کد خبر: ۱۳۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۴
‏‏مدیر عامل بانک توسعه تعاون؛
هشتمین نشست تخصصی از سلسله نشست‌های اندیشه ورز با حضور مدیرعامل بانک توسعه تعاون و با مشارکت اعضای هیات مدیره، معاونان مدیرعامل و برخی از مدیران ارشد بانک برگزار شد.

برنامه‌های مردم محور در اولویت فعالیت‌ها قرار گیرد

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون؛با حضور مدیرعامل بانک توسعه تعاون هشتمین نشست تخصصی از سلسله نشست‌های اندیشه ورزی در این بانک با مشارکت اعضای هیات مدیره، معاونین مدیرعامل و برخی از مدیران ارشد بانک همسو با دغدغه‌های دولت سیزدهم و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون طراحی و برگزار شد.
محمد شیخ حسینی مدیرعامل بانک توسعه تعاون در این نشست ضمن اشاره به محور اصلی نشست و تاکید بر تدوین و مدیریت برنامه‌ها و ماموریت‌های مردم محور در بانک توسعه تعاون، گفت بهره گیری از دانش و تجربیات خبرگان و صاحبنظران پولی و بانکی در فرایند تصمیم سازی، تصمیم گیری و اتخاذ سیاست‌های اصولی در مسیر هموار نمودن دغدغه‌های دولت و تامین نیاز‌های مردمی یک اصل کلیدی محسوب می‌شود که در نشست‌های اندیشه ورز این مهم با یک شیوه اصولی و علمی محقق می‌گردد.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون تمرکز و توجه به حوزه هایی، چون اعتبارسنجی، داده و داده کاوی، توسعه فرهنگ مشتری مداری و توجه به آموزه‌های اسلامی مردم داری، مشورت دهی فنی و تخصصی به مشتریان بانک را از موضوعات کلیدی و مهم پیش روی بانک توسعه تعاون ترسیم و گفت مقوله هایی، چون طرح جهش مسکن، حمایت از خانواده، فرزندآوری، نهاد‌های حمایتی می‌بایست بطور برجسته در مدیریت تجهیز و تخصیص منابع مطمح نظر باشد.
شیخ حسینی تمرکز بر نیاز‌های کسب و کار‌های کوچک و متوسط و نیاز این نوع کسب و کار‌ها به مشورت و همراهی فنی و تخصصی بانکداران بیشتر از کسب و کار‌های بزرگ اشاره نمود و گفت شرکت‌های تعاونی به مشورت تخصصی فنی همکاران شعب بانک توسعه تعاون نیاز دارند و به واسطه ماهیت کسب و کار، همراهی فکری و مالی این نوع کسب و کار‌ها در بانک توسعه تعاون مقوله استراتژیک قلمداد می‌شود.
دکتر علی دیواندری در هشتمین نشست اندیشه ورز بانک توسعه تعاون، بعنوان سخنران با ارایه یک مدل علمی، چالش‌های پیش روی صنعت بانکداری را تبیین نمود. وی در این مدل چهار بعد: رقابت با بانک ها، وضعیت موجود بانک، رقبای بالقوه بانک و مقررات گذاری را طرح و در هر بعد، بینش‌های مورد نیاز تصمیم سازان و تصمیم گیران بانکی را تشریح نمود.
دیواندری در آغاز سخن با تشریح عبارت"دوره طلایی تصمیم‌های استراتژیک" به برخی برهم زننده-های تاثیرگذار در صنعت بانکداری مانند نسل z، نسل دیجیتال، سرمایه گذاری‌های دیجیتال، تمرکز بر حل مشکلات مردم و تامین نیاز‌های مردم، کارآفرینان و مشتریان نسل z اشاره نمود و گفت کووید ۱۹ یک برهم زننده تاثیرگذار بر نظام بانکداری بوده و دیگر برهم زننده ها، مانند بازی سازی‌ها و برنامه‌های مبتنی بر بازی، صنعت بانکداری را متأثر نموده و بانک دیگر صرفاً شعبه نیست و خدمات بانکداری مبتنی بر فناوری نوین و مشاوره‌های مالی و سرمایه گذاری در سال اخیر غالب شده است.
این صاحبنظر حوزه پولی و بانکی در چهار بعد موضوعات کلیدی، چون تعادل در منابع، تحول دیجیتال، استراتژی شرکتی، چابک سازی، شبکه‌های اجتماعی، هوش مصنوعی، فضای ابری، قانون گذاری و ... را بینش‌های مورد نیاز مدیران ارشد صنعت بانکداری ذکر و تبیین نمود امروز بانکداری یک ضرورت محسوب می‌شود، ولی بانک‌ها الزاماً ضروری نخواهند بود.
همچنین از سوی اعضای هیات مدیره، معاونین بانک توسعه تعاون و سایر حاضرین نشست اشاره شد بنگاه‌های کوچک و متوسط ۹۰ درصد کل بنگاه‌های جهان را تشکیل می‌دهند و تقریباً ۷۰ درصد اشتغال و تولید ناخالص داخلی در سراسر جهان توسط این بنگاه‌ها خلق می‌شود. در گفتگو‌های اعضای محترم هیات مدیره تشریح شد تحقیقات اخیر مجمع جهانی اقتصاد نشان می‌دهد که ۶۷ درصد بنگاه‌های کوچک و متوسط و بنگاه‌های میانی، مبارزه برای بقاء را چالش اصلی خود قلمداد می‌کنند و در نظام‌های مالی بانک محور، باید بمنظور تسهیل دسترسی کسب و کار‌های کوچک و متوسط به خدمات مالی، مدل‌های جدید و پایداری را ایجاد کرد تا از این طریق رشد اقتصادی و کارآفرینی تقویت گردد. در پایان مباحث و گفتگوی چندسویه، با تمرکز بر موضوعات کلیدی بانکی مطرح شده، اعضای نشست جایگاه کسب و کار‌های کوچک و متوسط، ظرفیت¬های بخش تعاون، اهتمام به رویکرد‌های نوآورانه در سیاست گذاری ها، طراحی و معرفی محصولات نو و جدید منطبق با نیاز روز را از موضوعات کلیدی بانک توسعه تعاون ذکر نمودند.
کریم میرزاخانی مدیر مرکز آموزش و پژوهش بانک توسعه تعاون در این نشست گفت یکی از پیشران‌های مهم تولید و شکوفایی اقتصادی کشور، نظام بانکی است که به عنوان تامین کننده سوخت ماشین‌های محرک توسعه اقتصادی عمل می‌کند. وی افزود در سطح جهانی چالشهایی، چون ظهور فناوری‌های نوین، تغییر پاردایم‌های مشتری مداری، نسل‌های نوین سرمایه انسانی و زیست بوم جهانی برای صنعت بانکداری مطرح است و در سطح ملی چالشهایی، چون وابستگی بیش از حد توزیع اعتبارات به سیستم بانکی، بالا بودن نسبت مطالبات غیرجاری و کمبود منابع، پایین بودن نسبت کفایت سرمایه، بالا بودن دارایی‌های غیرنقدی شبکه بانکی، تشدید رکود اقتصادی، افزایش نرخ سود سپرده‌ها و افزایش قیمت تمام شده و ... مطرح است که برای رفع چالش‌های فوق اصلاحات سیاستی، هماهنگی مضاعف‌تر سیاست‌های پولی و مالی کشور، توسعه دستگاه‌های نظارتی همگام با بانکداری نوین در کنار تغییر مدل کسب و کار بانک ها، استقرار حاکمیت شرکتی نوین در بانک ها، برنامه ریزی دقیق و زمانبندی شده تحول نظام بانکی کشور می‌تواند کمک کننده باشد.
حسن عاشقی رییس اداره کل آموزش بانک توسعه تعاون، استمرار نشست‌های اندیشه ورز با رویکرد کاملاً علمی و با حضور صاحبنظران و خبرگان برجسته نظام پولی و بانکی و اقتصادی کشور را مسیر آموزشی شایسته توجه و مهم ذکر نمود و گفت موضوعات و مباحث مطرح شده در نشست‌های اخیر، دستاورد‌های آموزشی مهمی داشته است. رییس اداره کل آموزش بانک توسعه تعاون برگزاری نشست‌های اندیشه ورزی را یکی از روش‌های آموزشی نوآورانه بانک ذکر نمود و گفت به سبب عنوان برنامه و شیوه برگزاری، این روش توانسته مطلوبیت‏ خاصی کسب و پیامد‌های مهمی برای بانک توسعه تعاون به ارمغان آورد.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مهارت دیدنی پلنگ برفی در تعقیب و شکار طعمه در صخره شیب دار!+ فیلم title
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
لحظه احساسی آزادی مردی که ۳۴ سال به اشتباه در زندان بود! + فیلم title
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.
کوسه یک دختر نوجوان استرالیایی را کشت title
دختر نوجوان استرالیایی که با دیدن دلفین ها به داخل یک رودخانه پریده بود مورد حمله کوسه قرار گرفت.
لحظه وحشتناک سقوط دانشجو از طبقه ششم خوابگاه + فیلم (۱۶+) title
در این مطلب ویدئوی سقوط دانشجوی هندوستانی از طبقه ششم یک خوابگاه را ببینید.
حرکت زیبای خبرنگار ترک حین وقوع پس لرزه در گزارش زنده تلویزیون + فیلم title
خبرنگار تلویزیون ترکیه در حین گزارش زنده تلاش کرد تا یک دختربچه را که با وقوع پس لرزه دچار وحشت شده بود آرام کند.
برگزیده
بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند را می‌خوانید.
نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر را می‌خوانید.
قیمت سکه ۳۰۰ هزار تومان افت کرد | پرداخت دو یارانه معیشتی در آستانه نوروز+ جزئیات | افزایش دستمزد کارگران در سال آینده title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند دونگا، جدیدترین گزینه سرمربیگری تیم ملی | قیمت سکه ۳۰۰ هزار تومان افت کرد را می‌خوانید.
غفلت استقلال برایش گران تمام می‌شود | سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند غفلت استقلال برایش گران تمام می‌شود | سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد! | ناراحتی شدید دلالان مسکن از قانون جدید را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار