کد خبر: ۱۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
وزیر نفت گفت: به دانشگاه‎های طرف قرارداد گفته‎ایم که در صورت نیاز در اجرای پروژه‎های پژوهشی از همکاری دانشگاه‎های بین‎المللی استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه، امروز در نشست مشترک با روسای دانشگاه‎های طرف قرارداد پروژه‎های میدان‌‏محور (بالادستی)، با اشاره به همکاری صنعت نفت با دانشگاه‌ها برای افزایش تولید نفت در کشور، اظهار کرد: در گام دوم به دنبال ارتقا و توسعه فناوری‌های نفتی با کمک دانشگاه‌ها هستیم.

وی با بیان این‌که این جلسه یک جلسه گفت و شنود است و مدت‌ها بود که به دنبال این بودیم تا دانشگاه‌ها در بخش بالادستی فعال شوند، گفت: جلسه ای در مورد حضور دانشگاه‌ها در بخش پایین دستی نیز تا چند هفته آینده برگزار خواهد شد.


زنگنه با تاکید بر این‌که هدف ما این است که نه تنهادر بخش مطالعات، بلکه در زمینه پژوهشی نیز دانشگاه‌ها فعال شوند، تصریح کرد: امروز صحبت روسای دانشگاه‌ها و مسوولان اجرای طرح‌ها شنیده خواهد شد و پیشرفت ها را بررسی می کنیم.

وی با بیان این‌که از سال ۷۷  ایجاد ظرفیت برای دانشگاه‌ها در دستور کار بوده و در این سال‌ها نیروهای خوبی تربیت شده‌اند، اظهار کرد: به اتکا این نیروها، کار را در فاز دوم برای ارتقا و توسعه فناوری در بخش نفت آغاز خواهیم کرد.

زنگنه با بیان این‌که شرط ما این بوده که در هر کدام از پروژه‌ها تعدادی دانشجو نیز مشغول شوند تا دانش در صنعت نفت ارتقا پیدا کند، اظهار کرد: بالاترین بخش پژوهشی مربوط به افزایش برداشت از مخازنی است که حجم زیادی هیدروکربور دارند و امکان افزایش برداشت در آن‌ها وجود دارد.  

برچسب ها: وزیر نفت ، بیژن زنگنه
نام:
ایمیل:
* نظر: