کد خبر: ۱۰۹۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
در پنجمین پویش نوآورانه صنعت بیمه:
بیمه پارسیان عصر روز ۲۷ دی ۱۴۰۱ با حضور در برنامه سه‌شنبه‌های نوآوری در بیمه مرکزی اپلیکیشن فناورانه خود را با نام "چتر همراه" را معرفی کرد و از سامانه‌ها و محصولات نوآورانه و دیجیتال این شرکت رونمایی شد.

سامانه‌های هوشمند بیمه پارسیان برای ساختن فردای بهتر

به گزارش مخاطب ۲۴به نقل از روابط عمومی بیمه پارسیان؛در ابتدای جلسه هادی اویارحسین نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل این شرکت، مقدمه‌ای را درباره لزوم دیجیتالی شدن و استفاده از محصولات فناورانه در شرکت‌های بیمه عنوان کرد و خلاصه‌ای از وضعیت شرکت را در حرکت به سمت دیجیتالی شدن و استفاده از سامانه‌ها و ابزار‌های الکترونیکی تشریح نمود. ایشان با اشاره به محصولاتی همچون نهال زندگی پارسیان و صندوق امانات در حوزه محصولات بانکی و بیمه‌ای و همچنین استفاده از سامانه‌های هوشمند صدور و پرداخت خسارت آنلاین، به لزوم تسریع در کار بیمه گزاران و مزایایی که عدم مراجعه حضوری بیمه گزاران به شرکت‌های بیمه را جهت صدور بیمه نامه و یا پرداخت خسارت برای بیمه گر و بیمه گزار دارد اشاره و افزود بیمه پارسیان با فراهم ساختن زیرساخت‌های مختلف چه در حوزه آمادگی منابع انسانی و چه در حوزه فراهم ساختن فناوری‌های نوین برای استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا گام‌های بسیاری برداشته است.

در ادامه جلسه مشترک مدیران بیمه پارسیان با مدیران بیمه مرکزی، این شرکت مهمترین خدمات "چتر همراه پارسیان" از جمله ثبت درخواست بازدید خودرو توسط بیمه‌گزار و اعلام آنلاین خسارت بیمه بدنه خودرو را تشریح کرد. از دیگر خدمات "چتر همراه" پارسیان سامانه یکپارچه نظارت و اجرای مراحل پرداخت بیمه درمان است. در این سامانه خدمات آنلاینی مانند اعلام خسارت توسط بیمه‌گزار و اطلاع رسانی از مراحل رسیدگی خسارت درمان به بیمه‌گزار ارایه می‌شود. خرید آنلاین بیمه‌نامه، مشاهده بیمه‌نامه‌ها، پرداخت آنلاین حق‌بیمه، بازدید آنلاین خودرو برای صدور بیمه‌نامه بدنه از دیگر قابلیت‌های سامانه چتر همراه پارسیان است. اعلام خسارت خودرو در زمان تصادف به صورت آنلاین تا مرحله تشکیل پرونده و پرداخت خسارت از جمله دیگر خدمات چتر همراه پارسان است که به بیمه‌گزاران امکان دریافت خسارت بدون مراجعه به شعب را می‌دهد.

بهینه سازی شرکت‌های بیمه از مسیر دیجیتالی سازی

روح الله حیدری، مدیرفناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت بیمه پارسیان معتقد است که مهمترین راه بهینه‌سازی شرکت‌های بیمه از مسیر دیجیتالی شدن می‌گذرد. برای دیجیتالی‌سازی اقدامات زیادی وجود دارد که عبارت از تجربه دیجیتال مشتری، انتقال تجربه دیجیتال کارکنان، عامل فرآیند‌ها و آخرین عنصر اکوسیستم‌سازی است. سعی شده تا ترکیبی از این پروژه‌ها برای پیشرفت کار ایجاد شود. تجربه دیجیتالی مشتری همین طرحی است که به نام برنامه چترهمراه را در دست اجرا داریم.

حیدری افزود: تجربه دیجیتالی کارمندان که یکی از مهمترین بحث هاست، در جهت ساخت محیط کار هیبریدی بکار می‌رود تا تجربه خوبی را ایجاد کند. علاوه بر این در بخش فرآیند‌ها محیط کار ترکیبی را داریم که به فرآیند‌ها کمک می‌کند تا کار‌ها را خوب پیش ببریم. در حوزه اکوسیستم سازی پروژه‌های زیادی آغاز شد. یکی از این پروژه‌هایی که عملیاتی شد، در گروه مالی پارسیان قرار دارد. با بانک پارسیان یک اکوسیستم سازی خوبی صورت گرفته تا خلق ارزش خوبی انجام شود. محصول بیمه نهال زندگی که یک محصول مشترک بانک و بیمه‌ای می‌باشد بصورت برداشت از مانده خرد حساب‌های مشتریان بانک و انتقال آن به حساب بیمه عمر آن‌ها می‌باشد که طراحی نوآورانه و مبتکرانه در اتصال سیستم‌های بانک به سیستم بیمه گری است.

مدیر فناوری اطلاعات بیمه پارسیان در ادامه عنوان کرد: تکنولوژی‌ها به ما ویژگی‌هایی می‌دهد تا بتوانیم خلق ارزش کنیم. یکی از این خلق ارزش‌ها می‌تواند سهولت استفاده از ابزار‌ها در کنار امنیت و سلامت است.

او ادامه داد: در فرآیند بازدید بدنه خودرو، بیمه گزار بازدید بیمه بدنه را خود انجام می‌دهد و اطلاعات را ارسال و بیمه بدنه برای وی صادر می‌شود. درواقع نیاز به حضور افراد نیست. در سال‌های آتی فرستادن کارشناس برای بازدید میدانی از خودرو کاری عجیب و غریب خواهد بود. سیستم‌های هیبریدی و یکپارجه زیادی در دستور کار شرکت‌های بزرگی قرار دارد و کارتل‌های بزرگ دنیا از این سیستم بهره می‌برند. با راه اندازی ابزار‌های مختلف مانند پیام رسان سازمانی، پورتال داخلی و سامانه مدیریت دانش، سامانه اینشور تراکنیگ و ... وجود دارند که همه این‌ها کمک می‌کند تا ما به بهترین شکل ممکن این سیستم همکاری داخلی را پیش ببریم. نکته مهمتر اینکه در این سامانه بازخورد‌ها را نیز دریافت می‌کنیم. موضوع چت باکس است به دلیل اینکه صنعت بیمه پیچیدگی‌های زیادی دارد به همین دلیل از تکنولوزی‌های مختلفی برای ارتباط با مشتریان را داریم این چت باکس چنان پیشرفته خواهد شد ه به عنوان یک ناظر نیز رفتار خواهد کرد.

همه کارمندان بیمه پارسیان، متخصصان قابلی هستند

امیرساسان ترابی زاده، معاون برنامه ریزی و توسعه بازار بیمه پارسیان معتقد است که در حوزه درمان شرکت بیمه پارسیان، کار‌های زیادی انجام شده است. اگر الان شخص بیمه گزار پرونده خود را برای بررسی به شرکت بیمه پارسیان ارسال کند هرکدام از کارکنان شرکت در این حوزه می‌توانند این کار را انجام دهند. بیمه گزار نیز می‌تواند مراحل سیر پرونده خود را دیده و اگر نقص مدرکی وجود دارد جبران کند. ارتباط با سامانه بیمه گری نیز انجام شده و در این حوزه نیز اقدامات مفیدی انجام شده است تا بیمه گزاران حوزه درمان این شرکت بدون مراجعه حضوری بتوانند تمام مراحل پرداخت خسارت درمان خود را پیگیری و مشاهده نمایند.

ایشان همچنین به اتصال سامانه هوشمند بیمه درمان پارسیان به داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌های کشور اشاره و گفت: با توجه به اینکه بیمه گزاران پایه از طریق نسخه الکترونیکی دارو‌ها را در اختیار بیماران قرار می‌دهند با اتصال سامانه بیمه پارسیان به داروخانه‌ها بیمه گزاران بیمه تکمیلی درمان پارسیان خواهند توانست صرفاً با پرداخت فرانشیز بیمه خود را دریافت نمایند.

مقصر و غیر مقصر نیاز به حضور در شرکت ندارند

جعفر سلطانی، مدیر بیمه خودرو شرکت بیمه پارسیان در زمینه حوادث بیمه گر و امکان حضور آن‌ها در شرکت بیمه پارسیان گفت: در تصادفات مالی، مقصر نیاز به مراجعه به شرکت ندارد. سامانه چتر همراه برای بیمه گزار امکانات خوبی را در نظر گرفته و بیمه گزار وارد سامانه شده و کار‌های خود را انجام می‌دهد. خود فرد با عکس برداری از خودرو و دیگر مسائل و وارد کردن اطلاعات، اقدام به پیشرفت کار‌ها می‌کند. در این سامانه این اطلاعات به زیانده خودرو نیز ارسال می‌شود و کار‌ها برای دو طرف انجام می‌شود. نکته جالب‌تر اینکه موضوع مقصر بودن یا نبودن را نیز بررسی می‌کنیم. در صورت اعتراض نیز کار‌ها به راحتی مجددا بررسی می‌شود و کارشناس دیگری کار را بررسی می‌کند. این سامانه مستندات بصورت برخط جمع آوری می‌شود و دسترسی به کارشناسان خبره با سرعت بالا انجام می‌شود. این طرح کاهش عوارض ترافیکی و ساماندهی و یکپارچه سازی ماده ۴۰ قانون بیمه و ... دارد.

بیمه پارسیان با استارتاپ‌ها و ... همکاری خوبی دارد و این ابزار نیز با همکاری همه ارکان شرکت تهیه شده‌است. با کمک استارتاپ‌ها در بخش بیمه بدنه و ... فعالیت بیشتری داشتیم.

وی همچنین با اشاره به مزایای استفاده از سامانه آنلاین بیمه ثالث خودرو، آن را برای بیمه گزاران و کسانی که قصد صدور یا تمدید بیمه نامه خود را دارند بسیار آسان و کاربردی توصیف نمود که با طی مراحلی ساده و در کمترین زمان ممکن و یا تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو را برای بیمه گزاران امکان پذیر نموده است.

برقراری ارتباط مناسب با مشتریان

امیرمومنی، مدیر طرح و برنامه شرکت بیمه پارسیان معقتد است که سامانه باشگاه مشتریان با هدف‌گذاری که شرکت انجام داده و پیگیری‌های انجام شده، ارتباط خوبی با مشتریان برقرار می‌شود.

تمامی تلاش‌های بیمه پارسیان بر این است که با استفاده از این ساز و کار‌های هوشمند و مبتنی بر فناوری فضایی را برای یک محیط کار مناسب برای کارکنان و یک شرکت مطلوب برای بیمه گزاران فراهم نماییم.

در ادامه جلسه، رییس کل بیمه مرکزی ضمن خرسندی از حرکت شرکت‌های بیمه به سمت دیجیتالی شدن و ارایه محصولات و خدمات فناورانه و نوآورانه، بیمه پارسیان را یکی از شرکت‌های پیشرو و در این حوزه برشمرد و افزود: صنعت بیمه باید راهبرد نوگرایی را در تمامی شاخه‌های خدمت و رشته‌های بیمه‌ای نهادینه کند و راه اندازی تالار گفتمان نوآورانه بیمه‌ای را جهت شناسایی و رفع مشکلات توسعه‌ای صنعت بیمه ضروری دانست.

همچنین در پایان دکتر بنیادی نائینی، از تعامل خوب شرکت‌های بیمه با شرکت‌های دانش بنیان تقدیر کرد و آن را گامی در افزایش سهم بازار بیمه کشور، ضریب نفوذ و رضایتمندی ذینفعان صنعت بیمه دانست و بر ادامه این همکاری با هدف ارایه محصولات و خدمات نوین تاکید کرد.

گفتنی است، پنجمین پویش فناورانه "سه شنبه‌های نوآوری صنعت بیمه" هر هفته با حضور رییس کل، اعضای هیات عامل، مدیران بیمه مرکزی و نمایندگان سندیکای بیمه گران ایران و پژوهشکده بیمه به همت معاونت طرح و توسعه در بیمه مرکزی برگزار می‌شود

 
برچسب ها: بیمه پارسیان
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مجازات آنی سارق موبایل در خیابان + فیلم title
قربانی با حمله ای برق آسا سارق موبایل را در خیابان غافلگیر و به سزای عملش رساند.
سفر خارجی ناخواسته کودک بنگلادشی حین قایم موشک بازی در بندر! فیلم title
پسر بنگلادشی که در کانیتنر یک کشتی در حین بازی قایم موشک بازی پنهان شده بود ناخواسته از یک کشور خارجی سر درآورد.
حمله مرگبار سگ ولکرد به کودک ۴ ساله + فیلم title
کودک ۴ ساله در مقابل خانه در حال بازی بود که مورد حمله سگ ولگرد قرار گرفت.
بازی با مار سمی، مرد جوان را به کام مرگ فرستاد + فیلم title
مرد جوان هندی که قصد گرفتن سلفی با مار سمی را داشت بر اثر حمله ناگهانی مار جانش را از دست داد.
ویدئویی پربازدید از فرار غواص از حمله کوسه بزرگ title
ویدئوی خوش شانسی یک غواص از حمله مرگبار کوسه در اعماق اقیانوس به ویدئویی داغ تبدیل شده است.
برگزیده
همسر بازیگر سرشناس کیست؟| میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان| اظهارات جنجالی گوگوش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند اظهارات جنجالی گوگوش در مورد مسعود کیمیایی، روسیه در جنگ از بمب خلا استفاده کرده است، میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان، چرا صورت حاجی فیروز سیاه است؟ را می‌خوانید.
گشتی در موزه «خواکین سورولا» نقاش اسپانیایی title
«خواکین سورولا» نقاش اسپانیایی بود که سبک نقاشی او در زیرمجموعه امپرسیونیسم قرار می‌گرفت. بهترین آثار او در فضای باز نقاشی شده‌اند و ساحل آفتابی والنسیا را به زیبایی به تصویر می‌کشند. عمده شهرت «سورولا» برای نقاشی‌های ماهرانه‌اش از مردم و مناظری است که زیر نور درخشان خورشید سرزمین مادری‌اش به تصویر کشیده شده‌اند.
تصاویر بارش برف ۲ متری در ژاپن title
برف ژاپن؛ در منطقه هیجیوری ژاپن ۲۲۳ سانتیمتر برف باریده است که به منزله یک رکورد در بارش برف در ماه دسامبر است.
مهران غفوریان: قرار بود دختر باشم + فیلم title
صحبت های مهران غفوریان درباره خانواده خود را بشنوید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار