مرتب دستهای خود را با استفاده از آب و صابون شستشو کنید و یا با مواد ضدعفونی کننده الکلی ضدعفونی نمایید.       هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال بگیرید و بلافاصله  دستمال را دور انداخته و دست های خود را بشویید.       از تماس نزدیک با هر کسی که تب و سرفه دارد خودداری کنید .      
کد خبر: ۱۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - 20 2020 February
مسئول ارشد سازمان بهداشت جهانی عنوان کرد فعلا خیلی زود است درباره تاثیر ویروس کرونا بر المپیک صحبت کرد.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، با وجود شیوع ویروس کرونا از چین، یک مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی عنوان کرد خیلی زود است که بگوییم المپیک توکیو در معرض خطر لغو یا جابجایی قرار دارد یا خیر.

سازمان دهندگان المپیک توکیو و کمیته بین المللی المپیک بارها گفته‌اند که هیچ برنامه اضطراری برای بازی‌های المپیک ندارند.

مایکل رایان، مدیر برنامه اضطراری آژانس ایالات متحده، گفت: این رویداد ورزشی از نظر زمانی "خیلی دور است" و به همین خاطر نمی‌توانند فعلاً صحبتی درباره این موضوع داشته باشند.

سازمان بهداشت جهانی مستقر در ژنو از زمان ظهور ویروس معروف به COVID-۱۹ در ماه دسامبر با کمیته بین‌المللی المپیک در لوزان در ارتباط منظمی بوده است.

شمار تلفات در چین به دلیل ویروس کرونا در روز سه شنبه به بیش از ۱۹۰۰ نفر رسید که بیش از ۷۲۰۰۰ مورد نیز تأیید شده است.

این شیوع باعث شده است که بسیاری از رویدادهای ورزشی در چین از جمله مسابقات مقدماتی المپیک توکیو لغو شود یا جا به جا شود.

ورزشکاران و تیم‌های چینی نیز برای برخی مسابقات نتوانسته اند، سفر کنند. چین تیمی بیش از ۴۰۰ ورزشکار را به المپیک ۲۰۱۶ ریو دوژانیرو اعزام کرد. این کشور ۷۰ مدال از جمله ۲۶ طلا کسب کرد و در رده سوم جدول مدال‌ها قرار گرفت.

برچسب ها: المپیک ، توکیو ، کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها