مرتب دستهای خود را با استفاده از آب و صابون شستشو کنید و یا با مواد ضدعفونی کننده الکلی ضدعفونی نمایید.       هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال بگیرید و بلافاصله  دستمال را دور انداخته و دست های خود را بشویید.       از تماس نزدیک با هر کسی که تب و سرفه دارد خودداری کنید .      
کد خبر: ۱۰۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳:۳۱ - ۲۳ تير ۱۳۹۵ - 13 2016 July
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه اشکالات موجود در تولید و مصرف آب باید رفع شود، گفت: بخش زیادی از آب ها در جاهای پرآب است که بسیاری از آنها نیز تلف می شود.

به سایت تدابیر به نقل از ایرنا؛ آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر چهارشنبه پس از بازدید از روند احداث تونل انتقال آب در شهرستان کرمان در نشست شورای آب استان با بیان اینکه انتقال آب از یک استان به استان دیگر یک سیاست کلی است، افزود: تونل انتقال آب استان کرمان یک کار ماندنی است که می تواند خشکسالی ها را حداقل برای 100 سال جبران کند.
وی گفت: آب مایه حیات و زندگی است و به هر قیمتی باید این کارها انجام شود.
وی ادامه داد: این کارها در این بیابان ها و کوه ها صورت می گیرد تا مردم آب داشته باشند، زندگی کنند و کشور راحت باشد و در بسیاری از استان های کشور این کارها انجام می شود که این امور در استان کرمان نظم بسیار خوبی دارد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قرارگاه خاتم، تونلی را در غرب کشور در دست ساخت دارد که در قطعات نهایی است و این کار در زمان جنگ آغاز شد زیرا در آن دوران در زمان یکی از عملیات ها، رودخانه عظمیی را دیدیم که آب را به پشت سد عراق می برد.
وی اضافه کرد: از این طرف نیز با کم آبی سیستان و بلوچستان هنوز هم آب هایی به سمت پاکستان می رود که ما آنها را مهار نمی کنیم.
هاشمی رفسنجانی گفت: به دستور رهبری سیاست های کلی مصرف آب از سرچشمه تا مصرف تدوین و از سوی ایشان نیز امضا و سال ها است که ابلاغ شده اما چون دولت سابق اعتماد و علاقه ای به سیاست های کلی امضا شده رهبری نداشت، همین طور مانده است.
وی افزود: در دولت من 30 میلیارد مترمکعب آب برای خوزستان مهار شد و می بینید هر روز جلوی کارون صف می بندند که می خواهند با این زحمت ها مقداری آب به این استان انتقال یابد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: اقدامات انجام شده در زمینه مهار آب در استان های یادشده با بودجه ملی انجام شده و این آب ها نباید بد مصرف شود.
وی بر مطالعه سیاست های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در مورد آب تاکید کرد و گفت: اگر این سیاست ها را مد نظر قرار دهیم بخش زیاد آب را می توانیم مهار کنیم.
وی بر توسعه آبخوان ها در سطح کشور تاکید کرد و گفت: آبخیزداری در کشور ناقص است و اگر این کار درست صورت گیرد آبها محفوظ و در زیر زمین باقی می ماند.
هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه کارهای بزرگ آبی زیادی در کشور می توان انجام داد گفت: در هشت سال خیلی ضرر کردیم و این طرح ها همه ناتمام باقی ماند.
وی اضافه کرد: اجرای تونل انتقال آب باقیات صالحاتی برای کسانی است که این کارها را انجام داده اند و چند نسل از مردم کرمان سپاسگزار این کار خواهند بود.
وی گفت: نزدیک به 90 درصد آبی که به این گرانی به دست می آید، نادرست مصرف می شود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر در بخش کشاورزی آبیاری علمی صورت گیرد می توانیم بهره وری فراوانی از منابع آبی موجود داشته باشیم.
وی بیان کرد: در دولت خود تلاش کردیم آبیاری علمی انجام شود که تعطیل شد و در دولت یازدهم نیز به مصرف بهینه منابع آبی توجه لازم صورت گرفته است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی همچنین به اجرای ایده مثلث توسعه اقتصادی در استان کرمان اشاره کرد و گفت: استان کرمان به سمت آبادانی های ماندگار در حال حرکت است.
وی افزود: امروز دانشی در دنیا وجود دارد که می تواند بخارهای روی دریاها را هدایت کند تا در مناطق مورد نظر فرود آید.
وی گفت: ما تجربه ای در این زمینه داشته ایم که ناموفق بوده است و در این شرایط نباید اجازه داد آب موجود از دست برود و باید نعمت خداوند را حفظ کنیم.
تونل انتقال آب در 2 فاز به طول 38 کیلومتر آب را از سد شهیدان امیرتیموری (صفارود) را در استان کرمان به دشت مرکزی منتقل می کند.
عملیات اجرایی فاز نخست این طرح آذر سال گذشته و عملیات اجرایی فاز دوم آن تیرماه امسال آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز (چهارشنبه) با استقبال امام جمعه و استاندار و جمعی از مسئولان استان برای انجام سفری دو روزه وارد کرمان شد.
وی صبح چهارشنبه در نشست صمیمانه با مسئولان دانشگاه آزاد کشور و مدیران استان کرمان در سالن شهید مرتضوی استانداری شرکت کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها