جشنواره فیلم فجر - بالای اخبار
کد خبر: ۱۱۲۱۹
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۳
همایش پویایی و نشاط سازمانی در بیمه ایران، با محوریت ایجاد همدلی، همراهی هم اندیشی و بررسی راهکار‌های برون رفت از مشکلات با مشارکت همکاران با همکاری اداره کل امورمنابع انسانی و امور شعب و با حضور قاسم رمضانپور سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع، عبدالصمد خدامی معاون هماهنگی امور استان‌ها شعب و نمایندگی‌ها، مدیران ستادی و استانی و کارشناسان شعب اجرایی سراسر کشور در تالار طلائیه برگزار گردید.

برگزاری همایش یک روزه نشاط سازمانی در بیمه ایران

به گزارش مخاطب ۲۴به نقل از روابط عمومی بیمه ایران :در این همایش یک روزه، عبدالصمد خدامی معاون حقوقی هماهنگی امور استان‌ها شعب و نمایندگی‌ها این همایش را فرصت بی‌نظیری خواند و اظهار داشت: فرصت بی‌نظیری فراهم شده تا همکاران دور هم جمع شوند، صحبت کنند و روحیه آن‌ها عوض شود، ما باید قدردان این فرصت‌ها باشیم.

خدامی خاطر نشان کرد:نشاط سازمانی و ایجاد فرهنگ شفافیت و گفتگو یکی از مهمترین مولفه‌هایی است که میتواند به عنوان یک محرک، موجب توسعه فرآیند بیمه گری در سطح شرکت و حتی کشور داشته باشد.

در واقع نشاط سازمانی به عنوان عامل اصلی توسعه شفافیت و پایداری موجب همبستگی بیشتر سازمانی خواهد شد.

معاون مدیر عامل، به موضوع توسعه، بلوغ و رشد سازمانی در بیمه ایران و اهمیت فرهنگ شفافیت و گفتگو پرداخت و تاکید کرد: امیدوارم در این فرصت پیش آمده که شرکت به این باور رسیده و اهمیت زیادی برای فرهنگ گفتگو قائل شده، بتوانیم حرف‌های خود را به راحتی و بدون واسطه بیان کنیم و نتایج حاصل از این همایش را در تصمیمات خود بکار ببریم. در حال حاضر فرصتی فراهم شده تا سازمان حرف شما را بشنود و شما باید قدردان این فرصت باشید و کمک کنید تا این روش نهادینه شود تا با توجه به اتفاقات خوبی که در شرکت افتاده، فرهنگ شفافیت و دوری از ریاکاری را نهادینه کنیم.

حسین روحی سرپرست اداره کل منابع انسانی با دعوت از همه همکاران برای ارائه کمک فکری و مشارکت در اداره هر چه بهتر شرکت بخصوص در حوزه منابع انسانی وسطح کلان شرکت، اظهار داشت: همه ما بدنبال ایجاد شرایطی برای افزایش سطح نشاط، شادی و شادابی در محیط کار همکاران هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد: با توسعه و گسترش نشاط سازمانی، قطعا همکاران ما با علاقه و اشتیاق بیشتری در محل کار خود حاضر خواهند شد، و در نتیجه عشق به نام، نشان و برند بیمه ایران و مسئولیت پذیری در تمام لایه‌های سازمان تسری پیدا خواهد کرد و ما شاهد آثار مثبت در عملکرد سازمانی خواهیم بود.

روحی در ادامه به بررسی نتایج حاصل از تحقیقات پژوهشگران در زمینه نشاط سازمانی پرداخت و گفت: نشاط سازمانی به معنای نیرو دادن، شادابی و طراوت کارمندان شرکت برای حضور بموقع، با حوصله، با انگیزه در محل کار، همراه با رفتار مناسب و مطلوب با مشتریان و همکاران و در عین حال تلاش برای اعتلای نام بیمه ایران و بهبود عملکرد آن است.

قطعا بسیاری از همکاران دارای عملکرد بسیار مثبتی هستند و به عنوان کارمند نمونه در سطح استانی و ملی انتخاب شده و دارای کارنامه مثبت قابل قبول هستند، اما آن چیزی که در نشاط سازمانی مدنظر است این است که همکاران ما بتوانند توانایی حل مسائل و مشکلات حوزه شخصی خود و شرکت را داشته باشند و همچنین بتوانند با روحیه بالای خود در مقابل ناملایمات و سختی‌ها طاقت و تحمل پذیری بیشتری داشته باشند.

مدیر منابع انسانی، خویشتنداری، شوخ طبعی و روحیه تحمل پذیری در سطوح مختلف شرکت اعم از کارکنان، مدیران و روسای استانی را مهم دانست و تصریح کرد: یکی از الگو‌های مهم در ایجاد نشاط سازمانی ورزش است و امیدوارم همیشه شاهد گسترش روزافزون ورزش بعنوان یکی از مولفه‌های نشاط شرکت باشیم چرا که نشاط مولفه اصلی توسعه یافتگی محسوب می‌شود و هر کشوری که بتواند با نشاط باشد یعنی توسعه یافته‌تر است و این شاخص علمی و پذیرفته شده در سطح جهانی است.

روحی با طرح موضوع پرداخت بهره‌وری در شرکت خاطر نشان کرد: بر اساس قانون، بهره وری باید فقط به ۷۰ درصد از کارکنان پرداخت شود، ولی بیمه ایران، برای حفظ شان و جایگاه همکاران و قدردانی از عملکرد آن‌ها با ایجاد گروه‌های A ,B C، بهروه وری را به همه همکاران پرداخت می‌نماید، اما آنچه که در این همایش باید مورد بررسی قرار بگیرد این است که چرا بعضی‌ها در بهره وری در گروه C قرار می‌گیرند و تلاشی برای رسیدن به جایگاه A ,B انجام نمی‌دهند، این مسئله ممکن است بابت سلیقه مدیران، اشتباه بودن شاخص‌ها و مولفه‌های بررسی عملکرد فرد و رفتار مافوق و عدم علاقه به محیط کار و عدم تناسب شغل با روحیه همکاران و یا عوامل مختلف دیگری باشد که دست به دست هم داده اند تا موضوع به وجود آمده، در این همایش دنبال آسیب‌شناسی این موضوع هستیم که با رفع موانع و مشکلات همکاران، رضایت نسبی را برای شرکت و همکاران رقم بزنیم.

وی به موضوع واحد‌های اجرایی با عملکرد منفی نیز اشاره نمود و گفت: شعبی که در دوره‌های مختلف عملکرد منفی دارند، چرا هیچ تلاشی در جهت بهبود عملکرد خود انجام نمی‌دهند در این همایش این موضوع در کنار عملکرد شعب موفق نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد تا عملکرد شعب موفق به عنوان الگو مورد استفاده شعب باشد چرا که نوع و ماهیت خدمت رسانی در همه واحد‌های اجرایی شرکت یکسان است.

مدیر کل منابع انسانی تاکید کرد: این همایش فرصت بسیار خوبی برای همفکری، هم اندیشی ارائه راهکار‌های عملی و کالبد شکافی مسائل و ارتقای سطح کیفی عملکرد‌ها است، بنابراین، انتقاد باید همراه با ارائه راهکار باشد.

وی سپس توضیحاتی در خصوص پنل‌های مختلف این همایش داد و خاطرنشان کرد: مدیران برای حل مسائل، نیاز به همفکری کارکنان دارند، اگر نشاط سازمانی رو درست اجرا کنیم می‌توانیم در آینده یک تیم کاری با نشاط و انگیزه و علاقمند به کار داشته باشیم که بتواند عملکرد و وظیفه خود را به خوبی ارائه نماید، شرکت نیازمند پوست اندازی و تحول اساسی، بنیادی و استراتژیک در حوزه منابع انسانی است و ما آمادگی داریم که پیشنهادات را به صورت مستقیم از طریق پیامک، میز خدمت، تالار گفتگو و هر طریق دیگری دریافت کنیم، ما از ایده‌ها استقبال می‌کنم و دنبال انجام کار خوب هستیم، امیدوارم عملکرد ما به عنوان یک یادگار خوب در شرکت ماندگار باشد.

دربخش دوم این نشست دو گروه تشکیل گردید، یک گروه از کارشناسان و یک گروه از روسای شعب و برای هر گروه نیز پنج پنل در نظر گرفته شده و در هر پنل ده نفر از افراد شرکت کننده حضور داشتند که در هر پنل موضوعات، مسائل مشکلات، دغدغه‌ها پیشنهادات و راهکار‌ها با رویکرد حوزه منابع انسانی، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته موضوعات مطرح شده در این پنل‌ها به همراه راهکار‌های ارایه شده توسط دبیر کارگروه‌ها جمع بندی و از طریق یکی از افراد پنل به انتخاب دبیر به نمایندگی از اعضای پنل برای حاضران ارائه گردید و در نهایت هم مدیریت منابع انسانی تمام این نتایج را جمع بندی نموده و در قالب یک گزارش تحلیلی مدون به مدیرعامل و شورای معاونین تقدیم می‌کند.

گفتنی است، ارائه گزارش پنل‌ها، ایفای نقش کارمند با کارمند، کارمند با مدیر و با مشتری و همچنین کلاس آموزشی بهره وری برای مدیران و روسای شعب، در بخش دوم این نشست برگزار گردید، همچنین دکتر عزتی یکی از سخنرانان این همایش بود که نکات بسیار مهم و تاثیر گذاری در خصوص موضوع همایش مطرح نمود ودکتر کوشکی نیز سخنران بخش پایانی این همایش بود.

 
برچسب ها: بیمه ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مجازات آنی سارق موبایل در خیابان + فیلم title
قربانی با حمله ای برق آسا سارق موبایل را در خیابان غافلگیر و به سزای عملش رساند.
سفر خارجی ناخواسته کودک بنگلادشی حین قایم موشک بازی در بندر! فیلم title
پسر بنگلادشی که در کانیتنر یک کشتی در حین بازی قایم موشک بازی پنهان شده بود ناخواسته از یک کشور خارجی سر درآورد.
حمله مرگبار سگ ولکرد به کودک ۴ ساله + فیلم title
کودک ۴ ساله در مقابل خانه در حال بازی بود که مورد حمله سگ ولگرد قرار گرفت.
بازی با مار سمی، مرد جوان را به کام مرگ فرستاد + فیلم title
مرد جوان هندی که قصد گرفتن سلفی با مار سمی را داشت بر اثر حمله ناگهانی مار جانش را از دست داد.
ویدئویی پربازدید از فرار غواص از حمله کوسه بزرگ title
ویدئوی خوش شانسی یک غواص از حمله مرگبار کوسه در اعماق اقیانوس به ویدئویی داغ تبدیل شده است.
برگزیده
همسر بازیگر سرشناس کیست؟| میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان| اظهارات جنجالی گوگوش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند اظهارات جنجالی گوگوش در مورد مسعود کیمیایی، روسیه در جنگ از بمب خلا استفاده کرده است، میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان، چرا صورت حاجی فیروز سیاه است؟ را می‌خوانید.
گشتی در موزه «خواکین سورولا» نقاش اسپانیایی title
«خواکین سورولا» نقاش اسپانیایی بود که سبک نقاشی او در زیرمجموعه امپرسیونیسم قرار می‌گرفت. بهترین آثار او در فضای باز نقاشی شده‌اند و ساحل آفتابی والنسیا را به زیبایی به تصویر می‌کشند. عمده شهرت «سورولا» برای نقاشی‌های ماهرانه‌اش از مردم و مناظری است که زیر نور درخشان خورشید سرزمین مادری‌اش به تصویر کشیده شده‌اند.
تصاویر بارش برف ۲ متری در ژاپن title
برف ژاپن؛ در منطقه هیجیوری ژاپن ۲۲۳ سانتیمتر برف باریده است که به منزله یک رکورد در بارش برف در ماه دسامبر است.
مهران غفوریان: قرار بود دختر باشم + فیلم title
صحبت های مهران غفوریان درباره خانواده خود را بشنوید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار