کد خبر: ۱۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۷
حمایت از حقوق کارگران و تاسف از حوادث کارگری
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معدن زمستان یورت آزادشهر به مدت ۶ ماه تعطیل و به زودی در جلسه‎ای در تهران مشکلات کارگران این معدن رسیدگی و رفع می‎شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معدن زمستان یورت آزادشهر به مدت ۶ ماه تعطیل و به زودی در جلسه‎ای در تهران مشکلات کارگران این معدن رسیدگی و رفع می‎شود.


به گزارش تسنیم، علی ربیعی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای تامین استان در آزادشهر در جمع خبرنگاران از تعطیلی 6 ماهه معدن زغال سنگ زمستان یورت خبر داد و اظهار داشت: برای نحوه پرداخت حقوق و بیمه بیکاری کارگران معدن در مدت تعطیلی، شنبه تصمیم‌گیری می‌شود.

وی افزود: در جلسه‌ای که ساعت 8 صبح شنبه آینده در دفتر وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار می‌شود، درباره نحوه پرداخت حقوق و مزایای کارگران از طریق کارفرما و بیمه بیکاری تصمیم‌گیری می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: برای پیشبرد سریع‌تر امور مربوط به مشکلات کارگران معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر 3 کمیته شامل کمیته فنی برای علت‎یابی و بررسی عوامل بروز حادثه معدن، کمیته انسانی برای  پیگیری مسائل حقوقی و بیمه‎ای کارگران و کمیته نوسازی برای  مرمت و بازسازی کارگاه‎های تولیدی تشکیل می‎شود.

ربیعی گفت: به کارگران اطمینان می‌دهیم که برای بیمه و دست مزدشان نگرانی نداشته باشند و در جلسه‌ای که با کارفرمایان گذاشته شد‌ پیگیر حقوق کامل آنها از طریق نظام بیمه بیکاری و یا حمایت خود کارفرما خواهیم بود.

ظهر دیروز چهارشنبه ‌در معدن زغال‌سنگ آزادشهر انفجاری شدید رخ داد و سبب تخریب بخشی از این معدن شد که تاکنون اجساد 22 نفر از کارگران جان باخته بر اثر این حادثه از معدن خارج شده است.

بر اثر این حادثه دردناک 3 روز عزای عمومی در استان گلستان اعلام شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها