِبال دریافت هزینه نام برخی از افراد را در لیست خود قرار می‌دهد،گفت: من به عنوان یک فعال سیاسی که سالیان زیادی در این عرصه فعال بودم این موضوع را دور از شان تمام جریان های سیاسی کشور می‌دانم.


او ادامه داد: هم جریان اصلاح طلب و هم اصولگرا شاخص های خیلی سِفت و سختی برای تعیین نامزدهای انتخاباتی خود دارند و به هیچ عنوان فکر نمی‌کنم مسائل مالی در تعیین نامزدهای نهایی تاثیرگذار باشد، زیرا همانطور که می‌دانید یک جریان سیاسی طیف وسیعی از افراد را در بر می‌گیرد، پس اگر چنین موضوعی مطرح شود نمی توان برای همیشه پنهان بماند و آن افرادی هم که چنین ادعایی دارند بهتر است با اسناد و مدارک حرف بزنند.

شریف افزود: این اظهارات صرفا اتهامی است که متاسفانه برخی اوقات از زبان برخی افرادی که می‌خواهند جریان های سیاسی را تخریب کنند بیان می‌شود و من  بعید می‌دانم که هیچ جریانی شرط مالی را برای قرار گرفتن در لیست های خود تعیین کنند، یعنی خطِ مشی سیاسی مشخصه اصلی برای حضور در لیست هاست.

فعال اصلاح طلب تاکید کرد: طبعا وضعیت مالی احزاب بسیار بغرنج است و کسانی که انتخاب می‌شوند باید هزینه های مالی خود را خود بپردازند؛ موضوعی که البته کاملا طبیعی است، زیرا اگر به طور شخصی هم بخواهد ثبت نام کنند باید خودشان پرداخت کنند، اما اینکه شرط مالی بگذارند اصلا صحت ندارد.

او درباره برخی از افرادی که پس از ورود به مجلس، فراکسیون خود را تغییر می‌دهند نیز بیان کرد: افرادی که از سوی احزاب معرفی می‌شوند قطعا یک پایبندی حداقلی به احزاب خودشان دارند، اما افرادی که حزبی نیستند و به صورت مستقل نامزد می‌شوند خود را متعهد به هیچ یک از احزاب سیاسی نمی دانند و ما این موضوع را بیشتر درباره آنها می بینیم که البته نوعی بی اخلاقی است. باید احزاب یک تعهدی را از اعضایشان بگیرند و در دوره های بعد هم از این افراد حمایت نکنند،  وگرنه ساز و کار دیگری در این زمینه وجود ندارد.

شریف درباره موضوع جلسه فردای شورای هماهنگی هم گفت: جلسه فردای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات منوط به موضوع انتخابات خواهد بود و باید دید که آخرین آمار تایید صلاحیت شده ها چه آماری خواهد بود تا درباره ارائه لیست تصمیم گرفته شود.

اخبار سیاسیاخبار انتخابات

نام:
ایمیل:
* نظر: