کد خبر: ۱۱۳۸۷
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
بر اساس آخرین اخبار رتبه بندی معلمان قرار است به زودی رتبه نهایی حدود ۳۰۰ هزار فرهنگی صادر شود. اما پس از صدور رتبه نهایی چه گزینه‌هایی پیش روی فرهنگیان است.
گزینه‌های فرهنگیان بعد از رتبه بندی معلمان
مخاطب ۲۴- اخبار فرهنگیان، چند روز پیش اعلام شد که به زودی رتبه نهایی تقریبا ۳۰۰هزار فرهنگی بر اساس فانون رتبه بندی معلمان صادر و در درگاه خدمات واحد الکترونیکی وزارت آپ (برای صدور حکم رتبه بندی) بارگذاری می‌شود. در ادامه توضیحاتی درباره ادامه ماجرا می‌خوانید.

در این مرحله رتبه‌های ۱و۲شاغلین و ۱و۲، ۳بازنشستگان صادر خواهد شد.

به محض اعلام وزارت، در سامانه my.medu.ir نتیجه رتبه بندی را برای همکاران (این ۳۰۰ هزار نفر) اعلام می‌کنیم

این دسته از همکاران به محض اینکه کلیک کنند دو حالت اتفاق میافتد، یا اینکه فرد جز این ۳۰۰هزار، بعنی مشمولین شاغل ۱و۲ و بازنشیته ۱و۲و ۳ هست و نتیجه رتبه‌بندی را در سامانه می‌بیند یا فرد در این دسته قرار نگرفته و رتبه ایشان توسط هیئت ممیزه مشخص نشده است.

در صورتی که مشخص شده باشد کارنامه ابتدایی را میتوان مشاهده کرد و وضعیت رتبه مشخص خواهد بود.
با مشاهده کارنامه، دو گزینه در اختیار همکار است
۱-همکار رتبه خود را پذیرفته و گزینه تایید را انتخاب خواهد کرد و ثبت نهایی و ارسال بزنید
ثبت نهایی و ارسال در گزینه اول به معنی این است که همکار رتبه‌ای که برای او تعیین شده را مورد تایید کرده و پذیرفته است و در پروسه صدور حکم قطعی قرار خواهد گرفت.

۲- گزینه دوم گزبنه‌ای برای اعتراض به رتبه اعلام شده است، همکاری که به هر دلیلی نسبت به رتبه اعلام شده اعتراض دارد، گزینه دوم (گزینه اعتراض به رتبه اعلام شده) را انتخاب خواهد کرد، پس از کلیک روی گزینه دوم، ۴گزینه برای همکار فعال خواهد شد و همکار انتخاب خواهد کرد که به کدامیک از شایستگی‌های چهارگانه اعتراض دارد
(امکان انتخاب از یک شایستگی تا ۴شایستگی وجود دارد) و سپس توضیحات مربوطه در مورد دلایل اعتراض خود را درج می‌کند

پس از آن، رتبه‌ی فرد مجدد در کارتابل اعتراض قرار خواهد گرفت و نتیجه اعتراض توسط هیئتی که توسط آیین نامه مشخص شده است، بررسی میشود.

این نکته در نظر داشته باشید که این پروسه‌ای زمانبر خواهد بود، چون دوباره مدارک و مستندات همکار مجدد باید بررسی شود حالا بر حسب نیاز شاید دعوت بشوند و مدارک بخواهند و بررسی مجدد انجام شود.

پیش بینی بر این است وقتی در سامانه my.medu.ir اعلام رتبه‌ی ۳۰۰هزار همکار انجام شود، حسب اطلاع رسانی‌هایی که خواهد شد که ترکیبی از پیامک به همکار و اطلاع رسانی در شبکه‌های مجازی و اجتماعی خواهد بود، به نظر میرسه که ما بتوانیم طی دو تا سه روز وضعیت تمام این ۳۰۰هزار نفر را مشخص کنیم

هیئت‌های ممیزه
برای اعلام اسامی هیات‌های ممیزه، دو تا فایل اکسل برای استان‌ها ارسال شد، تقریبا الان دیگر فاز اول یعنی تنظیم اطلاعات انحام شده است و فاز دوم در حال تکمیل هست. (چهارشنبه)

هیئت ممیزه چه اتفاقی را رقم خواهد زد
در پنل هر یک از اعضا هیات ممیزه، برای هر همکاری که مشمول رتبه‌ای شده است دو گزینه وجود دارد
۱- تایید
۲- ارجاع به ارزیاب

هر یک از اعضا هیات ممیزه (که بسته به شهرستان‌ها و نواحی از ۷ تا ۱۵ نفر هستند) می‌توانند مطابق بررسی خود، یا گزینه تایید رتبه را بزنند یا گزینه ارجاع به ارزیاب با مشخص کردن مورد با موارد‌ای از شایستگی‌ها که نیاز به بررسی مجدد دارد از بین ۵ گزینه موجود (این گزینه منجر به بررسی مجدد از خود اظهاری همکار تا اظهار نظر مدیر و مستندات… بر حسب نیاز خواهد شد)

برای هر همکار مطابق رای اکثریت (بیش از ۵۰ درصد هیات ممیزه) یا نهایتا رتبه تایید شده یا به ارزیاب ارجاع داده می‌شود.

هر عضو هیات ممیزه فقط دو گزینه تایید یا ارجاع به ارزیاب را دارد بجز حراست و مسوول امور اداری…
۲۵امتیاز حراست فقط در دسترس حراست خواهد بود و ایشان در هیئت ممیزه می‌تواند ان را بالا یا پایین کند؛ و مسوول امور اداری تنها کسی است که میتواند سنوات خدمت معلمی را به نوعی دستخوش تغییر دهند

منبع روزنو
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
معلم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
0
0
قطعن ما اگر رتبه که با زحمات سالها رنج در آموزش و پرورش وخدمت در مناطق روستایی نباشد اعتراض خواهیم کرد من ۲۴ سال سال خدمت در مناطق روستایی و محروم را دارم هیچ گاه قبول نمی کنم رتبه پایین را.در ضمن مدرک فوق لیسانس هم سال ها است که گرفته ام
یا الله
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
0
0
آقای رییسی آقای نوری شما را قسم می دهم به الله،به پیغمبر ،به معصومین ع به شهدای ناب الله به حبیبان الله به قدرت کن فیکون الله این رتبه بندی را اجرا نکنید .من ۲۴ سال در مدارس عشایری چند پایه تدریس کردم به امید امتیازاتی که در اواخر خدمت به دردم بخورد سازماندهی امسال کل منطقه امتیاز ۱۸ داشتم مدیر آموزش و پرورش بدون لحاظ کردن امتیاز به صورت سلیقه ای سازماندهی کرده و تیشه به ریشه ام زد حالا هم با مدرک ارشد مرتبط امتیازات بنده را تایید نکرده از رتبه ی ۵ عالی به رتبه ی ۲ تنزلم داده این درد را کجا برم.......................
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مهارت دیدنی پلنگ برفی در تعقیب و شکار طعمه در صخره شیب دار!+ فیلم title
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
لحظه احساسی آزادی مردی که ۳۴ سال به اشتباه در زندان بود! + فیلم title
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.
کوسه یک دختر نوجوان استرالیایی را کشت title
دختر نوجوان استرالیایی که با دیدن دلفین ها به داخل یک رودخانه پریده بود مورد حمله کوسه قرار گرفت.
لحظه وحشتناک سقوط دانشجو از طبقه ششم خوابگاه + فیلم (۱۶+) title
در این مطلب ویدئوی سقوط دانشجوی هندوستانی از طبقه ششم یک خوابگاه را ببینید.
حرکت زیبای خبرنگار ترک حین وقوع پس لرزه در گزارش زنده تلویزیون + فیلم title
خبرنگار تلویزیون ترکیه در حین گزارش زنده تلاش کرد تا یک دختربچه را که با وقوع پس لرزه دچار وحشت شده بود آرام کند.
برگزیده
عین‌الله، پدر رامین رضاییان کیست؟ | معرفی و اطلاعات کامل سریال آکتور | اعطای بیش از ۲۰ هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی در سال جاری title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند عین‌الله، پدر رامین رضاییان کیست؟ | معرفی و اطلاعات کامل سریال آکتور | اعطای بیش از ۲۰ هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی در سال جاری را می‌خوانید.
شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است را می‌خوانید.
از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! | مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ است را می‌خوانید.
بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار