کد خبر: ۱۲۴۵
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
مهرعلیزاده در گفت و گو با «تابناک»:
معاون رئیس جمهور در دولت اصلاحات گفت: به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان تا به امروز هر چقدر رایزنی کردند به نتیجه و رویکرد مشخصی دست پیدا نکردند از این رو به نظر بنده خیلی نمی‌توان تغییراتی را در روند بررسی مجدد صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان آن هم در قبال اصلاح‌طلبان مشاهده کرد...

یک ماه دیگر یعنی دوم اسفند ماه انتخابات مجلس یازدهم در سراسر کشور برگزار خواهد شد تا با رأی مردم چهره های جدیدی راهی بهارستان شوند. در حال حاضر بسیاری از روندهای قانونی انتخابات طی شده و نتایج بررسی صلاحیت ها هم از سوی شورای نگهبان به طور رسمی اعلام شده است تا اکثر کاندیداهایی که صلاحیت شان به تائید رسیده است، مقدمات حضور هرچه بهتر در این عرصه را فراهم کنند.

به گزارش «مخاطب24»، البته برخی نمایندگان سابق مجلس و همچنین چهره های سیاسی شاخص هم هستند که صلاحیت شان به تائید نرسیده و هم اکنون در حال پیگیری اعتراض خود در این خصوص هستند و ممکن است شورای نگهبان در خصوص برخی افراد بنا به اسناد و مدارک موجود تجدید نظر کند. به هر حال یک ماه دیگر و در دومین روز اسفند ماه مردم به انتخاب از بین چهره های حاضر در انتخابات خواهند پرداخت.

حضور هرچه بیشتر مردم در صحنه انتخابات و همچنین برنامه ریزی برای رسیدن به وحدت در بین گروه های سیاسی و جلوگیری از معرفی لیست های انتخاباتی متعدد از جمله برنامه هایی است که برای انتخابات در حال طرح ریزی است. اصولگرایان از یک طرف و اصلاح طلبان از طرف دیگر به دنبال ایجاد بیشترین میزان وحدت در بین خود هستند و تلاش می کنند به یک لیست واحد برسند.

لبته اصلاح طلبان به مانند بیشتر ادوار انتخاباتی از عملکرد شورای نگهبان رضایت چندانی ندارند و بر این عقیده هستند که با توجه به ردصلاحیت کاندیداهای شان کار سختی برای بستن یک لیست واحد و کارآمد انتخاباتی دارند و انتظارشان این است که شورای نگهبان پس از رسیدگی به شکایت ها در مورد برخی چهره های اصلاح طلب تجدید نظر کند.

کار سختی برای بستن لیست انتخاباتی داریم

یک چهره سیاسی اصلاح‌طلب که در سال 84 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بوده، در گفت و گو با خبرنگار «مخاطب24» اظهار کرد: به نظر می‌رسد با توجه به عدم تایید صلاحیت بسیاری از چهره های اصلاح‌طلب این جریان در نحوه بستن لیست‌های انتخاباتی خود با مشکلاتی روبه رو شود.

«محسن مهرعلیزاده» چهره سیاسی اصلاح‌طلب درباره اینکه آیا اصلاح‌طلبان بنایی برای رایزنی با شورای نگهبان در راستای تایید صلاحیت بسیاری از چهره‌های اصلاح‌طلب که قصد ورود به انتخابات مجلس را داشتند دارند یا خیر؟ گفت: به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان تا به امروز هر چقدر رایزنی کردند به نتیجه و رویکرد مشخصی دست پیدا نکردند از این رو به نظر بنده خیلی نمی‌توان تغییراتی را در روند بررسی مجدد صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان آن هم در قبال اصلاح‌طلبان مشاهده کرد.

باید با مدیریت منطقی کشور را از آشفتگی خارج کرد

وی درباره شرایط موجود کشور، مشکلات و همچنین اینکه چه کارهایی برای خارج شدن از این فضا باید انجام داد، افزود: فضای سیاسی کشور امروز به دلیل وقوع اتفاقات مکرر بعضا مثبت و بعضا منفی دچار آشفتگی خاصی است که بدون شک با یک مدیریت منطقی و به جا می‌توان از این وضعیت خارج شد.

این چهره سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه اعتراضات ۲۵ دی اثرات منفی را در کشور به جارگذاشت، تصریح کرد: بعد از این دست اتفاقات شهادت سردار سلیمانی اتفاق بسیار سختی برای مردم بود، اما در مراسم تشییع وی شاهد همبستگی و وحدت عینی و عملی مردم بودیم که در روند مواجهه با مشکلات کشور بسیار مثمرثمر بود.

مهرعلیزاده خاطرنشان کرد: مسیر در پیش گرفته شده در کشور در امتداد اتفاقاتی چون شهادت سردار سلیمانی در حال طی کردن دوران خود است که البته در این مسیر باید به بسیاری از مولفه‌های توجه کرد.

فکر نمی‌کنم اصلاح‌طلبان بتوانند لیست کاملی بدهند

وی درباره اینکه  آیا اصلاح‌طلبان با توجه به عدم تایید صلاحیت گزینه‌های مدنظرشان به یک لیست واحد در انتخابات مجلس خواهند رسید؟ تاکید کرد: بنده از روند فعالیت اصلاح‌طلبان اطلاع خاصی ندارم، اما چون تعداد زیادی از اصلاح‌طلبان صلاحیت‌شان تایید نشده بعید است اصلاح‌طلبان بتوانند برای ورود به انتخابات مجلس بتوانند به یک لیست کامل برسند.

این چهره سیاسی اصلاح‌طلب خاطر نشان کرد: به نظر می ‌رسد در مقطع فعلی رسیدن به یک لیست مشترک برای اصلاح‌طلبان بسیار سخت خواهد بود، از این رو‌ باید منتظر عملکرد و نتیجه‌بندی دوستان اصلاح‌طلبان باشیم تا ببینیم با چه رویکرد قصد حضور در انتخابات مجلس را دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر: