کد خبر: ۱۳۲۳۱
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۹
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش چشمگیر قیمت سکه و طلا در بازار امروز نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته، علیرغم روند صعودی قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی خبر داد و گفت: از بهای سکه سه میلیون تومان و از بهای هر گرم طلا ۲۱۰ هزار تومان کاسته شده است.

سکه ۳ میلیون تومان ارزان شد

مخاطب۲۴ : رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش چشمگیر قیمت سکه و طلا در بازار امروز نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته، علیرغم روند صعودی قیمت اونس طلا در بازار‌های جهانی خبر داد و گفت: از بهای سکه سه میلیون تومان و از بهای هر گرم طلا ۲۱۰ هزار تومان کاسته شده است.

نادر بذرافشان ضمن اعلام خبر ریزش قیمت‌ها در بازار امروز (شنبه ۲۰ اسفند ماه) سکه و طلا نسبت به آخرین معاملات پایانی هفته گذشته (پنجشنبه)، گفت: این ریزش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا که به دنبال مدیریت بانک مرکزی در کنترل نرخ ارز اتفاق افتاده، در حالی که اونس جهانی طلا نسبت به روز پنجشنبه هفته گذشته، افزایش ۴۳ دلاری را تجربه کرده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با قیمت انواع قطعات سکه و مصنوعات طلا در بازار امروز نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته اعلام کرد: براساس آخرین معاملات امروز (شنبه) هر مثقال طلای ۱۷ عیار حدوداً یک میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرده و به هشت میلیون و ۹۵۰ هزار تومان به ازای هر مثقال رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با حدود ۲۱۰ میلیون تومان کاهش در بازار امروز دو میلیون و ۶۷ هزار تومان تعیین قیمت شده است. حباب سکه نیز در محدوده پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود، در حال حاضر در محدوده پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: هر قطعه سکه تمام طرح جدید سه میلیون تومان کاهش قیمت داشته است و به ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. هر قطعه سکه تمام طرح جدید نیز با دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کاهش به ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است. نیم سکه نیز با افت یک میلیون تومانی به ۱۵ میلیون تومان و ربع سکه با افت ۸۰۰ هزار تومانی به ۹ میلیون تومان رسیده است. سکه‌های گرمی بانک مرکزی نیز با حدود ۳۰۰ تومان کاهش به پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

بذرافشان تصریح کرد: قیمت‌ها به ثبات نسبی رسیده و کاهش چشمگیری را تجربه کرده است. همانطور که اشاره شد، علیرغم اینکه در بازار‌های جهانی ۴۳ دلار افزایش اونس جهانی را شاهد بودیم، اما در بازار‌های داخلی، باتوجه به مدیریت بانک مرکزی در کنترل و کاهش نرخ ارز و همچنین اخبار سیاسی-اقتصادی سبب شد که بازار سکه و طلا نیز تحت تاثیر قرار گیرد و با کاهش چشمگیر مواجه شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، در رابطه با آخرین وضعیت تقاضا در بازار نیز، اظهار کرد: تقاضا روال عادی خود را طی می‌کند و تقاضای تشدید شده‌ای وجود ندارد و با وجود اینکه از اواسط هفته گذشته روند نزولی قیمت‌ها آغاز شد، اما التهابی در بازار ناشی از تقاضای کاذب وجود ندارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مهارت دیدنی پلنگ برفی در تعقیب و شکار طعمه در صخره شیب دار!+ فیلم title
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
لحظه احساسی آزادی مردی که ۳۴ سال به اشتباه در زندان بود! + فیلم title
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.
کوسه یک دختر نوجوان استرالیایی را کشت title
دختر نوجوان استرالیایی که با دیدن دلفین ها به داخل یک رودخانه پریده بود مورد حمله کوسه قرار گرفت.
لحظه وحشتناک سقوط دانشجو از طبقه ششم خوابگاه + فیلم (۱۶+) title
در این مطلب ویدئوی سقوط دانشجوی هندوستانی از طبقه ششم یک خوابگاه را ببینید.
حرکت زیبای خبرنگار ترک حین وقوع پس لرزه در گزارش زنده تلویزیون + فیلم title
خبرنگار تلویزیون ترکیه در حین گزارش زنده تلاش کرد تا یک دختربچه را که با وقوع پس لرزه دچار وحشت شده بود آرام کند.
برگزیده
شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است را می‌خوانید.
از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! | مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ است را می‌خوانید.
بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند را می‌خوانید.
نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار