کد خبر: ۱۳۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی امروز در همایش هم افزایی و همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستا گفت: جغرافیای جمهوری اسلامی ایران و مزیت‌ها، زیرساخت‌ها و سرمایه انسانی غنی ما حکایت از این دارند که این مرزو بوم می‌تواند جایگاه مهم تری در اقتصاد جهان داشته باشد. صولت مرتضوی با بیان اینکه کشور ما ظرفیت جمعیتی در حد ۴ برار جمعیت کنونی را دارد گفت: مزیت‌های ایران در حوزه نفت، معدن و گردشگری بسیار چشمگیر است. اگر این مزیت‌ها را با دانش روز پیوند دهیم یعنی ره صد ساله در فرصتی کوتاه رفته ایم.

صنعت فولاد کشور نیاز به افزایش تولیدات دانش بنیان دارد

به گزارش مخاطب24به نقل از شرکت ذوب آهن اصفهان:وی افزود: امروز در شرایط تحریم‌های ناعادلانه هستیم و صنعت نفت ما را تحریم کرده اند. در این شرایط هر قدر بر فعالیت‌های دانش بنیان تاکید کنیم و تولیدات دانش بنیان داشته باشیم، صنعت ما در برابر تحریم بسیار مقاوم‌تر می‌شود و می‌توانیم به راحتی صادرات را توسعه دهیم.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار کرد: اگر در اکتشافات معدنی، به دانش روز مسلح شویم می‌توانیم در صنایع مختلف درآمد بسیاری حاصل کنیم و در اقتصاد جهان جایگاه مهم تری خواهیم یافت.

صولت مرتضوی گفت: در بخش کشاورزی حدود هشت میلیون هکتار کشت آبی داریم و راندمان آبی ما ۳۰ در صد است و اگر این راندمان ۶۰ درصد شود ۱۶ میلیون هکتار کشت آبی خواهیم داشت که به معنای تحولی بزرگ در این بخش است.
وی افزود:در گردشگری مزیتی بالای ۲۰ میلیارد دلار داریم و با مجموع این مزیت‌ها این کشور را نمی‌توانند شکست دهند. ضمن اینکه به لحاظ موقعیت جغرافیایی و دسترسی به آب‌های آزاد کشور قدری هستیم.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت:با اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد مقاومتی و توسعه بازار، صنعت فولاد کشور ما توسعه خوبی یافته و اگر تولید دانش بنیان را در این زمینه توسعه دهیم این صنعت نیز متحول می‌شود.

مرتضوی کم بودن تیراژ تولید را عامل عدم تعادل در اقتصاد دانست و گفت: باید افزایش تولید را در اولویت قرار دهیم تا بازار رقابت پذیری داشته باشیم.
وی جوانگرایی و تخصص گرایی در مدیریت صنایع کشور را در شرایط کنونی بسیار مهم و ضروری دانست و گفت:همایش امروز پیوند مبارکی بین برخی کارخانجات و مراکز علمی کشور بود و امیدوارم موجب رونق اقتصاد، افزایش بهره وری و کمک به توسعه کشور شود.

 
برچسب ها: ذوب آهن اصفهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مهارت دیدنی پلنگ برفی در تعقیب و شکار طعمه در صخره شیب دار!+ فیلم title
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
لحظه احساسی آزادی مردی که ۳۴ سال به اشتباه در زندان بود! + فیلم title
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.
کوسه یک دختر نوجوان استرالیایی را کشت title
دختر نوجوان استرالیایی که با دیدن دلفین ها به داخل یک رودخانه پریده بود مورد حمله کوسه قرار گرفت.
لحظه وحشتناک سقوط دانشجو از طبقه ششم خوابگاه + فیلم (۱۶+) title
در این مطلب ویدئوی سقوط دانشجوی هندوستانی از طبقه ششم یک خوابگاه را ببینید.
حرکت زیبای خبرنگار ترک حین وقوع پس لرزه در گزارش زنده تلویزیون + فیلم title
خبرنگار تلویزیون ترکیه در حین گزارش زنده تلاش کرد تا یک دختربچه را که با وقوع پس لرزه دچار وحشت شده بود آرام کند.
برگزیده
بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند را می‌خوانید.
نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر را می‌خوانید.
قیمت سکه ۳۰۰ هزار تومان افت کرد | پرداخت دو یارانه معیشتی در آستانه نوروز+ جزئیات | افزایش دستمزد کارگران در سال آینده title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند دونگا، جدیدترین گزینه سرمربیگری تیم ملی | قیمت سکه ۳۰۰ هزار تومان افت کرد را می‌خوانید.
غفلت استقلال برایش گران تمام می‌شود | سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند غفلت استقلال برایش گران تمام می‌شود | سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد! | ناراحتی شدید دلالان مسکن از قانون جدید را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار