کد خبر: ۱۱۶۵
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
دکترمحسن محمد باقرزاده در نشست حضوری با تولید کنتدگان و اقشار مردم تهران گفت در کشور ایران زنجیره تولید و توزیع دارای مشکلات عدیده ای است که در این حلقه تولید تا مصرف جولانگاه دلال ها و واسطه ها شده بدین معنی که اقلام تولیدی بخش کشاورزی با چندین برابر قیمت به دست مصرف کننده میرسد .
دکترمحسن محمد باقرزاده در نشست حضوری با تولید کنتدگان و اقشار مردم تهران گفت

در کشور ایران زنجیره تولید و توزیع دارای مشکلات عدیده ای است که در این حلقه تولید تا مصرف  جولانگاه دلال ها و واسطه ها شده بدین معنی که اقلام تولیدی بخش کشاورزی با چندین برابر قیمت به دست مصرف کننده میرسد . درپروسه هم تولید کننده و هم مصرف کننده متضرر میگردد . و بهای گزاف پرداختی صرفا به نفع دلالها و رانت ها موجود در حوزه خدمات شهری میگردد. .

با توجه به نگرش تدبیر گرانه  کاندیداهای جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی شورای اسلامی شهر تهران  درصدد هستیم که بستری را فراهم آوریم با ایجاد میادین اصلی و واگذاری مدیریت آن به تشکلها   خلع مدیریتی زنجیره توزیع در تهران  را سازماندهی و ساماندهی کنیم . منجمله این میادین میدان بهمن است که عرضه کننده گوشت قرمز و مرغ کشور در تهران است که بعضا رانت های موجود سبب ایجاد معضل در صنف شده و تنش های ایجاد شده در فرایند تولید در سطح ملی تاثیرات منفی خود را می گذارد . لذا ما در صدد هستیم این زنجیره از فرایند تولید را در اختیار خود مرغداران قرار دهیم . بی شک تولید کننده بهترین مکانیزم را در عرضه کالا بکار خواهد گرفت تا با سود متعارف و با حذف واسطه ها و دلال ها علاوه بر تثبیت قیمت ها با قیمت منطقی محصول در اختیار مردم تهران قرار گیرد .

باتوجه به گزارشات واصله قیمت مرغ در میدان بهمن لحظه ای تغییر پیدا میکند که این نوسان قیمت تاثیر منفی در قیمت ملی دارد  . لذا شورای اسلامی شهر تهران با تشکیل ستاد ملی با مشارکت و عضویت متولیان و دست اندرکاران . امور تصدی گری را به خود صنف واگذار خواهد کرد.

 .

 دبیرکل تدبیر و توسعه بیان داشت که مجموعه تدبیر و توسعه در طول مدیریت ریاست جمهوری و یا مدیریت شهری ( شورای شهر ) بعنوان رابط و چشم بیدار مردم مطالبات مردم و تولید کنندگان را پیگیری و اقدام خواهد کرد .

کاندیدای شورای شهر تهران افزود تدبیر و توسعه با نگرش اعتدال گرا و عملگرا در پی حل معضلات جامعه شهر ی تهران خواهد بود و شهر ارزان و سالم جز اهداف اصلی خواهد بود

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها