مرتب دستهای خود را با استفاده از آب و صابون شستشو کنید و یا با مواد ضدعفونی کننده الکلی ضدعفونی نمایید.       هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال بگیرید و بلافاصله  دستمال را دور انداخته و دست های خود را بشویید.       از تماس نزدیک با هر کسی که تب و سرفه دارد خودداری کنید .      
کد خبر: ۱۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۶ - ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - 25 2017 April
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان این که اتحادیه اروپا 5 میلیون دلار برای افزایش ایمنی هسته ای در کشور اختصاص داده است گفت:‌ اگر ترامپ قانون تحریم ها را مجددا تعلیق نکند، نقض صریح برجام اتفاق افتاده است.
سایت تدبیر و توسعه به نقل از عصر ایران، از اعلام روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، علی اکبر صالحی در آئین تقدیر از عوامل مدیریتی و اجرایی برگزاری 20 فروردین روز ملی فناوری هسته ای، با تاکید بر ابراز رضایت رییس جمهوری از دستاوردها و نحوه برگزاری این آئین اظهار داشت: دستاوردهای هسته ای و کیفیت برگزاری جشن نشان داد که صنعت هسته ای همچنان پیش می رود و حرف و حدیث ها از رکود و توقف در این مورد نابجاست.

وی گفت: در اولین سال بعد از اجرایی شدن برجام، نمایش نشاط، حرکت و فعالیت در صنعت هسته ای نشانگر این حقیقت است که منویات حضرت آقا کاملاً مد نظر قرار گرفته است و صنعت هسته ای همچنان به پیش می تازد.

صالحی با تقدیر از زحمات و تلاش های عوامل مدیریتی و اجرایی مراسم ملی سالروز فناوری هسته ای، افزود: هدف ما در صنعت هسته ای هیچگاه رفتن به مقاصد غیر صلح آمیز نبوده است.

وی به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر ممنوعیت تولید، انباشت و بکارگیری سلاح های کشتار جمعی از جمله هسته ای، اشاره کرد و گفت: اگر به دنبال این هدف بودیم، همان زمان صدام از سلاح شیمیایی استفاده می کردیم. زیرا هم توانایی تولید داشتیم و هم سلاح های شیمیایی عراق را به غنیمت گرفته بودیم. امام رحمه الله علیه اجازه این کار را ندادند.

رییس سازمان انرژی اتمی با انتقاد از نگرانی هایی که برخی افراد بی اطلاع در مردم بوجود می آورند به محدودیت های کشور در حوزه معادن اورانیوم و لزوم استانداردسازی بین المللی دستاوردها از جمله سوخت هسته ای پرداخت و گفت: یکسال از برجام گذشته است. بروید ببینید آقای ترامپ الان در مورد برجام چه می گوید از جمله اینکه گفته به فکر این هستیم که چگونه برجام را بدون عواقب بین المللی کنار بگذاریم. اما در مقابل خیلی از کشورها اعلام کرده اند اگر یکطرفه تصمیم بگیرید، ما با شما همراهی نمی کنیم.

 اگر ترامپ قانون تحریم ها را مجددا تعلیق نکند، نقض صریح برجام اتفاق افتاده است

وی افزود: الان آقای ترامپ فریاد می زند و معلوم نیست چه تصمیمی می خواهد بگیرد. او باید 29 اردیبهشت قانون تحریم ها را مجددا تعلیق کند. اگر این کار را نکند، نقض صریح برجام اتفاق افتاده و همگان بر این مسئله اتفاق نظر دارند.

صالحی به تشریح رفتارهای لجام گسیخته آمریکا در سطح بین الملل از جمله حضور نظامی در عراق و حمله به سوریه به بهانه تسلیحات شیمیایی پرداخت و گفت: جالب است سوریه خلع سلاح شیمیایی شده بود. وقتی کشوری خلع سلاح می شود، سازمان منع تسلیحات شیمیایی (Opcw )اطلاعات کامل آنها را می گیرد و به آنها Certificate می دهد. حالا آمریکا از رفتن گروه حقیقت یاب به سوریه ممانعت می کند.

معاون رییس جمهوری با اشاره به تاثیر مثبت برجام بر کشور اظهار کرد: درست است صد در صد آنچه که ملت علاقه مند به گرفتن آن بودند اتفاق نیفتاد. اما نمی شود وارد مذاکره ای بشوید که دو طرف دارد و شما هرچه بخواهید بگیرید.

 با چینی ها صحبت می کنیم دو نیروگاه کوچک 100 مگاواتی بگیریم

وی یادآوری کرد: غنی سازی کار می کند، آب سنگین اراک فعال است، قرارداد بهسازی و بازطراحی راکتور اراک به امضاء رسیده است، تحقیق و توسعه و اکتشاف و استخراج پیش می رود، قرارداد ساخت دو نیروگاه اتمی را با روس ها بسته ایم، با چینی ها صحبت می کنیم دو نیروگاه کوچک 100 مگاواتی بگیریم. ایزوتوپ های پایدار فرصت های جدیدی را برای ما فراهم کرده است.

صالحی با تقدیر از تلاشگران پروژه هایی که روز 20 فروردین افتتاح شد، افزود: افتتاح فاز اوّل مرکز پرتودهی صنعتـی با استفاده از شتاب دهندۀ رودوتـرون در استان قزوین در مدت 7 ماه باورکردنی نیست. پروژه های راه اندازی مرکز تولیـد رادیو داروهای PET با محوریت تولید رادیو داروهای FDG در استان البرز و نیز راه اندازی اوّلین کارخانۀ پُرعیارسازی سنگ اورانیوم در استان یزد در مدتی کوتاه در سال 94 و 95 با تلاش شما به سرانجام رسید

و ی با بیان این که دستاوردهای هسته ای تحسین برانگیز و افتخار آفرین است ادامه داد: ما انتظار داریم از این به بعد با همان قوت و اقتدار و نشاط قبلی جلو برویم. دولت جمهوری اسلامی ایران حمایت مالی خوبی از صنعت هسته ای داشته است، مقام معظم رهبری هم از دولت خواسته اند که حتماً صنعت هسته ای را مورد عنایت ویژه قرار بدهند.

صالحی افزود: همچنین روابط نسبتاً خوبی با کشورهای توانمند هسته ای همچون روسیه و چین و کشورهای اروپایی برقرار شده است. اتحادیه اروپا 5 میلیون دلار برای افزایش ایمنی هسته ای در کشور اختصاص داده است. در صورتی که در سازمان انرژی اتمی همدل و همزبان و یکپارچه پیش برویم، در مجموع آینده خوب و روشن است.

فعالیت دو نیروگاه جدید روی زمین آغاز می شود

وی با اشاره به مشکل سازمان در خصوص نیروهایی که به صورت پروژه ای بطور موقت در خدمت پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای سازمان بوده اند، گفت: با توجه به محدودیت های بودجه ای و قانونی سازمان علیرغم خاتمه برخی پروژه ها تا آنجا که ممکن است سعی می کنیم کسی را کنار نگذاریم. انشاء الله فعالیت دو نیروگاه جدید روی زمین آغاز می شود تا بتوانیم نیروی قابل توجهی را در آنجا بکار بگیریم. اوج بکارگیری این نیرو حدود 10هزار نفر خواهد بود.

صالحی افزود:‌ اتفاق مبارکی در حوزه صنعت هسته ای کشور افتاده که این صنعت خودش آرام آرام به سمت درآمدزایی می رود. گشایشی ایجاد شده است تا به سایر دستگاه ها خدمات بدهیم. اگر با همین رویه پیش برویم سازمان در سال های آتی می تواند روی پای خودش بایستد.

وی اظهار کرد:‌ هر چند همین الان در صورتیکه برق بوشهر را صادر کنیم حدود 700 میلیون دلار می شود که بخش قابل توجهی از نیازهای سازمان برآورده می شود. از طرق دیگری نیز درآمدزایی ایجاد می شود. به هر صورت امیدواریم در مدت 6-5 سال آینده از نظر بودجه به خوداتکایی برسیم.

رییس سازمان انرژی اتمی خطاب به مسوولان حاضر در جلسه گفت: یکایک شما مدیران ارزشمندی هستید و من به شما افتخار می کنم. به دلیل اینکه مسئولیت را همچون کار شخصی خودتان تلقی می کنید و دلسوزانه کار می کنید. شما با کارتان زمینه آینده این صنعت را هموار کردید و اگر همینطور رشد کند نتایج ایجابی آن به فرزندان خودتان بر می گردد و ملت نتایج آن را می برد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها