کد خبر: ۱۲۴۲
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
مسئولان سریع‌تر چاره‌ای بیندیشند
روستای تومان احمد بخش گافر و پارامون شهرستان بشاگرد با مشکلات ناشی از سیل دست و پنجه نرم می‌کنند و هنوز پس از گذشت بیش از ۱۲ روز از سس ویرانگر هیچگونه امدادرسانی به اهالی این روستا نشده است.
به گزارش تابناک به نقل از تسنیم از بشاگرد، رئیس شورای اسلامی و دهیار روستای تومان احمد شهرستان بشاگرد از وضعیت نابسامان مردمان این روستا خبر دادند.

محمد طاهریان دهیار روستای تومان احمد  اظهار داشت: این روستا تا مرکز شهرستان بشاگرد ۸۵ کیلومتر و تا مرکز بخش ۵۵ کیلومتر فاصله دارد و برای ورود به روستا باید از دو رودخانه بزرگ جگین و گابریک عبور شود.

وی افزود: این روستا ۵۷ خانوار با جمعیتی حدود ۲۷۳ نفر دارد که حالا پس از گذشت ۱۲ روز از سیل گسترده در منطقه با کمبود شدید آذوقه و مواد خوراکی مواجه هستند.

دهیار روستای تومان احمد گفت: بار‌ها با فرماندار و بخشدار تماس گرفته‌ایم، اما جواب تلفن ما را نداده‌اند و تنها با ارسال پیامکی مبنی بر اینکه تا فردا راه را بازگشایی و امدادرسانی می‌کنیم بسنده کرده‌اند.

وی ادامه داد: در روستای تومان احمد هیچ مغازه‌ای برای فروش اجناس مورد نیاز مردم وجود ندارد و عملا مردم این روستا در حال حاضر چیزی برای خوردن ندارند و اگر سریعتر از طریق بالگرد به مردم این روستا امدادرسانی نشود مردم از گرسنگی جان خود را از دست خواهند داد.

طاهریان گفت: در نزدیکی روستای ما ۷ خانوار دیگر نیز زندگی می‌کنند که اوضاع آن‌ها هم به شدت بحرانی و اسفناک است.

رئیس شورای اسلامی روستای تومان احمد نیز اظهار داشت: ما دورترین روستا از مرکز شهرستان هستیم همه چیز در این روستا خراب شده و حتی آردی وجود ندارد که بتوانیم نان خشک به زن و بچه خود بدهیم.

وی افزود: راه دسترسی روستا مسدود است و خودمان نمی‌توانیم از رودخانه‌ها عبور کرده و به روستا‌های مجاوری که اقلام امدادی دریافت کرده‌اند برویم، مردم این روستا از گرسنگی می‌میرند اگر مسئولان هر چه سریعتر به دادمان نرسند.

موسی توسلی گفت: اهالی این روستا کپر نشین هستند خانه‌ها خراب شده، لوله‌های آب روستا را سیل برده به بخشدار و فرماندار هم زنگ میزنیم پاسخ نمی‌دهند و با ارسال پیامک می‌گویند راه را باز می‌کنیم، اما تاکنون این اتفاق نیوفتاده است.

وی افزود: خواهش می‌کنیم با بالگرد به داد مردم برسید پس از گذشت ۱۲ روز هنوز یک کیسه آرد به روستا نیامده است مردم و زن بچه‌ها با سختی زیادی مواجه هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر: