کد خبر: ۱۱۱۲۹
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۹
سرپرست بانک توسعه تعاون در اولین همایش سالانه مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عملکرد بانک در حوزه تامین مالی طرح‌های مهم را از دستاورد‌های این بانک بر شمرد.

بانک توسعه تعاون در تامین مالی پروژه‌های مهم، دستاورد‌های مناسبی حاصل نموده است

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون؛محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون در اولین همایش سالانه مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: این همایش موجب گردیده تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های تابعه وزارتخانه همفکری نموده و از سیاست‌ها و راهبرد‌های گوناگون وزارتخانه آگاهی یافته و هم‌افزایی مناسبی پدید آید.


وی افزود: رییس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این همایش بر اهمیت بخش تعاون تاکید ورزیده‌اند و تاکیدات به قدری زیاد بود که گویی این همایش به مناسبت روز تعاون برگزار گردیده است.


شیخ حسینی گفت: بانک توسعه تعاون به لحاظ امکانات و تعداد شعب در زمره بانک‌های متوسط محسوب می‌شود، با این وجود با تکیه بر توان تخصصی همکاران، به دستاورد‌های مهمی در حوزه تامین مالی طرح‌های مهم دست یافته است.


وی تصریح کرد: بانک توسعه تعاون به رغم برخی محدودیت ها، این اراده را دارد که پرداخت تسهیلات تبصره‌ای مرتبط با قانون بودجه و همچنین تسهیلات مرتبط با قرارداد سه جانبه با معاونت تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون را به نقطه مطلوب و مد نظر برساند.


سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: تحریم‌ها در بالاترین سطح، نظام بانکی را نشانه رفته است و این نشان دهنده اهمیت و کارآمدی نظام بانکی است.


شیخ حسینی ادامه داد: بانک توسعه تعاون خدمتگزار بخش تعاون است و برنامه‌های بانک برای حمایت از تعاونی‌ها به اجرا در می‌آید.


سرپرست بانک توسعه تعاون تاکید کرد: تعاون همواره با مساله اشتغال عجین بوده است و در مقطع کنونی نیز انتظارات زیادی از بخش تعاون برای کمک به ایجاد اشتغال جوانان وجود دارد.


شیخ حسینی خاطر نشان کرد: تعاون از دیدگاه اجتماعی به عنوان نهضت و از رویکرد اقتصادی به عنوان مدل مطرح است.


شیخ حسینی تصریح کرد: در بخش‌های مختلف اقتصاد، بنگاه‌های کوچک، متوسط و بزرگ مشغول فعالیت هستند و به نظر می‌رسد مفهوم تعاون در بنگاه‌های کوچک و متوسط جلوه گر است و بانک توسعه تعاون نیز تمرکز خدمات را به این گونه بنگاه‌ها قرار داده است.


وی ادامه داد: بنگاه‌های بزرگ تکیه بیشتری بر عامل سرمایه دارند و وزن کمتری به نیروی کار داده می‌شود، در حالی که در بنگاه‌های کوچک و متوسط، نقش نیروی کار مهم‌تر است و در این بنگاه‌ها با توجه به اهمیت سرمایه انسانی، تعاون مصداق بیشتری دارد.


سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: این امکان وجود دارد که با هم افزایی سازمان‌های تابعه و با تکیه بر ظرفیت آمایش سرزمین، زمینه رشد و توسعه مناطق مختلف کشور با استفاده از مکانیزم تعاون فراهم آید.


شیخ حسینی تصریح نمود: سرمایه گذاری از ارکان رشد و توسعه تشکر است و در شرایطی که نرخ سرمایه گذاری در اقتصاد در وضعیت مطلوب بسر نمی‌برد، با اجرای برنامه‌های ویژه تولید‏ و اشتغال این قابلیت وجود دارد که با ارتقای سطح سرمایه گذاری، زمینه برای رشد مناسب تولید ناخالص داخلی نیز پدیدار شود.


سرپرست بانک توسعه تعاون خاطر نشان کرد: هشتاد درصد تامین مالی کشور از طریق بانک‌ها حاصل می‌شود و برنامه‌های دولت در حوزه تامین مالی و حمایت از پروژه‌ها طی قوانین بودجه‌ای و اسناد برنامه‌های پنج ساله معطوف به بانک‌ها است.


وی ادامه داد: با هماهنگی و هم‌افزایی معاونت‌های ستادی و سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این مهم متصور است که با مهارت افزایی نیروی کار و تجمیع سرمایه‌های خرد و اضافه شدن اهرم بانکی به این مجموعه عوامل، از استعداد و ظرفیت افراد جویای کار در هر منطقه، برای رشد و توسعه مناطق و رونق تولید و اشتغال استفاده شود.


شیخ حسینی در این زمینه الگوی ارائه شده توسط محمد یونس کارآفرین اجتماعی، بانکدار، اقتصاددان بنگلادشی اشاره کرد که با تأسیس گرامین بانک و پیشگام‌سازی مفاهیم اعتباردهی خرد و سرمایه‌گذاری خرد، و به‌خاطر تلاشهایشان از طریق اعتبار خرد برای ایجاد و توسعه اقتصادی و اجتماعی از پایین مورد توجه جهانی قرار گرفت.


تقدیر از مدیر شعب استان خوزستان
در این همایش دو روزه که با سخنرانی آیت الله رییسی رییس جمهور و با حضور صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونین وزیر، روسای دستگاه‌های تابعه، مدیران ستادی و استانی بانک توسعه تعاون در ساختمان ستادی وزارتخانه برگزار شد، از جلیل کرمی مدیر شعب بانک توسعه تعاون به عنوان مدیر برتر حوزه بانکی با اهدای لوح تقدیر به امضای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجلیل به عمل آمد.

 
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
نتایج نهایی شمارش آرا انتخابات مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور title
ستاد انتخابات کشور از صبح روز شنبه نتایج شمارش آرا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را برای اطلاع ملت شریف ایران اسلامی منتشر می‌کند که براساس آخرین اطلاعات دریافتی، این گزارش به روز رسانی می‌شود.
اعلام نتایج رسمی انتخابات مجلس title
نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چند حوزه انتخابیه به صورت رسمی اعلام شد.
فیلم کامل مبارزه امیر علی‌اکبری برابر آرجالان بولار هندی-کانادایی title
رویداد یکصد و شصت و ششم سازمان وان چمپیونشیپ، امروز در استادیوم "لوسیل" برگزار شد و امیر علی‌اکبری در ششمین مبارزه خود در این سازمان در مقابل آرجالان بولار فایتر هندی - کانادایی به دلیل کارت قرمز و دیسکاله به پیروزی دست یافت.
ایجاد فرصت مخاطب ۲۴ برای تبلیغات داوطلبان انتخابات مجلس title
مخاطب ۲۴ با هدف ایجاد بستر مناسب برای «انتخاب اصلح» و آشنایی مردم با داوطلبان انتخابات‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نظرات، دیدگاه‌ها و برنامه‌های آنها، آمادگی خود را برای میزبانی از شخصیت‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی فعال در انتخابات و انعکاس دیدگاه‌های آنان اعلام می‌کند.
میزان افزایش نرخ دستمزد کارگران، وزیر کار پاسخ داد + فیلم title
شورای عالی کار و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است هر سال پیش از شروع سال جدید، حداقل دستمزد کارگران را مشخص و به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ کند تا کارفرمایان بر اساس تصمیمات مربوطه به اجرای حقوق و مزایا بپردازند.
اسامی نماینده های تهران که فعلا در هیچ لیست انتخاباتی قرار نگرفتند title
نکته قابل توجه در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای تهران، پوست‌اندازی شورای ائتلاف در نمایندگان فعلی و جایگزین ساختن چهره‌های جدید بوده است.
وراث متوفیان سهام عدالت؛ سریعتر اقدام کنند title
تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.
برگزیده
نتانیاهو چه قولی داده بود به بایدن؟ title
اسکای نیوز عربی در گزارشی امروز از عدم تمایل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای گفتگو با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خبر داد.
حال قهرمان سنگین وزن اردبیلی چطوره؟ title
قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان و المپیک هفته جاری از بیمارستان مرخص می‌شود و بیماری دیابت او تحت کنترل است.
پاسخ صریح آذری جهرمی به ادعای عبدالله گنجی درباره آراء باطله title
آذری جهرمی در پاسخ به عبدالله گنجی نوشت: معنای رای ۸۰۰ هزار نفری اولین نفر خبرگان (که در هر دو لیست حضور داشته اند) از مجموع ۱/۸ میلیون رای ماخوذه چیست؟
نظر دولت درمورد تعطیلی پنجشنبه و جمعه title
​بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت تعطیلی‌های پایان هفته توضیح داد.
آخرین خبر از تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ title
​شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ما بین سه تعطیلی قرار گرفته است و احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ وجود دارد.
حقوق بازنشستگان باید متناسب با تورم، افزایش پیدا کند title
آصفری: مجلس دولت را موظف کرده است که در برنامه هفتم نسبت به پرداخت بدهی خود به صندوق‌های تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی اقدام کند. به نظر من دیگر راه فراری وجود ندارد.